החשוד ברצח גרושתו בעראבה: "רק דקרתי אותה בכתף, אני אוהב אותה"

בימ"ש השלום בנצרת האריך בשמונה ימים את מעצרו של רביע כנאענה, שנלכד בתום מצוד שארך שלושה שבועות. בפתח הדיון הכחיש את מעורבותו ברצח ופאא עבאהרה ובהימלטות מהמשטרה: "אני לא רצחתי אותה. הסגרתי את עצמי"

08/12/2020
בווידאו: הארכת מעצר לרביע כנעאנה החשוד ברצח גרושתו (צילום: אלי אשכנזי)

בית משפט השלום בנצרת האריך היום (שלישי) בשמונה ימים את מעצרו של רביע כנאענה, החשוד ברצח גרושתו ופאא עבאהרה בעראבה. בכניסה לבית המשפט הכחיש כנאענה את החשדות המיוחסים לו. "אני רק דקרתי אותה בכתף, אנשים באו להוציא לי את הסכין מהיד. אני לא רצחתי, אני אוהב אותה", טען.

כנאענה נעצר אתמול בסמוך לעראבה בתום מצוד משטרתי - שלושה שבועות אחרי המקרה - אך סירב להודות כי נמלט. לדבריו, "הייתי כל התקופה ביערות, אף אחד לא עזר לי. הסגרתי את עצמי". עוד הוסיף, ככל הנראה בנוגע לחיפוש המשטרתי, כי "הייתי כל הזמן מול הצבא, הצבא שלנו חלש".

במשטרה הודיעו אתמול על לכידתו לאחר שגנב רכב, ונעצר. "החשוד שהיה חמוש בסכין ניסה לדקור את אחד השוטרים, אך הוכנע", מסרו.

"הסגרתי את עצמי". כנאענה, עם עו"ד תמי אולמן. היום(צילום: אלי אשכנזי)

תפיסתו של כנאענה מסיימת תקופה של חוסר ודאות עבור משפחתה של הנרצחת, שקראה למשטרה בזמן בריחתו לספק הגנה לקרוביה מחשש לנקמה מצד הגרוש האלים, הנחשב לגבר מסוכן בעל רקע עברייני, שריצה בעבר עונשי מאסר בגין עבירות אלימות.

במסגרת המצוד אחריו עצרה המשטרה עשרה מבני משפחתו של כנאענה שהפריעו לאיתור החשוד ויידו אבנים לעבר ניידות. שוטרים ויחידת יס"מ סיירו בעיר כדי לאתרו, וחלק מהאנשים תקפו את הכוחות, איימו וגרמו נזק לרכוש.

עוד בוואלה!

הכתובת הייתה על הקיר, אך יחס הרשויות לרביע כנאענה היה סלחני ורשלני

לכתבה המלאה
סוף למצוד. ופאא עבאהרה(צילום: אתר רשמי, -)

בתקופת נישואיהם, במסגרת בקשת העזרה מצדה, עבאהרה פנתה לרשויות ואף נמלטה למעון לנשים מוכות, לשם רדף אחריה כנאענה. האלימות שלו כלפיה נמשכה שנים והייתה ידועה לרשויות. רק לפני כחודשיים הוא נעצר בבית המשפחה, בחשד שאיים לפגוע בה ובבתו, שגם אותה הוא תקף.

עו"ד של כנאענה, עו"ד תמי אולמן, מסרה כי "המשטרה טוענת שיש עדים נוספים שצריך לחקור. לבקשת המשטרה הדיון התנהל בדלתיים סגורות, ולכן לא אוכל להוסיף פרטים".

  • רצח
  • עראבה
  • רצח נשים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully