ממשלת בנט-לפיד

עם דגלים ושירים: אלפי בני אדם חגגו את חילופי השלטון בכיכר רבין

רבים חגגו את השבעתה של ממשלת בנט-לפיד בתל אביב. הצוהלים הניפו דגלי ישראל ודגלים של ארגונים שונים שלקחו חלק במחאות נגד ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו, בהם של "קריים מיניסטר" ו"הדגלים השחורים"

13/06/2021
בווידאו: חגיגות הקמת ממשלת בנט-לפיד בכיכר רבין בתל אביב (צילום: יותם רונן, עריכה: טל רזניק)

אלפי בני אדם חגגו אמש (ראשון) לאחר השבעתה של ממשלת בנט-לפיד בכיכר רבין בתל אביב. החוגגים הניפו דגלי ישראל ודגלים של ארגונים שונים שלקחו חלק במחאות נגד ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו, בהם "קריים מיניסטר", "הדגלים השחורים" ו-"קומי ישראל".

אנשים רבים המשיכו לזרום לכיכר מהרחובות הסמוכים, חלקם תוך קריאות "ביבי הביתה" ו-"הוא הלך". עידן, בן 19 מהיישוב אורנית, הגיע לחגיגות וסיפר: "אני שמח שסוף סוף הצלחנו להחליף את נתניהו".

חגיגות בכיכר רבין, אמש(צילום: מעריב, אבשלום ששוני)
חגיגות בכיכר רבין, אמש(צילום: מעריב, אבשלום ששוני)

יערה, בת 18 מאלפי מנשה, אמרה כי הקהל בכיכר פרץ בשמחה בתום השבעת הממשלה. "ואוו, כל כך חיכיתי לשינוי שאני מרגישה שזה לא אמיתי", סיפרה. "אני בהלם. הקשבנו פה עם הקהל להצבעה וכולם שאגו כשנודע על זה שבנט ראש ממשלה".

איתי, תושב תל אביב, סיפר במהלך החגיגות שהוא השתתף במחאה נגד נתניהו: "הייתי חלק מהמחאה, עכשיו יש תחושה של הקלה וחזרה לשפיות".

עוד בוואלה!

מהפך בשלטון: הכנסת הביעה אמון בממשלת האחדות בראשות נפתלי בנט

לכתבה המלאה
"כל כך חיכיתי לשינוי". עידן מאורנית ויערה מאלפי מנשה, חוגגים בכיכר רבין, אמש(צילום: ארז מיכאלי)
חגיגות בכיכר רבין, אמש(צילום: מעריב, אבשלום ששוני)
חגיגות בכיכר רבין, אמש(צילום: מעריב, אבשלום ששוני)
חגיגות בכיכר רבין, אמש(צילום: מעריב, אבשלום ששוני)

מתנועת "קריים מיניסטר" נמסר כי "מדינת ישראל ניצחה הערב את שלטונו הכושל והמושחת של נתניהו. אנו מברכים על ממשלת האחדות המשקפת את רצון הרוב, תוצר של המחאה העיקשת והנחושה שידעה המדינה. המחאה שהפילה את הממשלה והניעה את השינוי ההיסטורי. זה זמנם של מיליון ישראלים שלקחו בה חלק לחגוג את תחילתו של עידן חדש. עידן של אחדות בעם. של ממשלה שתעבוד בשבילנו האזרחים, תאחה את הקרעים ותשים סוף לשיסוי ולהפרד ומשול של עידן נתניהו".

מ"הדגלים השחורים" נמסר כי "פרק חדש של אחדות נפתח היום. מדינת ישראל עמדה כפסע מתהום עמוקה ומה שהציל את המדינה היו מאות אלפי האזרחים והאזרחיות שלקחו חלק באחת המחאות החשובות מאז קום המדינה. אנו מבקשים מהממשלה החדשה לנקוט במדיניות אחרת מזאת של היוצאת: מדיניות של הכלה, הקשבה, קירוב לבבות ואיחוי הקרעים. שמחתנו הערב היא אינה שמחה לאיד בפני אוהדי נתניהו אלא שמחה על שימורה של מדינת ישראל כדמוקרטיה. תחי מדינת ישראל".

  • כיכר רבין

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully