משפט נתניהו

בעקבות התכתובות של פילבר: הפרקליטות ביצעה השלמות חקירה בתיק 4000

השלמות החקירה עסקו בתכתובות בין עד המדינה, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, לבין רפרנט במשרד האוצר שנועד עמו. בעקבות פניית גורם אנונימי, הזמינה הפרקליטות את הרפרנט למסור עדות סביב "פגישת ההנחיה", וכעת עדכנה בכך את צוותי ההגנה

24/05/2022
בווידאו: לאחר הישגי ההגנה: התחדשה עדותו של עד המדינה שלמה פילבר (רוני כנפו)

הפרקליטות עדכנה אתמול (שני) את צוותי ההגנה בתיק 4000 כי היא ביצעה השלמות חקירה בעקבות התכתבויות בין עד המדינה ומנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר, ועופר מרגלית, רפרנט ממשרד האוצר.

בחקירה הנגדית חשף עו"ד בעז בן צור, המייצג את ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, כי ביום בו איכון הטלפון של פילבר היה סמוך לקריית הממשלה, הוא נפגש עם מרגלית במלון סמוך, והציג התכתבויות בין השניים סביב הפגישה.

פילבר על דוכן העדים, היום(צילום: פלאש 90, יונתן זינדל)

לטענת הפרקליטות, לפני ימים ספורים פנה אל התביעה גורם שמסר שעופר מרגלית מחזיק בידיו תכתובות עם העד פילבר שרלוונטיות לטעמו לנושאים שעלו בבית המשפט. מוסר המידע ציין שאינו יודע אם מדובר בחומר שיש בו כדי לסייע להגנה או לתביעה. הפרקליטות זימנה את מרגלית למסור עדות כדי לבדוק האם היו הודעות בין השניים שנמחקו, ובסיום הגיעה למסקנה כי לא חסרות הודעות.

תיק 4000 (פרשת בזק-וואלה), התיק החמור ביותר מבחינת ראש הממשלה בנימין נתניהו, עוסק בהטבות רגולטוריות בשווי מאות מיליוני שקלים, שנתניהו העניק לכאורה לאלוביץ'. בתמורה, על פי האישום, פעל אלוביץ' להטות את הסיקור באתר וואלה!, שהיה בשליטתו. בתיק זה נתניהו נאשם בשוחד.

עוד בוואלה!

הרבה זמן לא עמד על דוכן העדים עד מדינה כל כך לא אמין: על תופעת שלמה פילבר

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully