וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהבוקר: בתי החולים הציבוריים מפסיקים לקלוט חולי קורונה חדשים

23.8.2021 / 10:44

בתי החולים שערי צדק, הדסה, לניאדו, מעייני הישועה, האיטלקי והאנגלי בנצרת הודיעו כי חולים בנגיף שיגיעו לפתחם יופנו לביה"ח איכילוב ובילינסון, וכי מיום רביעי יעברו לעבוד במתכונת שבת. זאת כי לטענתם "האוצר לא עמד בהסכמים שנחתמו עימנו, ממשלת השינוי רימתה אותנו"

בתי החולים הציבוריים שערי צדק, הדסה, לניאדו, מעייני הישועה, האיטלקי והאנגלי בנצרת הודיעו כי החל מהבוקר (שני) הם יפסיקו לקלוט חולי קורונה חדשים. לטענת מנהלי בתי החולים, "משרד האוצר לא עמד בהסכמים שנחתמו עימנו", ולכן חולים שיגיעו לפתחם לא ייקלטו ויופנו לאיכילוב בת"א ובילינסון בפ"ת.

במסיבת עיתונאים שערכו אתמול מנהלי בתי החולים, אמרו כי "אנו לא יודעים איך לשלם לספקים, ממשלת השינוי רימתה אותה אותנו". לדבריהם, צעד זה ננקט בשל העובדה שלא הועברו לבתי החולים תקציבים שהובטחו להם. עוד אמרו כי החל מיום רביעי בתי החולים יעברו למתכונת שבת מלאה.

מנהלי בתי החולים הציבוריים: "ממחר נפסיק לקבל חולי קורונה, מרביעי - מתכונת שבת"/עריכה: אביעד בללי

לאחר מסיבת העיתונאים שנערכה אתמול, שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש שוחחו עם מנהלי בתי החולים. "אנחנו מכירים את הבעיה ונטפל בזה", אמר הורוביץ. בהמשך עלו המנהלים ללשכתו של הורוביץ על מנת לנסות ולהגיע לפתרון. במהלך השיחה, הסבירו אש והורוביץ למנהלים את מצב השיח מול האוצר, ואמרו להם כי המטרה היא לאשר להם מקדמות.

"שנה וחצי וארבעה גלי קורונה אנחנו עובדים יום ולילה, שבעה ימים בשבוע, כדי להציל את מדינת ישראל", אמר מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין. "אנחנו עובדים להציל את מדינת ישראל, אבל זה מבייש אותנו ואת המדינה. היו להסכם עם האוצר שלושה חלקים, אף אחד מהם לא קוים. אנחנו מסתכלים על הספקים שלנו ולא יודעים אם נצליח לשלם להם, אך יותר מזה - אנחנו לא יודעים אם נוכל לטפל".

"אני מתבייש לעמוד פה כפושט יד", הוסיף מרין. "אנחנו עומדים פה לא כמחאה ולא כשביתה, אנחנו עומדים פה עם אמירה ברורה. במצב הנוכחי אנחנו לא מסוגלים לטפל, אין לנו ציוד, אין לנו אמצעים לתת טיפול. אנחנו נצטרך לעבור בהמשך השבוע למתכונת שבת".

עוד בוואלה!

מנהלי בתי החולים הציבוריים: "ממחר נפסיק לקבל חולי קורונה, מרביעי - מתכונת שבת"

לכתבה המלאה
מסיבת עיתונאים של מנהלי בתי החולים הציבוריים מול משרד הבריאות, ירושלים. נעם ריבקין פנטון, פלאש 90
"ממשלת השינוי רימתה אותנו". מסיבת העיתונאים מול משרד הבריאות, אמש/פלאש 90, נעם ריבקין פנטון

מנכ"ל בית החולים האנגלי בנצרת, פרופ' פהד חכים, קרא לשר הבריאות ניצן הורוביץ להידרש לנושא בהקדם. "ממשלת השינוי רימתה אותנו. אני קורא לשר הבריאות לרדת אלינו. יושבים פה שבעה מנהלי בתי חולים ואנחנו סומכים על זה שאתה תפתור את זה עוד הלילה", אמר.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, קרא לשר הבריאות להתערב במצב "על מנת להבטיח את יציבות בתי החולים הציבוריים שעומדים בפני קריסה. הפרת ההבטחות שניתנו מהוות הולכת שולל והפקרות של ממש". במכתב ששיגר להורוביץ, כתב חגי כי "חלפו חודשיים בלבד מאז הסיכום האחרון עם שבעת בתי החולים הציבוריים שמופעלים בידי עמותות, ומסתבר שכבר עתה המדינה לא עומדת בהבטחותיה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully