עומסים במתחמי הבדיקות הסרולוגיות בשל תקלה באפליקציית הרישום: "אין מספיק עמדות"

מבצע הבדיקות הסרולוגיות יצא לדרך במתכונת מורחבת, במטרה לאתר מחלימי קורונה בגילאי 12-3, אך הביקוש הרב הוביל לקריסת האפליקציה והאתר. עומסים גדולים במיוחד נרשמו במתחמים באזור הדרום - אשקלון, עומר והפזורה הבדואית, ובפיקוד העורף עברו להזנה ידנית. "הכל בלגן"

מערך הבדיקות הסרולוגיות, שמופעל על ידי פיקוד העורף, מתמודד היום (ראשון) עם קשיים משמעותיים, לאחר שהאפליקציה והאתר קרסו מרוב ביקוש, כשגם תקלה במערכת התקשורת של חברת סלקום - שבאמצעותה מתנהל המערך - האטה את קצב הפעילות. בעקבות זאת נוצר עומס במתחמים, המרוכזים היום באזור הדרום - אשקלון, עומר והפזורה הבדואית, ובפיקוד העורף עברו להזנה ידנית.

"התקלה באתר מוכרת ומטופלת על ידי פיקוד העורף", נמסר מדובר צה"ל. "עד לפתרון התקלה המחשובית, הבדיקות יימשכו כסדרן ויוזנו ידנית, עם חזרתה לפעולה של מערכת המחשוב".

מפת מתחמי הבדיקות הסרולוגיות לילדים ברחבי הארץ

מבצע הבדיקות הסרולוגיות במגזר הכללי יצא לדרך היום במתכונת מורחבת, במטרה לאתר מחלימי קורונה בגילאי 12-3, כך שלא יצטרכו להיכנס לבידוד במקרה של מגע עם מאומת ויצמצמו מספר הבידודים במערכת החינוך. הבדיקה הסרולוגית היא למעשה בדיקת דם הכוללת דקירת מחט ומתבצעת ללא תשלום. בהמשך השבוע יגיע לאזורים אחרים בארץ.

עוד בוואלה!

משרד הבריאות: מספר החולים קשה בקורונה עלה ל-666

לכתבה המלאה
"הכל בלגן". בדיקות סרולוגיות בבית אבא חושי בחיפה, היום (צילום: אתר רשמי, ללא)

"אין מספיק עמדות, הכל בלגן", סיפרה אביבה, שהגיעה עם נכדתה בת ה-7 למתחם הבדיקות בבית אבא חושי שבחיפה. "אנשי פיקוד העורף סתם מסתובבים פה, ויש רק שתי עמדות בדיקה".

לשם מבצע זה גויסו עוד 6,000 חיילים מפיקוד העורף שיבצעו פריסה רחבה ככל האפשר. בשבועיים האחרונים נערך המבצע במגזר החרדי והניב אחוזים פחותים מהצפוי. במשרד החינוך והבריאות צופים שיהיו בין 20%-30% של תלמידים שימצאו מחלימים בבדיקות ההלו, אולם בממוצע יש כרגע רק 18%. הערים החרדיות היו מעוזי תחלואה, כך שבחברה הכללית האחוז צפוי אפילו לרדת ל-15% בסך הכל.

בדיקות סרולוגיות לאיתור נוגדנים, החודש (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל)

ביום שישי הודיע משרד הבריאות על הפסקת השימוש באחת מערכות הבדיקות הסרולוגיות המהירות, לאחר שתוצאות הבדיקות לא היו מספיק ברורות. השימוש בערכות, שהן מסוג "Rapid Response" ומשווקות בארץ על ידי חברת דיאסורין, נעשה לאורך שלושה ימים בלבד, במסגרת הסקר הסרולוגי בקרב ילדים מתחת גיל 12 במסגרות החינוך. במשרד הבריאות הדגישו כי ערכות הבדיקה הסרולוגיות המהירות האחרות נבדקו שוב ונמצאו מהירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully