לוחמת מג"ב שסיכלה את הפיגוע בסאלם: "ראיתי בעיני המחבל שהוא רוצה לרצוח"

סמלת-שנייה ש', הלוחמת שפיקדה על הכוח שסיכל את ניסיון הפיגוע בשומרון ביום שישי האחרון, שיחזרה את האירוע בו היא וחבריה הצליחו לנטרל שלושה מחבלים חמושים ולמנוע פיגוע גדול שתוכנן להתבצע. "אני שומעת כדורים שורקים ליד האוזניים, והם יורים עלינו בלי להפסיק"

09/05/2021
בווידאו: מפקדת הכוח במג"ב משחזרת את הפיגוע בסאלם (צילום: דוברות מג"ב, עריכה: ליר שפיגלר)

סמלת-שנייה ש', לוחמת מג"ב שפיקדה על הכוח שסיכל את ניסיון הפיגוע במעבר סאלם ביום שישי האחרון, שיחזרה היום (ראשון) את האירוע, בו היא וחבריה הצליחו לנטרל שלושה מחבלים חמושים ולמנוע פיגוע גדול שתוכנן להתבצע בתוך תחומי הארץ. "היינו במקום הנכון ובזמן הנכון", אמרה.

הצוות של מג"ב היה בשטח באותו הזמן לצורך תפיסתם של שוהים בלתי חוקיים. לאחר שהכוח תפס שני מיניבוסים ובהם שוהים בלתי חוקיים, הגיע הצוות יחד איתם למחנה סאלם בסמוך לג'נין. הלוחמים הושיבו אותם מחוץ למחנה על המדרכה, אז שמעו צרורות ירי.

עוד בוואלה!

האווירה בירושלים מבעירה את יו"ש, ומערכת הביטחון לא מצליחה לבודד את האש

לכתבה המלאה
מפקדת הכוח ש', במהלך השיחזור, היום(צילום: ראובן קסטרו)

"עמדתי בבטונדה יחד עם לוחמת שלי, ופתאום אני שומעת יריות", שיחזרה. "ראיתי מחבל יורה לכיווננו צרור, מיד צעקתי לצוות לתפוס מחסה. דרכנו את הנשקים, והתנהל קרב יריות מול המחבלים. אחד עמד מולנו ממש והחל לירות. אני שומעת כדורים שורקים ליד האוזניים, והם יורים עלינו בלי להפסיק".

צוות הלוחמים שסיכל את האירוע בסאלם, היום(צילום: ראובן קסטרו)
מפקדת הכוח ש', במהלך שיחזור האירוע בסאלם, היום(צילום: ראובן קסטרו)

ש' מספרת שבאותם רגעים דרמטיים, הבחינה כי ישנם אזרחים פלסטיניים בקו האש. "הלוחמים היו פה בקור רוח. התמקדתי במחבל ואיך אני מצליחה לחסל אותו", סיפרה. "תוך כדי שאנו יורים לעבר המחבל היה אזרח פלסטיני במקום, וצעקתי ללוחמים - יש פה אזרח לא לפגוע בו".

מפקדת הכוח ש', במהלך שיחזור האירוע בסאלם, היום(צילום: ראובן קסטרו)
מפקדת הכוח ש', במהלך שיחזור האירוע בסאלם, היום(צילום: ראובן קסטרו)

לדברי הלוחמת, היא וחבריה לכוח לא מסתנוורים מהמחמאות שהם מקבלים ברשתות החברתיות. "יצא לי להיחשף למה שכתבו עלינו ברשתות החברתיות. עשינו מה שהיינו צריכים לעשות, עבדנו באוטומט", אמרה. עוד ציינה כי ישנה תמונה אחת מהאירוע שתזכור תמיד: "המחבל מולי ויורה, ואני רואה בעיניים שלו שהוא רוצה לרצוח אותי, יכול להיות שמנענו פיגוע גדול יותר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully