וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהלי בתי החולים הציבוריים: "ממחר נפסיק לקבל חולי קורונה, מרביעי - מתכונת שבת"

עודכן לאחרונה: 23.8.2021 / 9:46

מנהלי בתי החולים שערי צדק, הדסה, לניאדו, מעייני הישועה, האיטלקי והאנגלי בנצרת, טענו כי האוצר לא עמד בהסכמים שנחתמו עמם. "אנחנו מצילים את המדינה מדי יום, אבל לא יודעים איך לשלם לספקים", תקפו המנהלים וקראו לשר הבריאות להתערב. "ממשלת השינוי רימתה אותנו"

מנהלי בתי החולים הציבוריים: "ממחר נפסיק לקבל חולי קורונה, מרביעי - מתכונת שבת"/עריכה: אביעד בללי

שבעת בתי החולים הציבוריים יפסיקו לקבל מטופלים שחולים בקורונה החל ממחר בשל מחסור בתקציבים - כך הודיעו הערב (ראשון) מנהלי בתי החולים הציבוריים, במסיבת עיתונאים שקיימו מול משרד הבריאות. לדברי מנהלי בתי החולים, הצעד מתבצע בשל העובדה שלא הועברו לבתי החולים תקציבים שהובטחו להם. עוד אמרו כי החל מיום רביעי בתי החולים יעברו למתכונת שבת מלאה.

לאחר מסיבת העיתונאים, שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש ירדו לשוחח עם המנהלים. "אנחנו מכירים את הבעיה ונטפל בזה", אמר הורוביץ. בהמשך עלו המנהלים ללשכתו של הורוביץ על מנת לנסות ולהגיע לפתרון. במהלך השיחה, הסבירו אש והורוביץ למנהלים את מצב השיח מול האוצר, ואמרו להם כי המטרה היא לאשר להם מקדמות.

מסיבת עיתונאים של מנהלי בתי החולים הציבוריים מול משרד הבריאות, ירושלים. נעם ריבקין פנטון, פלאש 90
"ממשלת השינוי רימתה אותנו". מסיבת העיתונאים מול משרד הבריאות, הערב/פלאש 90, נעם ריבקין פנטון

"שנה וחצי וארבעה גלי קורונה אנחנו עובדים יום ולילה, שבעה ימים בשבוע, כדי להציל את מדינת ישראל", אמר מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין. "אנחנו עובדים להציל את מדינת ישראל, אבל זה מבייש אותנו ואת המדינה. היו להסכם עם האוצר שלושה חלקים, אף אחד מהם לא קוים. אנחנו מסתכלים על הספקים שלנו ולא יודעים אם נצליח לשלם להם, אך יותר מזה - אנחנו לא יודעים אם נוכל לטפל".

"אני מתבייש לעמוד פה כפושט יד", הוסיף מרין. "אנחנו עומדים פה לא כמחאה ולא כשביתה, אנחנו עומדים פה עם אמירה ברורה. במצב הנוכחי אנחנו לא מסוגלים לטפל, אין לנו ציוד, אין לנו אמצעים לתת טיפול. אנחנו נצטרך לעבור בהמשך השבוע למתכונת שבת".

מנכ"ל הדסה, פרופ' יורם וייס, אמרי כי הנפגעים העיקריים מאי קיום ההסכמים הם העובדים והספקים. "לאזרחי ותושבי ירושלים, נצרת ובני ברק לא תהיה מערכת בריאות", אמר. "הגיע הזמן שנוכל לשלם לספקים שלנו. היה מולנו הסכם ואותו צריך לקיים. מי שנפגע זה העובדים והספקים שלנו שהצילו אלפי חולים. לא סתם בחרנו את המקום הזה, המנכ"ל והשר ביחד עם אנשי האוצר צריכים להילחם איתנו על ההסכם הזה".

פרופסור עופר מרין, מנכ"ל בית חולים שערי צדק במסיבת עיתונאים של מנהלי בתי החולים הציבוריים מול משרד הבריאות, ירושלים, 22 באוגוסט 2021. נעם ריבקין פנטון, פלאש 90
"מתבייש לעמוד פה כפושט יד". מנכ"ל בית החולים שערי צדק/פלאש 90, נעם ריבקין פנטון

מנכ"ל בית החולים האנגלי בנצרת, פרופ' פהד חכים, קרא לשר הבריאות ניצן הורוביץ להידרש לנושא בהקדם. "ממשלת השינוי רימתה אותנו. אני קורא לשר הבריאות לרדת אלינו. יושבים פה שבעה מנהלי בתי חולים ואנחנו סומכים על זה שאתה תפתור את זה עוד הלילה", אמר.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, קרא לשר הבריאות להתערב במצב "על מנת להבטיח את יציבות בתי החולים הציבוריים שעומדים בפני קריסה. הפרת ההבטחות שניתנו מהוות הולכת שולל והפקרות של ממש". במכתב ששיגר להורוביץ, כתב חגי כי "חלפו חודשיים בלבד מאז הסיכום האחרון עם שבעת בתי החולים הציבוריים שמופעלים בידי עמותות, ומסתבר שכבר עתה המדינה לא עומדת בהבטחותיה".

"לבתי החולים אין יכולת לשלם לספקים, לרכוש ציוד רפואי וסניטרי בסיסי ולספק את השירות ההכרחי למאות אלפי התושבים שתלויים בהם", ציין חגי. "בעוד מספר ימים גם תשלום המשכורות לעובדים ולצוותי הרפואה יעמוד בספק. לא ייתכן כי בזמן מגפה של פעם במאה שנים, שההתמודדות איתה היא מלחמה לכל דבר ועניין, בתי החולים נאלצים לנהל במקביל גם מלחמת הישרדות ולעמוד מול אטימות בלתי נתפסת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully