קורונה - עדכון שבועי: 4,288 בני אדם אובחנו בשבוע האחרון - ירידה של 5%

משרד הבריאות עדכן כי ביממה האחרונה 815 בני אדם אובחנו כנשאי הנגיף, ונערכו 39,028 בדיקות, כששיעור החיוביים הוא 2.1%. בשבוע החולף מתו 67 בני אדם, ומספר החולים שמצבם קשה ירד ל-293, כשמתוכם 127 מונשמים

13/11/2020
בווידאו: גמזו נפרד מתפקידו פרויקטור הקורונה ואומר שתכנית הרמזור לא נכשלה (צילום: לע"מ)

משרד הבריאות עדכן היום (שישי) כי 4,288 בני אדם אובחנו בקורונה בשבוע החולף - נתון הנמוך בכ-5% מהשבוע שקדם לו, אז אובחנו 4,521 נדבקים בנגיף. כמו כן, 67 בני אדם מתו השבוע - ירידה משמעותית לעומת השבוע שעבר, אז מתו 128 בני אדם. מספר המתים הכולל מהנגיף עומד כעת על 2,706.

ביממה האחרונה אובחנו 815 בני אדם כנשאי קורונה. מתוך 39,028 בדיקות, שיעור החיוביים ירד ל-2.1%. נתוני הבדיקות ותוצאותיהן אינם סופיים ועשויים להשתנות בעדכוני משרד הבריאות הבאים.

בנוסף, מספר המונשמים הוא 127 - ירידה של 20 בני אדם לעומת השבוע הקודם, אז עמד המספר על 147. בשבוע שעבר מספר המונשמים ירד ב-43 בני אדם.

בדיקות קורונה(צילום: ראובן קסטרו)

גם מגמת הירידה במספר החולים במצב קשה נמשכת. לעומת 327 חולים כאלה בשבוע הקודם, כעת ישנם 293 - ירידה של 34 חולים. לשם השוואה, בשבוע הקודם מספר החולים הקשים ירד ב-83.

מספר החולים הפעילים הוא 7,997, ירידה של 961 מהשבוע שעבר, אז עמד הנתון עד 8,958. כמו כן, בבתי החולים מאושפזים 508 חולי קורונה - ירידה של 31 מהשבוע הקודם.

היום ייחתם הסכם עם חברת פייזר לאספקת חיסונים

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הודיע אמש כי משרד הבריאות צפוי לחתום היום עם חברת התרופות האמריקנית פייזר על הסכם לרכישת שמונה מיליון מנות חיסון נגד קורונה, שיספיקו לארבעה מיליון אזרחים שיבקשו להתחסן.

בהודעה מטעם לשכתו של השר נכתב כי "מתן החיסונים יתאפשר רק בכפוף לאישור החיסון על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי, FDA, ואישור משרד הבריאות הישראלי. החברה צפויה להגיש את הבקשה לאישור זה לקראת סוף נובמבר".

בהודעת השר הוסבר כי תחילת האספקה תהיה בינואר 2021, וההמשך יגיע באספקה שוטפת במהלך שנה זו. "שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות לפייזר הואץ מאוד בימים האחרונים תוך משא ומתן שהתקיים ברוח טובה, וכאמור הביא להישג משמעותי ביותר כאשר ישראל תהיה מהמדינות הראשונות בעולם שתקבל חיסון נגד הקורונה", נכתב בהודעה.

החיסון של חברת פייזר, כמו גם החיסון של מודרנה, לא מכיל את הנגיף הפעיל שגורם למחלה אלא עושה שימוש בחלק קטן מהחומר הגנטי שלו, שנקרא mRNA. זו גישה מדעית שפותחה במקור כדי להילחם בסרטן. החיסון גורם למערכת החיסונית לייצר נוגדנים שתוקפים את חלבון הדוקרנים - שבין השאר מעניק לנגיף הקורונה את צורתו הייחודית והמזוהה, אך הוא גם זה שמאפשר לנגיף לחדור לתאי הגוף שהוא תוקף.

  • נגיף הקורונה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully