ברקע תכנית הבנייה ביו"ש: הנהגת המתנחלים תיפגש עם המינהל האזרחי

הפגישה מגיעה ברקע תכנית הממשלה להתנות בנייה בהתנחלויות בבנייה של יישובים פלסטיניים בשטחי C. בנוסף, בהנהגת יו"ש מתחו ביקורת חריפה על המינהל האזרחי שהוריד מסדר היום לטענתם תכניות בינוי בנות אלפי יחידות דיור. "המשחק של תן וקח לא מקובל", אמר ראש מועצת בנימין

ראשי המועצות ביהודה ושומרון מתחו היום (חמישי) ביקורת חריפה על התנהלות המינהל האזרחי, שלטענתם הוריד מסדר היום תכניות בינוי בנות אלפי יחידות דיור. זאת, לדבריהם, לקראת אישורן. "יש שבר עמוק בינינו לבין המינהל", אמרו. עם זאת, בניסיון לרכך את המתח בין הצדדים, ראש המינהל, פארס עטילה, צפוי להיפגש בשבוע הבא עם ראשי הרשויות, בפעם השנייה מאז מינויו.

בהצרה שמסרו היום לתקשורת ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת בית אל, שי אלון וראש מועצת קדומים חננאל דורני, הם מתחו ביקורת על תכניות הממשלה להתנות בנייה בהתנחלויות בבנייה של יישובים פלסטינים בשטחי C.

הביקורת העיקרית של ראשי המועצות היא על צמצום תכניות הבינוי ליהודים, ואישור תכניות הבנייה לפלסטינים. יו"ר מועצת יש"ע, דוד אלחייני, אמר היום במהלך כינוס ראשי המועצות ליד משרד ראש הממשלה כי "באנו להביע את תודתנו על אלפיים יחידות דיור, ויחד עם זאת, למחות על כך שיש עוד אלפי יחידות דיור שלא יאושרו ויעוכבו, מבקשים שעוד היום יתוקן המצב".

עוד בוואלה!

המחלוקות והמחווה לפלסטינים: מאחורי המגעים עם ארה"ב על הבניה בהתנחלויות

לכתבה המלאה
שר החוץ האמריקני: הסכמי הנורמליזציה הם לא תחליף לעיסוק בנושא הפלסטיני (צילום: רויטרס)

אלחייני הוסיף ואמר כי אישור תכניות הבנייה לפלסטינים הוא בגדר פרס עבורם. "במציאות הזאת שהממשלה יוצרת קורלציה בין היתרי בניה או תב"עות (תכנית בניין עיר) לפלסטינים בשטחי C, זו משוואה שלא נוכל לעבור עליה לסדר היום. זו חצייה של קו אדום, אנחנו מתנגדים התנגדות מוחלטת של מתן תב"עות לפלסטינים פורעי חוק, שבמשך שנים המינהל האזרחי לא נקף אצבע להרוס את הבתים שלהם והיום מכשיר אותם. זה מתן פרס לאותם פורעי חוק, והעברת מסר לפלסטינים שאם תבנו בשטחי C אנחנו נכשיר לכם אותם".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר כי "ביהודה ושומרון לא מתוכננות תשתיות. זוהי בקשה בסיסית לטובת אזרחי ישראל. המשחק של תן וקח כמה אנחנו מקבלים וכמה הצד השני מקבל - לא מקובל. לכל אזרח במדינת ישראל מגיע לקבל את הזכויות המגיעות לו".

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון הודה על יחידות הדיור שניתנו אך אמר כי הוא "מבקש בשם תושבי השומרון ודורש מהממשלה, להגדיל את מספר יחידות הדיור כפי שצריך, כי זו הארץ שלנו. כי צריך לבנות בארץ שלנו וכי התושבים צריכים לקבל את הזכויות שלהם כמו כל איזור אחר בישראל".

ייפגשו עם ראש המינהל אזרחי במטרה לרכך ולהוריד את המתח בין הצדדים (צילום: ראובן קסטרו)

"לא נסכים לקבל בשום פנים ואופן מצב שהבנייה היהודית ביהודה ושומרון היא בת ערובה של הבנייה של העבריינים ומפירי החוק ברשות הפלסטינית שמשתלטים על שטחי C", המשיך דגן. "הקישור והחיבור בין בנייה ליהודים לבין בנייה לרשות הפלסטינית בשטחי C הוא לא מקובל וצריך לעבור מהעולם, אסור לאפשר בנייה פרועה בשטחי C של הרשות הפלסטינית".

עוד השתתפו בכינוס, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת בית אל שי אלון, ראש מועצת קדומים חננאל דורני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully