וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי חשיפת וואלה! על בנו של בנט: משרד הבריאות יפתח את האפשרות לחסן ילדים מחלימים

עודכן לאחרונה: 8.12.2021 / 1:03

אתמול נחשף כי רה"מ חיסן את בנו למרות שהחלים מקורונה ובניגוד לנהלים. בוועדת המומחים הוחלט לא להמליץ באופן גורף על מתן החיסון עד לקבלת נתונים נוספים על יעילות החיסון מול זן אומיקרון. עם זאת, היא פתחה את האפשרות שהייתה חסומה עד כה בפני ההורים

בווידאו: ראש הממשלה, נפתלי בנט, מלווה את בנו דוד, לחיסון נגד קורונה/מערכת וואלה!

הפורום האחראי המייעץ על מתן החיסונים פתח היום (שלישי) את האפשרות לחסן נגד קורונה ילדים בני 11-5 שהבריאו מהמחלה. זאת, לאחר חשיפת וואלה! אמש כי ראש הממשלה נפתלי בנט חיסן את בנו למרות שלא היה קיים אישור רשמי לכך. בהיעדר אישור רשמי, פנו אנשיו של בנט לצמרת משרד הבריאות בכדי לקבל אישור פרטני, שניתן בסופו של דבר.

כעת, חברי הצוות לטיפול במגפות (צט"ם) המליצו כי הורים לילד מחלים יהיו רשאים לחסן אותו אם חלפו לפחות שלושה חודשים ממועד החלמתו. בנוסף הומלץ כי הורה לילד שאומת כמחלים על ידי בדיקה סרולוגית רשאי יהיה לחסן אותו. בוועדת המומחים הוחלט לא להמליץ באופן גורף על מתן החיסון עד לקבלת נתונים נוספים על יעילות החיסון מול זן אומיקרון. ההחלטה כפופה לאישורו הסופי של מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש.

במהלך הדיון הוצגו נתונים המראים שקבוצות מסויימות של מדוכאי חיסון לא פיתחו תגובה חיסונית לאחר שלושה חיסונים ולכן אין מקום לתת להם מנה נוספת. הוחלט לנסח קווים מנחים לחיסון קבוצות של מדוכאי חיסון בהם יש סיכוי לשפר את החיסוניות שלהם על ידי מנה רביעית.

בתוך כך, מעבדת מחקר בריאות בדרום אפריקה פרסמה היום כי הסיקה שווריאנט אומיקרון יכול להתחמק חלקית מההגנה של החיסון של פייזר, אך מנת דחף יכולה להגביר את ההגנה נגדו.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ליווה  את בנו דוד בן ה-9, שהתחסן במנת החיסון הראשונה, בקופ"ח כללית בהרצליה, 23 בנובמבר 2021. עמוס בן גרשום, לשכת העיתונות הממשלתית
בנט ובנו דוד במעמד החיסון, לפני כשבועיים/לשכת העיתונות הממשלתית, עמוס בן גרשום

עוד היום לא חיסנו בבקופות החולים ילדים בני 11-5 שהינם מחלימים, ומערכת רישום התורים בקופות החולים לא מאפשרת לילדים מחלימים להירשם לקבלת חיסון. עם זאת, לפני כשבועיים, בתחילת מבצע חיסוני הילדים, בנט לקח את בנו להתחסן בסניף של קופת חולים כללית בהרצליה. לפי מידע שהגיע לוואלה!, במקום התברר שהילד חלה בעבר בקורונה ומוגדר כמחלים. לפי מקורות שנחשפו לפרטים, לשכת ראש הממשלה פנתה למשרד הבריאות כדי לשאול האם ניתן את לחסן את בנו של בנט. לאחר התייעצות בצמרת משרד הבריאות, התקבל האישור שהתיר לבצע את החיסון למרות שהוא מחלים.

בתגובה לפניית וואלה! אתמול למשרד הבריאות נמסר ממטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה כי "הורה לילד מחלים יכול להחליט שהוא רוצה לחסן את ילדו, ואין מניעה לעשות זאת אם חלפו לפחות שלושה חדשים ממועד ההחלמה". ואולם, הנחיה זו לא הופצה לידיעת הציבור הכללי ובקופות החולים אין אפשרות לקבוע תור.

פתיחת חיסוני ילדים במתחם של קופת חולים  כללית, נתיבות, 23 בנובמבר 2021. שי מכלוף
מבצע חיסון הילדים בנתיבות, לפני כשבועיים/שי מכלוף

בשיחות שקיימנו עם ארבע קופות החולים אין אפשרות לחסן ילדים מחלימים, גם במידה וההורה נותן את הסכמתו. גם במוקד קול הבריאות של משרד הבריאות הסבירו לנו שעד שלא תתקבל החלטה של חברי ועדת החיסונים - שיקול דעתו של ההורה אינו משנה ואין אפשרות לחסן את הילדים.

בכיר בחברי הצט"ם הסביר לוואלה כי אין אפשרות להורים לבקש לחסן את ילדם המחלים כמו שאין אפשרות לחסן כרגע ילד בן שלישי. "ההחלטה שלנו אינה חותמת גומי, אנחנו רוצים לוודא שהכל נעשה באופן הנכון ביותר, כך שהחיסון יהיה יעיל וטוב גם לילדים מחלימים", אמר.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה לקח את בנו בן התשע, דוד, להתחסן נגד קורונה במטרה לעודד את הורי וילדי ישראל לקבל את החיסון, עם תחילת מבצע חיסוני הילדים הארצי. בהגעה לקופת החולים, הועלתה סוגיית ההחלמה על ידי האחות המחסנת, ובהתאם פנתה לשכת רה"מ מיד למשרד הבריאות לקבלת הנחיה בנושא. בנו של רה"מ חוסן רק לאחר קבלת האישור ממשרד הבריאות כי אין מניעה לעשות זאת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully