ועדת השיחרורים החליטה - איבגי ישוחרר לפני הזמן

הפרקליטות הגישה בקשה לעיכוב ביצוע, עדיין לא התקבלה החלטה אם יוגש ערעור. איבגי מרצה עונש של 11 חודשי מאסר בפועל בכלא חרמון, לאחר שהורשע בעבירות של מעשים מגונים בשתי נשים והטרדה מינית באישה נוספת

28/02/2022
בווידאו: משה איבגי נכנס לכלא לריצוי עונשו על עבירות מין (צילום: שלומי גבאי)

השחקן משה איבגי ישוחרר ממאסר לפני הזמן - כך החליטה היום (שני) ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר. הפרקליטות הגישה בקשה לעיכוב ביצוע, עדיין לא התקבלה החלטה אם יוגש ערעור.

במעמד ההחלטה, ועדת השחרורים אמרה כי "אין חולק שמעשיו של האסיר מכוערים וראויים לכל גנאי, ואין צורך להכביר מילים בנוגע לחומרתם במיוחד משום שבוצעו תוך ניצול מעמדו הרם בתעשיית הבידור והתרבות. מעשיו פגעו ללא ספק בזכות הנפגעות על גופן ועל זכותן לכבוד ולחירות". עם זאת, הוועדה הגיעה למסקנה "שהאסיר עומד בתנאים שנקבעו בחוק וכי הוא ראוי לשחרור ומסוכנותו לשלום הציבור פחתה".

"התנהגות האסיר בין כותלי בית הסוהר תקינה וכאמור הוא מודה בביצוע העבירות, מביע חרטה עליהן ומגלה רצון להמשיך טיפול בקהילה", הסבירה הוועדה. "מתחילת ההליך המשפטי השתלב האסיר במסגרת טיפול והמשיך בו במהלך המאסר. גורמי הטיפול התרשמו מהשינוי החיובי שחל בעמדותיו ובדרך התבוננותו על מעשיו כמו גם מנכונותו לרכוש כלים כדי להימנע מהתנהגות דומה בעתיד".

לדבריהם, "המסוכנות המינית של האסיר הוערכה מהשלב הראשון בדרגה נמוכה, ולכן לא נזקק לטיפול ייעודי. הטיפול שעבר, החשיפה התקשורתית, הפגיעה במעמדו החברתי והמאסר מהווים - לדעת גורמי הטיפול - גורמים המפחיתים מסוכנות, כך שהסיכוי שהאסיר ישוב ויבצע עבירות דומות נמוך".

איבגי מרצה עונש של 11 חודשי מאסר בפועל בכלא חרמון, לאחר שהורשע בעבירות של מעשים מגונים בשתי נשים והטרדה מינית באישה נוספת. איבגי נכנס מאחורי סורג חמש וחצי שנים מאז חשיפת פרשת ההטרדות בוואלה!.

בשבוע שעבר נחשף בוואלה! כי אישה נוספת התלוננה למשטרה נגד איבגי בטענה שאנס אותה לפני כ-36 שנה בביתה, כשגרה בתל אביב. האישה, כיום בת 70, הגישה את התלונה בתחנת זיכרון יעקב של המשטרה.

ישוחרר לפני הזמן? איבגי(צילום: ראובן קסטרו)

גזר דינו של איבגי ניתן בחודש יולי 2021. ב-23 באוגוסט, איבגי הודיע כי החליט שלא יערער על גזר דינו, שכלל בנוסף פיצוי כספי של 30 אלף שקלים לאחת המתלוננות.

גזר הדין העדכני הגיע אחרי ערעורים הדדיים. המדינה ערערה על קולת העונש ועל זיכויו של איבגי מעבירות שיוחסו לו בהליך שהסתיים ביולי אשתקד ובו הורשע רק בשני מעשים מגונים באישה אחת שעבדה איתו ב-2012. פרקליטות מחוז חיפה דרשה אז 15 חודשי מאסר בפועל, אבל בית המשפט השית עליו שישה חודשי עבודות שירות, שישה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי לאותה אישה בסך עשרת אלפים שקלים. איבגי מצדו ערער על עצם הכרעת הדין בה הורשע.

עוד בוואלה!

תלונה חדשה נגד משה איבגי: "אנס אותי לפני 36 שנה. הוא תפס אותי והיה אלים"

לכתבה המלאה
  • משה איבגי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully