"מתגעגעים למורים, מקווים שנוכל להיפרד": הילדים מחכים לסיום השביתה

גם ביום השני למחאת המורים מיליוני ילדים ברחבי הארץ נשארו בבתים. ההורים כבר הביעו התנגדות לשביתה, ובעוד חלק מהילדים שמחים שאין בית ספר, אחרים מאוכזבים ומחכים להיפגש עם חבריהם במסיבת הסיום. בינתיים, הסתדרות המורים הבהירה כי האירוע יתקיימו כמתוכנן

נופר פרידנברג ואורי סלע
23/06/2022
בווידאו: שרת החינות מתייחסת לעיצומי המורים (מערכת וואלה!)

מיליוני ילדים ברחבי הארץ נשארו גם היום (חמישי) בבית בעקבות מחאת המורים והשבתת הלימודים בבית הספר, גני הילדים והאולפנים. זהו היום השני שבו מחאת המורים מתפרסת בכל הארץ ומלבד מספר מצומצם של יישובים שהודיעו כי כן יפתחו את הגנים באמצעות סייעות - גם היום, שבעה ימים לפני סוף שנת הלימודים, ההורים נאלצו למצוא פתרונות לילדים שנשארו ללא מסגרות.

ההורים התנגדו לשביתה, והילדים מצידם הביעו אכזבה מכך שלא יוכלו להיפרד מהמורים ומחבריהם בסוף שנת הלימודים. "אני שונאת את השביתות האלה, זה מעצבן" סיפרה קרני, תלמידת כיתה ד'. "זה לא באמת חופש כי אי אפשר לעשות את מה שעושים בחופש. כשיש יום של בית ספר - אני מעדיפה ללכת אליו. אני מחכה למסיבת סיום של סוף השנה כדי להיפגש עם החברים שלי".

כיתה ריקה(צילום: AP)

לדבריה הצטרף גם אחיה בן, תלמיד כיתה א', שסיפר כי הוא מתגעגע למורתו והיה שמח להיפרד ממנה בסיום שנת הלימודים. "אני גם שמח וגם עצוב שאין בית ספר", אמר. "כיף לי ללמוד ואני אוהב את בית הספר אבל גם כיף לי להיות בבית".

ארי, תלמיד כיתה א', סיפר כי הוא מחכה למסיבת הסיום ולהיפגש עם חבריו. "אני מתרגש למסיבת הפרידה מחר ומחכה לה", אמר. "הרבה ימים לא ראיתי את החברים". הסתדרות המורים התנו את קיום מסיבות הסיום באישור מיוחד, ולאחר מכן הבהירו כי האירועים יתקיימו כרגיל, כפי שהתקיימו בכל ימי העיצומים והשביתות.

עוד בוואלה!

ההורים זועמים: "למורים מגיע הטוב ביותר - לא על הגב של ילדינו"

לכתבה המלאה
כיתה ריקה(צילום: פלאש 90, דוד כהן)

בתחילת החודש פתחה ההסתדרות בסבב עיצומים, במסגרתו החלו הלימודים בגני הילדים, בתי הספר וחטיבות הביניים בשעה 10:00, כל יום במחוז אחר, כשהשיבושים הנרחבים נועדו להפעיל לחץ על משרד האוצר להגיע להסכם שכר עוד לפני סיום שנת הלימודים.

הפערים בנושא השכר נוגעים להעלאת התשלום למורה מתחיל, כשהסתדרות המורים דורשת כעשרת אלפים שקלים לחודש ומשרד האוצר מציע פחות. כמו כן גם על חלוקת הכסף - באוצר מבקשים להעלות בעיקר את שכרם של המתחילים ולצמצם את הפער מהוותיקים, בעוד בן דויד עומדת על העלאה לכלל המורים. במשרד האוצר מבקשים לכלול את שינוי לוח החופשות והתמריצים למורים מצטיינים במו"מ הנוכחי ורואים זאת כתנאי להמשך השיחות, אך הסתדרות המורים מסרבת לכך, ומכנה את התנהלות האוצר "גרירת רגליים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully