מיאו חמסה: 5 גורי חתולי חולות נולדו בספארי ברמת גן

חמשת הגורים נולדו לחתולים סבייה ומאריב, שהגיעו לפני כשנתיים לספארי מצרפת ומשוודיה בשביל להמשיך את גרעין הרבייה של הזן, שנמצא בסכנת הכחדה עולמית. הגורים נולדו לפני כחודש וכעת פקחו את עיניהם והחלו לצאת אל החצר

16/05/2022
חתולי חולות מזן נדיר נולדו בספארי 16 במאי. דוברות הספארי, צלם: ים סיטון, אתר רשמי
גורי החתולים שנולדו בספארי(צילום: אתר רשמי, דוברות הספארי, צלם: ים סיטון)

חמישה גורים של חתולי חולות נולדו החודש בספארי ברמת גן. החמישה נולדו לחתולים סבייה ומאריב, שהגיעו לפני כשנתיים לספארי מגני החיות בצרפת ובשוודיה. בשבועות הראשונים הם היו מרוחקים זה מזו, אך אט-אט הקשר הלך והתהדק - עד שסבייה נכנסה להיריון. ההתרגשות בספארי הייתה גדולה, בעיקר כי חתולי החולות הוא זן שנתון בסכנת הכחדה.

גורי החתולים שנולדו בספארי(צילום: אתר רשמי, דוברות הספארי, צלם: ים סיטון)
גורי החתולים שנולדו בספארי(צילום: אתר רשמי, דוברות הספארי, צלם: ים סיטון)

לפני כחודש, עובדי הספארי שמחו לגלות את הגורים. המטפלים הסתכלו עליהם ממרחק ולא התקרבו אליהם, כדי לא להפריע לאם הצעירה, ואפשרו לה תנאים עבור הטיפול בגורים. שבועות לאחר מכן, החמישה פקחו את עיניהם, החלו לצאת אל החצר וגם האב מאריב התאחד עמם. לעיתים יש חשש מהחיבור עם האב פן יפגע בגורים, אך האם סבייה שומרת על ילדיה ולא מאפשרת לו להתקרב באופן מסוכן.

עוד בוואלה!

המלטה מרגשת: שני גורי קופים מסוג טמרין רעמתי זהוב נולדו בגן החיות התנ"כי בירושלים

לכתבה המלאה
גור חתולים עם אמו, סאבייה(צילום: אתר רשמי, דוברות הספארי, צלם: ים סיטון)
משפחת החתולים החדשה בספארי(צילום: אתר רשמי, דוברות הספארי, צלם: ים סיטון)

חתולי החולות נמצאים בסכנת הכחדה עולמית. בכל בגני חיות באירופה יש כיום בסך הכול 178 חתולים; בטבע, ישנם פחות מ-10,000 חתולי חולות. בעבר הם חיו גם בישראל אך נכחדו לחלוטין, ואוכלוסיות קטנות חיות עדיין במדבריות אסיה ואפריקה. גני החיות, כמו הספארי, שלוקחים חלק בגרעין הרבייה שלהם, עושים מאמצים גדולים כדי להרבותם. בעתיד, הגורים יעברו לגני חיות ברחבי אירופה, והם עתידים להמשיך את השושלת ואת גרעין הרבייה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully