וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאחר הפרסום בוואלה!: זלנסקי ינאם בפני חברי הכנסת בזום

עודכן לאחרונה: 10.3.2022 / 17:09

נשיא אוקראינה ביקש לנאום בפני מליאת הכנסת. היו"ר לוי השיב אתמול כי זה לא אפשרי בשל פגרה. היום שוחח עם שגריר אוקראינה וסיכם עמו שזלנסקי ינאם בפני חברי הכנסת בשיחת זום. הנאום יתקיים בימים הקרובים

בווידאו: זלנסקי מאשים את רוסיה שהמסדרונות ההומינטרים שלה ציניים ומבטיח לא לעזוב את קייב/צילום: רויטרס

נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי ינאם בפני חברי הכנסת בשיחת זום, כך נמסר היום (חמישי) מלשכת יו"ר הכנסת מיקי לוי. זאת, לאחר פרסום בוואלה! שלפיו לוי לא אפשר לקיים את הנאום במליאה מכיוון שהיא נמצאת בפגרה בתאריך הרלוונטי. "יושב-ראש הכנסת חזר ואמר כי יהיה זה לכבודה של הכנסת לארח את הנשיא זלנסקי לנאום בפני כלל חברי הכנסת", נמסר.

החלטתו של לוי התקבלה לאחר שיחה שניהל עם שגריר אוקראינה בישראל איבגן קרוניצ'וק. עוד נמסר כי השגריר הבטיח כי יעביר את תשובתו החיובית של יו"ר הכנסת לפנייתו של הנשיא זלנסקי, וסוכם כי ייקבע מועד לנאום וידאו רשמי מרחוק בפני כלל חברי הכנסת באמצעות זום בימים הקרובים. "במהלך שיחתם הודה שגריר אוקראינה על ההבהרה שיצאה למידע הכוזב שפורסם בתקשורת, לפיו יושב-ראש הכנסת סירב כביכול לאפשר לנשיא זלנסקי לנאום מרחוק בפני חברי הכנסת ושמח על ההזמנה כפי שהופיעה במכתב שנשלח אליו".

אתמול פורסם כי זלנסקי מעוניין לנאום בפני הכנסת בזום ולהציג את עמדת אוקראינה לגבי הפלישה הרוסית ישירות למחוקקים הישראלים. עם זאת, עד לאחרונה לא היה ברור אם הנאום יתקיים וכיצד. גורמים בכנסת אמרו כי השגריר האוקראיני הגיש את בקשתו ביום האחרון למושב הכנסת. לאור העובדה שהכנסת יוצאת לפגרה, יהיה צורך בכינוס מושב מיוחד ולזמן את הח"כים להגיע.

יו"ר הכנסת שלח מוקדם יותר תשובה לשגריר האוקראיני ולפיה לא ניתן לכנס את המליאה במיוחד לצורך הנאום וכי הוא מציע לקיים שיחת זום בין זלנסקי לבין הח"כים בימים הקרובים. מלשכת יו"ר הכנסת פנו בעניין למשרד החוץ כדי לבדוק אם יש רגישויות מדיניות. במשרד החוץ השיבו כי אין להם התנגדות לקיום נאום או שיחת זום של זלנסקי בכנסת.

עוד בוואלה!

בכירים בלשכת רה"מ דרשו מהאוקראינים: הפסיקו למתוח ביקורת על ישראל

לכתבה המלאה
נשיא אוקריאנה, ולדימיר זלנסקי במהלך ריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס בקייב 1 במרץ 2022. רויטרס
זלנסקי/רויטרס

האוקראינים התאכזבו מתשובת הכנסת כיוון שרצו לקיים אירוע בו זלנסקי נואם בזום על מסך גדול אל מול מליאת הכנסת. אתמול נשא זלנסקי נאום דומה בפרלמנט הבריטי ולפני כמה ימים נאם בצורה הזו בפני הפרלמנט האירופי. האוקראינים לא מעוניינים בשלב זה לקיים שיחת זום עם הח"כים בטענה שזה לא מכובד.

ח"כ אלי אבידר שיגר מכתב ליו"ר הכנסת מיקי לוי ובו ביקש לכנס את מליאת הכנסת או לחילופין את ועדת החוץ והביטחון גם במהלך הפגרה כדי לקיים שיחה עם נשיא אוקראינה זלנסקי. "התנהלות זו אינה הולמת בשום צורה", כתב אבידר.

אבידר ציין כי כמו חברי הפרלמנט הבריטי גם לח"כים בישראל צריכה להינתן האפשרות להביע תמיכה בלתי מסויגת בעם האוקראיני. "כל עיכוב של הנושא עד היציאה לפגרה, תציב אותנו בצד השלילי של ההיסטוריה ובניגוד לתמיכה הבלתי מסויגת של הציבור הישראלי בעם האוקראיני. אני מבקש לפעול בהקדם למימוש השיחה עוד היום", כתב אבידר.

לאחר הפרסום, יו"ר הכנסת לוי ביקש להבהיר כי הוא "כתב לכבוד השגריר קורניצ'וק כי יהיה לכנסת הכבוד לאפשר לנשיא זלנסקי לנאום בפני חבריה, היות והכנסת יוצאת מחר לפגרה ומליאת הכנסת מתוכננת לעבור שיפוץ מיד עם הכניסה לפגרה, הזמין יו"ר הכנסת את הנשיא זלנסקי לנאום מרחוק בפני חברי הכנסת בשיחת וידאו רשמית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully