מתרחבת לתפוצות: האגודה למען הלהט"ב מחפשת "שגרירים"

האגודה תפעל לאתר פעילים ב-30 מדינות שונות, זאת כדי להרחיב את המאבק הגאה מעבר לגבולות ישראל. לדבריהם, הפרויקט נועד ליצור מרחבים בטוחים ללהט"בים בעולם. "גשר בין הקהילה הגאה בארץ לבין קהילות גאות יהודיות ברחבי העולם"

בווידאו: הוועדה לקידום מעמד האישה דנה בתכנית לצמצום האלימות במשפחה (צילום: ערוץ הכנסת)

האגודה למען הלהט"ב הודיעה היום (חמישי) כי תגייס "שגרירים" בקהילות היהודיות בעולם כדי לקדם את המאבק הגאה ולהקים מעין רשת בינלאומית. באגודה מתכוונים לאתר פעילים ב-30 מדינות שונות על מנת שיקדמו פרויקטים של הסברה ופעילויות בנושא בקהילות יהודיות מקומיות.

עד כה, הפעילות של האגודה התמקדה במאבק למען זכויות בישראל, בעוד הפרויקט החדש נועד לדבריהם ליצור מרחבים בטוחים ללהט"בים בעולם, וכן בכדי ליצור "גשר בין הקהילה הגאה בארץ לבין קהילות גאות יהודיות ברחבי העולם".

עוד בוואלה!

קורונה - עדכון יומי: 2,802 אובחנו ביממה, יותר מ-400 חולים קשים

לכתבה המלאה
מרחיבים את פעילותם מעבר לישראל. הפגנת הלהט"ב בתל אביב, בשנה שעברה (צילום: ראובן קסטרו)

כמו כן, מטרה נוספת של הפרויקט היא לסייע לעולים להט"בים המגיעים לישראל להשתלב ולהכיר את הקהילה הגאה. באגודה מזכירים כי העולים היוו גורם מרכזי בייסוד והובלת הנושא לפני 45 שנה, עם הקמתה. בין היתר, יו"ר האגודה הראשון היה אבי אנג'ל, שעלה לישראל מארה"ב בשנת 1968, וזאת לדבריהם לאחר שהסוכנות היהודית סירבה תחילה להביאו כעולה חדש בשל היותו הומו. הפעילים ארגנו פעילויות שונות, לרוב בסתר, עד שבשנת 1979 התקיימה בישראל הפגנה בפנים גלויות של להט"בים במסגרת הכנס הבינלאומי הרביעי של להט"ב יהודים.

"מדובר בפרויקט פורץ דרך ומשמעותי במאבק שלנו לשוויון זכויות. זאת סגירת מעגל מרגשת של הקהילה הגאה בארץ עם יהדות התפוצות, ממנה צמחו אנשים רבים שייסדו את המאבק הגאה בישראל ואפשרו לרבים ורבות מאיתנו לחיות את חיינו בזהותנו", אומרת יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הילה פאר. כמו כן, הוסיפה פאר כי "המאבק לשוויון הוא מאבק חוצה יבשות, מדינות ומגזרים. השגרירים יסייעו לבנות גשר וממשק ישיר של הקהילה בארץ עם להט"בים ברחבי העולם כדי שכל אחת ואחד יוכלו להיות מי שהם בכל מקום".

האגודה החליטה לפתוח ארכיון דיגיטלי. שלט לציון אירוע הגאווה שנתלה על שגרירות ארה"ב בירושלים, השנה (צילום: אתר רשמי, -)

מאחר וחלק גדול מדור המייסדים הולך ונעלם, פועלים באגודה גם להקים ארכיון דיגיטלי שיכלול עדויות ומידע על המאבק לאורך השנים בישראל. לצורך כך, האגודה פתחה פרויקט מימון המונים. לדבריהם, כיום מרבית המידע מצוי אצל חברי וחברות הקהילה בבתיהם, וגם המסמכים והתיעודים שהשתמרו אינם נגישים לציבור הרחב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully