וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מבצע הבדיקות הסרולוגיות לילדים יצומצם: יתמקד ברשויות עם שיעור חיוביים גבוה

עודכן לאחרונה: 24.8.2021 / 15:14

ברקע שיעור הבדיקות החיוביות הנמוך מהצפוי, המבצע יצומצם כך שייערך רק ביישובים שבהם אחוז החיוביים שהתגלו היה גבוה מ-10%, בהתאם לנתונים שצפויים להתקבל בסוף השבוע. מנכ"ל משרד החינוך: "יש צורך בהתאמת הבדיקות לצרכים העולים מהשטח"

מבצע הבדיקות הסרולוגיות לילדים יצומצם כך שייערך רק ברשויות שבהן שיעור הבדיקות החיוביות שנעשו היה גבוה מ-10%. ההחלטות יתקבלו על פי נתונים שיגיעו בסוף השבוע.

"אנחנו מברכים את ציבור ההורים בישראל שנענה לקריאה שלנו לבוא ולבצע את הבדיקות לילדים. כל ילד שקיבל תו ירוק בזכות הבדיקות הסרולוגיות, הוא עולם ומלואו", אמר מנכ"ל משרד החינוך, יגאל סלוביק. "הבדיקות הסרולוגיות הן חשובות ובעלות תרומה גדולה לחיי השגרה של ילדינו. עם זאת, אנחנו דואגים לערוך הערכות מצב שוטפות, ורואים שיש צורך בהתאמת הבדיקות לצרכים העולים מהשטח".

מנתוני מבצע הבדיקות הסרולוגיות עד כה עולות כאמור תוצאות נמוכות מאלה שמשרדי הבריאות והחינוך העריכו. במגזר החרדי 18.7% מהילדים נמצאו חיוביים, במגזר הערבי 17.7% ובמגזר הכללי רק 11.6% מהתוצאות היו חיוביות. במשרדי הבריאות והחינוך סברו שהתוצאות יהיו לכל הפחות 20%.

צוותי מגן דוד אדום ביצעו בדיקות לילדים בגילאי 3 עד 12, במטרה לבדוק האם קיימים נוגדנים לנגיף הקורונה, קרית יערים, 9 באוגוסט 2021. יונתן זינדל, פלאש 90
יימשך בערים עם שיעור חיוביים גבוה. מבצע בדיקות הסרולוגיות/פלאש 90, יונתן זינדל

כבר מיומו הראשון של המבצע, מערך הבדיקות הסרולוגיות, שמופעל על ידי פיקוד העורף, התמודד עם קשיים משמעותיים, לאחר שהאפליקציה והאתר קרסו מרוב ביקוש, כשגם תקלה במערכת התקשורת של חברת סלקום - שבאמצעותה מתנהל המערך - האטה את קצב הפעילות. בעקבות זאת נוצר עומס במתחמים, ובפיקוד העורף עברו להזנה ידנית.

ביום ראשון, מבצע הבדיקות הסרולוגיות במגזר הכללי יצא לדרך במתכונת מורחבת, במטרה לאתר מחלימי קורונה בגילאי 12-3, כך שלא יצטרכו להיכנס לבידוד במקרה של מגע עם מאומת ויצמצמו מספר הבידודים במערכת החינוך. הבדיקה הסרולוגית היא למעשה בדיקת דם הכוללת דקירת מחט ומתבצעת ללא תשלום.

עוד בוואלה!

קרוב לשיא השלילי: כמעט 10,000 נדבקים בקורונה ביממה

לכתבה המלאה
צוותי מגן דוד אדום ביצעו בדיקות לילדים בגילאי 3 עד 12, במטרה לבדוק האם קיימים נוגדנים לנגיף הקורונה, קרית יערים, 9 באוגוסט 2021. יונתן זינדל, פלאש 90
"יש צורך בהתאמת הבדיקות לצרכים העולים מהשטח", מבצע הבדיקות הסרולוגיות/פלאש 90, יונתן זינדל

אתמול בלילה, כזכור, קבינט הקורונה אישר את פתיחת שנת הלימודים כסדרה ב-1 בספטמבר. השרים החליטו כי התלמידים יתחסנו בשטח בית הספר בשעות הלימודים, בכפוף לאישור הורים, ולראשונה התו הירוק יחול גם על צוותי ההוראה ועל הצוותים המטפלים במערכת הבריאות.

לפי מתווה הלמידה שנקבע, כיתות ח'-יב' בערים אדומות בהן שיעור המחוסנים יהיה נמוך מ-70% - יעברו ללמוד באופן מקוון. עוד החלט כי ביום פתיחת שנת הלימודים, יידרשו תלמידים עד גיל 12 להציג אישור הורים לביצוע בדיקת אנטיגן (מהירה) שתוצאתה שלילית.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully