וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהל בית הספר בכת "לב טהור" הנאשם בהתעללות בילדים - נמלט מהארץ

סנגורו של אלעזר רומפלר, הנאשם בהתעללות ותקיפת ילדים בני תשע ועשר, הודיע לבית המשפט כי הוא ברח מישראל באמצע משפטו. במכתב ששלח על נסיבות עזיבתו, הסביר רומפלר כי חשש ש"ייאלץ לנהל הליך משפטי ארוך מאוד ולא יוכל לראות את אשתו וילדיו הנמצאים בחו"ל"

מנהל בית ספר מכת "לב טהור" נאשם בתקיפת ילדים/עריכה: ירדנה עבודי-פוקס

סנגורו של אלעזר רומפלר, מנהל בית ספר בכת "לב טהור", הודיע היום (שלישי) לבית המשפט כי הוא נמלט מישראל. רומפלר, בן ה-46, נאשם בהתעללות גופנית ונפשית ותקיפת ילדים בני תשע עד עשר.

לדברי עורך דינו גבי טרונישוילי, הוא שלח מכתב מפורט לגבי סיבות עזיבתו, והדגיש "שזה לא מתוך זלזול לבית המשפט, אלא מתחושה שלנוכח הלחצים שמופעלים עליו ועל כל מה שקשור בקהילתו 'לב טהור', הוא לא יזכה למשפט הוגן או ייאלץ לנהל הליך משפטי ארוך מאוד בתנאים מגבילים ולא יוכל לראות את אשתו וילדיו שנמצאים בחו"ל".

על פי כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בעיר על ידי עו"ד אביעד דוויק, זה 17 שנים שרומפלר חבר בקהילה הנעה ונדה ברחבי העולם, תוך בריחה מרשויות המדינות השונות. בשנים 2011-2009 שימש הנאשם כמנהל בית ספר לבני שש עד 13 בקהילה בקנדה. בשנים אלה, על פי כתב האישום, הוא ביצע מעשי התעללות גופנית ונפשית בשני קטינים וכן ביצע תקיפה הגורמת חבלה של ממש.

אלעזר רומפלר חבר קהילת ״לב טהור״ החשוד בגין עבירות התעללות בקטינים שביצע בקנדה בסיום הדיון בעניינו במחוזי ירושלים 26 במאי 2020. יונתן זינדל, פלאש 90, פלאש 90
שלח מכתב מפורט על סיבות עזיבתו. רומפלר/פלאש 90, יונתן זינדל, פלאש 90

במקרה הראשון, כך נטען, רומפלר חשד כי תלמיד בן 9 גנב כסף מקופות הצדקה בבית הספר. בתגובה, נעזר בתומכיו על מנת להפשיט אותו לתחתוניו, לקשור אותו לשולחן כך שלא יזוז, ולהכות אותו בעזרת חגורה ומקל. כשצעק לעזרה וביקש מהם להפסיק תוך שהוא בוכה, ענה רומפלר "בשעת הגניבה לא בכית, ועל כן עליך לבכות". כתוצאה מהמעשים, הקטין לא יכול היה לעמוד בכוחות עצמו, ונזקק לנשיאת שני חבריו לביתו - שם שהה במשך מספר שבועות לאחר המקרה.

במקרה השני, שמע כי ילד בן עשר שיקר על כך שהוא צריך להרכיב משקפיים. עקב כך, אילץ את התלמיד לעמוד בפני כל בית הספר ולהתוודות על השקר. לאחר שהקטין פחד ולא הגיב, הוא הופשט והושכב על שולחן באופן דומה למקרה הקודם, ונאמר לו כי אם יזוז בזמן המכות - הוא ייקשר. גם במקרה זה רומפלר ושאר המלמדים לא שעו לזעקות הילד, והמשיכו להכותו במשך שעה שלמה.

עוד בוואלה!

התעללות גופנית ונפשית: מנהל בית ספר מכת "לב טהור" נאשם בתקיפת ילדים

לכתבה המלאה

קהילת לב טהור הוכרזה על ידי בית המשפט לענייני משפחה ככת פוגענית. היא נבדלת מקהילות חרדיות אחרות הן בלבוש נשות הקהילה, המכסות את מלוא גופן בביגוד שחור כאשר רק הפנים גלויות החל מגיל שלוש, והן בכללי הכשרות המחמירים ובסממנים אחרים. בקהילה נוהגים כלפי ילדים בין היתר בענישה גופנית קשה ודוגלים בנישואי קטינים החל מגיל 14 לנערות ו-15 לנערים, עם בני זוג שלעתים הפרשי הגילאים ביניהם מגיעים עד 20 שנה.

בנוסף לכך, בקהילה מופעלת מדיניות ענישה כלפי חברי הקהילה הכוללת הפרדת ילדים מהוריהם גם בגיל ינקות, העברת הילדים לגדול במשפחה אחרת, מניעת חינוך פורמלי וניתוק מהעולם החיצון ומכל מקורות מידע חיצוניים, גירוש מהקהילה של נערים שאינם סרים לסמכות ראשיה וכל זאת בהתאם להחלטות ראש הקהילה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully