כתבה את המכתבים עם כפפות - ותועדה כל העת: פרטים חדשים מהאיומים על בנט

הפרקליטות מסרה כי הלהט הפוליטי-אידיאולוגי בגינו ביצעה ספורטה את המעשה מעלה חשש סביר כי תסכן את ביטחון הציבור, ראש הממשלה, וסביבתו. "האיומים בוצעו בתכנון מוקדם, מוקפד ומחושב. פעולותיה עשויות לפגוע גם בציבור כולו וביסודות המשטר הדמוקרטי"

20/05/2022

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שישי) כתב אישום נגד אילנה ספורטה בגין סחיטה באיומים של ראש הממשלה, נפתלי בנט, והחזקת ונשיאת נשק. זאת, לאחר שהייתה חשודה גם גם בקשירת קשר לביצוע פשע ובאיום בביצוע מעשה טרור, אולם בסוף לא הואשמה בסעיפים אלוט. כמו כן, החליט השופט להאריך את מעצרה של ספורטה עד להחלטה אחרת.

מהפרקליטות נמסר כי "נגד המשיבה קמה עילת מעצר, שכן לאור חומרת, טיב ואופי מעשיה, והלהט הפוליטי-אידיאולוגי בגינו בוצעו, קיים יסוד סביר לחשש שתסכן את בטחון הציבור, ראש הממשלה וסביבתו". עוד אמרה הפרקליטות כי "האיומים הקשים הופנו באופן ישיר, מוחשי ופיזי, הן לכתובת מקום עבודה, והן לכתובת מגורים בוצעו בתכנון מוקדם, מוקפד ומחושב. כמו כן, בוצעו האיומים באופן עקבי בשני מכתבים נפרדים, להבדיל ממעשה חד פעמי. בנסיבות אלה, יש כדי לפגוע מעבר לראש הממשלה ומשפחתו, גם בציבור כולו וביסודות המשטר הדמוקרטי".

"האיומים הופנו באופן ישיר, מוחשי ופיזי, לכתובת מקום עבודה ולכתובת מגורים"(צילום: פלאש 90, ללא)

ספורטה, תושבת אשקלון בת 64, הכינה את שני מכתבי האיומים החל מה-3 לחודש אפריל, ועד 11 לאותו החודש. את המעטפה הראשונה מיענה בכתב ידה לגילת בנט, שלחה למכללה ברעננה בה עובדת גילת מעת לעת. בתוך המעטפה הניחה שמרדף ובו כדור חי בגודל 5.56 מ"מ ודף נייר ובו המלל המודפס: "זה הכדור שיפגע בבטן הרכה שלך נפתלי בנט ויפגע היישר ביוני בנט אם לא תתפטר".

את המעטפה השנייה מיענה בכתב ידיה ליוני, בנו של ראש הממשלה, ושלחה לבית המשפחה ברעננה. בתוך המעטפה הניחה כדור באותו הגודל, ודף נייר ובו המלל המודפס: "זה הכדור שיפגע וינטר את גילת שלך הנוכלת או אותך נפתלי בנט נוכל תתפטר עצה לך".

במהלך הכנת שני המכתבים הקפידה הנאשמת לגעת בכל הפריטים אך ורק באמצעות כפפות או שקית שחבשה על ידיה, כדי לא להותיר עקבות שיובילו לזיהויה. זמן מה לאחר סיום הכנת המכתבים שלחה הנאשמת את שני המכתבים לנמעניהם. כמו כן, תועדה ספורטה על ידי מצלמות בית העסק בו עבדה באותו הזמן כשהיא מכינה לכאורה את שני מכתבי האיומים.

עוד בוואלה!

"גילת הנוכלת, בנט תתפטר": פרטים חדשים מחקירת מכתב האיומים

לכתבה המלאה
מכתב האיומים שנשלח ליוני בנט(צילום: מערכת וואלה!, ללא)

ב-25 באפריל התקבל המכתב הראשון במזכירות מכללת רעננה. תכולת המכתב נבדקה על ידי מאבטח אישים והמכתב הועבר לטיפול המשטרה. שלושה ימים לאחר מכן התקבל המכתב השני ביחידת הבידוק במרכז המיון הארצי של דואר ישראל במודיעין. באותו היום נבדקה תכולת המכתב על ידי עובד היחידה והמכתב הועבר לטיפול המשטרה.

ספורטה היא פעילה פוליטית, המרבה לפרסם ברשתות החברתיות פרסומים פוליטיים, ולהשתתף בהפגנות ומחאות פוליטיות. בחודשים שלפני פרסום המכתבים הרבתה ספורטה לפרסם ברשתות החברתיות פרסומים בגנות ראש הממשלה, לרבות קללות, הכפשות בוטות, האשמות קשות, ואיחולי ומשאלות מוות.

  • איומים
  • נפתלי בנט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully