וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנט החליט: צוות בדיקה עם נציגי שב"כ ומוסד יבדוק את תחקיר הריגול המשטרתי

עודכן לאחרונה: 8.2.2022 / 21:00

בתום דיון בהשתתפות שר המשפטים, השר לביטחון הפנים והיועמ"שית, הוחלט כי 26 השמות שעלו בתחקיר "כלכליסט" ייבדקו. אחרי תוצאות הבדיקה יוחלט על מנגנון הבדיקה לפרשה. מקור שמעורה בפרטי הדיון: מתוך השמות שדווחו, רק לשלושה ניסו לפרוץ באמצעות פגסוס - ולאחד הצליחו

בווידאו: נאומי בנט ונתניהו בדיון 40 חתימות על פרשת NSO ותמונת מצב הקורונה/צילום: ערוץ הכנסת, עריכה: עמית ברקוביץ

ראש הממשלה נפתלי בנט החליט הערב (שלישי) לבדוק את 26 הבכירים, שלדברי עיתון "כלכליסט" המשטרה עקבה אחריהם באמצעות תוכנת הריגול פגסוס של חברת NSO. לאחר הבדיקה יוחלט על מנגנון הבדיקה לפרשה, אליו יצטרפו נציגים משב"כ ומהמוסד. מקור שמעורה בפרטי הדיון הוסיף כי לפי הבדיקה הראשונית של המשטרה, מתוך ה-26 שמות שהוזכרו בתחקיר כלכליסט, תוכנת פגסוס הופעלה רק על שלושה, בצו שופט. רק לטלפון של אחד הצליחו לפרוץ.

מקור שמעורה בפרטי הדיון אצל ראש הממשלה הסביר כי הסיבה לצירוף נציגי שב"כ ומוסד לצוות הבדיקה היא ההיכרות שלהם עם הטכנולוגיה שבה לכאורה נעשה שימוש, וגם בגלל שהם בלתי תלויים ושהארגונים שלהם אינם קשורים לאירוע בצורה ישירה.

ההחלטה התקבלה בתום דיון בהשתתפות שר המשפטים גדעון סער, השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה וגורמים נוספים.

בית המשפט קיבל את בקשת הפרקליטות לבטל את הדיון הקבוע מחר במשפט נתניהו, ולדחות ליום ראשון את הגשת התשובה לטענות בדבר ריגול במשפט ראש הממשלה לשעבר. "המאשימה מבקשת לעדכן כי הגורמים במשטרת ישראל האמונים על עריכת הבדיקות בנושא זה, מסרו כי לצורך השלמתן, ועל מנת להביא את תמונת הדברים במלואה לפני בית המשפט הנכבד, יידרש פרק זמן נוסף של ארבעה ימים", נמסר במכתב ששיגרה הפרקליטות.

ראש הממשלה נפתלי בנט בפתח ישיבת הממשלה 06 בפברואר 2022. חיים צח, לשכת העיתונות הממשלתית
ייכנס דיון בנושא הערב. בנט בישיבת ממשלה, השבוע/לשכת העיתונות הממשלתית, חיים צח

מוקדם יותר התייחס מבקר המדינה מתניהו אנגלמן גם הוא לפרסומים בדבר המעקב אחר אזרחים, ואמר כי מדובר ב"חתירה ורמיסה של ערכי הדמוקרטיה ופגיעה חמורה בפרטיות. המשרד תחתיי יבצע בדיקה והיא לא תבדוק רק את המשטרה אלא גם גם את משרד המשפטים והפרקליטות. אני מאמין שחשוב לבדוק את הנושא הזה לעומק. נבחן את גבולות הגזרה מול ועדת חקירה ממלכתית או ועדה אחרת שיוחלט להקים".

אתמול פנו מנכ"לי משרדי הממשלה לשעבר, שאצלם לכאורה הושתלה תוכנת הריגול של NSO, במכתב בין היתר לראש הממשלה נפתלי בנט ושר המשפטים גדעון סער. במכתב דרשו להקים ועדת חקירה ממלכתית בנושא. מי שחתום על המכתב שנשלח הם אמי פלמור לשעבר מנכ"לית משרד המשפטים, שי באב"ד לשעבר מנכ"ל משרד האוצר וקרן טרנר לשעבר מנכ"לית משרד התחבורה והאוצר.

לפי חשיפת כלכליסט, המשטרה שתלה את תוכנות הריגול ללא פתיחת חקירה וללא אישור חוקי לכך. בין "המודבקים" בתוכנה, עיתונאי וואלה!, מנכ"ל וואלה! לשעבר אילן ישועה והעורך הראשי לשעבר אבירם אלעד, סטלה הנדלר לשעבר מנכ"לית בזק, איריס אלוביץ' בת זוגו של בעל השליטה בבזק לשעבר, מנכ"לי משרד האוצר לשעבר קרן טרנר ושי באב"ד, איש העסקים רמי לוי, אמי פלמור מנכ"לית משרד המשפטים לשעבר, יאיר כץ יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית ובנו של ח"כ חיים כץ, מנכ"לי משרד התקשורת לשעבר אבי ברגר ושלמה פילבר, דודו מזרחי מנכ"ל בזק, אבנר נתניהו בנו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, יועציו של נתניהו יונתן אוריך וטופז לוק, יורם שמחון ראש המועצה מבשרת ציון, מרים פיירברג ראש עיריית נתניה, מוטי ששון ראש העיר חולון ויעקב פרץ ראש העיר קריית אתא.

מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, הורה לאגף החקירות והמודיעין לבדוק מידית את רשימת המעקבים שפורסמה. זאת, לאחר שפנה לשר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, כדי שיורה על הקמת ועדת בדיקה חיצונית בראשות שופט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully