התעשייה האווירית ביצעה בהצלחה ניסוי יירוט במערכת ההגנה האווירית ברק 8

במסגרת הניסוי, שנערך בהודו בשיתוף משרד ההגנה המקומי, יורטו בהצלחה מטרות שונות. הניסוי כלל תרחישי קיצון המאמתים את יכולות המערכת, שנמצאת כיום בשימוש חיל הים. מנכ"ל התעשייה האווירית: "עדות נוספת לשותפות החזקה בין התעשייה האווירית להודו ובין שתי המדינות"

בווידאו: ניסוי יירוט במערכת ההגנה האווירית ברק 8 (צילום: התעשייה האווירית)

התעשייה האווירית והרשות לפיתוח אמצעי לחימה במשרד ההגנה ההודי, השלימו בהצלחה ניסוי במערכת ההגנה האווירית ברק 8 MRSAM, שבוצע בימים האחרונים משדה ניסויים בהודו - כך הודיעה היום (שלישי) התעשייה האווירית.

במסגרת הניסוי, שוגר מיירט המערכת ממשגר יבשתי ויירט בהצלחה את המטרות שהוצבו בניסוי. הניסוי החל עם שיגור מטרה וכניסתה למסלול, אז איתר מכ"ם המערכת את האיום, ועקב אחריו. לאחר מכן הטיל המיירט שוגר למסלול, עקב אחר המטרה, ויירט אותה בהצלחה.

הניסוי בוצע בהצלחה, מערכת ברק 8 (צילום: דובר צה"ל)

מערכת ברק 8 נמצאת כיום בשימוש על ידי חיל הים, והיא מקנה הגנה אזורית רחבה ונקודתית מפני מגוון איומי תקיפה בזירה הימית מהאוויר, הים והיבשה. היא מאגדת בתוכה כמה מערכות מפתח הנמצאות בחזית הטכנולוגיה כגון מכ"ם דיגיטלי, מערך שליטה ובקרה, ומשגרים ומיירטים בעלי ראש ביות מתקדם. בשנים האחרונות, שווי היקף המכירות שלה הוא שישה מיליארד דולר.

מנכ"ל התעשייה האווירית בועז לוי בירך על הצלחת הניסוי ואמר כי הוא "מהווה עדות נוספת לשותפות החזקה בין התעשייה האווירית להודו ובין שתי המדינות בכלל". לוי התייחס למורכבות הניסוי ואמר כי "כל ניסוי במערכת הגנה אווירית הינו אירוע מבצעי מורכב, וקיומו תחת מגבלות הקורונה הופך אותו למורכב אף יותר".

הניסוי הקודם

מספינה של חיל הים ההודי: ניסוי מוצלח במערכת ההגנה "ברק 8"

לכתבה המלאה

באפריל 2017, נחתמה עסקה ביטחונית עם הודו בהיקף של מיליארדי דולרים להצטיידות במערכת ההגנה האווירית. הניסוי הקודם בוצע בינואר 2019 עם שיגור מספינת חיל הים ההודי INS Chennai I. בשנת 2015 בוצעו שני ניסויי ירוט מוצלחים במערכת ההגנה הימית שנערכו מספינה מבצעית של חיל הים בהודו בתרחיש מבצעי מלא. בסך הכול הושלמה באותה שנה סדרה של שלושה אירועים עוקבים שהצביעה אז על בשלות המערכת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully