בקשת חופשה חריגה: יגאל עמיר ביקש לצאת מהכלא לבר המצווה של בנו

בשירות בתי הסוהר דחו את בקשתו של רוצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, שלא יצא לחופשה במשך כל תקופת מאסרו. בעקבות זאת, עמיר עתר לבית המשפט לעניינים מנהליים, שידון בבקשה ביום רביעי הקרוב

02/11/2020
צילום: סנטרל הפקות, עריכה: טל רזניק ואסף דרורי

רוצחו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, יגאל עמיר, ביקש לצאת לחופשה חריגה מהכלא עבור בר המצווה של בנו - כך נודע היום (שני) לוואלה! NEWS. ככל הנראה, האירוע צפוי להיערך בביתה של רעייתו לריסה בירושלים.

פיקוד שירות בתי הסוהר המליץ שלא לאשר את הבקשה, ובעקבות זאת עמיר עתר לבית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע, שידון בכך ביום רביעי הקרוב. בשב"ס מעריכים שבית הדין ידחה את הבקשה. "בקשת האסיר לחופשה מיוחדת להשתתף בחגיגת בר המצווה שתתקיים ב-6.11 הוגשה במהלך חודש ספטמבר ועברה לבחינת גורמי המודיעין והביטחון הרלוונטים", אמרו בשב"ס.

בעתירה שהגישה עו"ד רוית מוחבר בשם עמיר, נטען כי הבקשה עומדת בתנאים המצדיקים יציאה לחופשה מטעמים מיוחדים, וכי הפקודה בעניין זה כוללת טעמים כגון "בר/בת מצווה של בן/בת האסיר". עוד הודגש כי "המדובר באירוע ביתי מצומצם ביותר, בנוכחות המשפחה הגרעינית בלבד, והכל בתנאים שייקבעו על ידי כבוד בית המשפט והמשיב".

יגאל עמיר(צילום: עידו שחם)

הפעם האחרונה שבה הגיש עמיר בקשה כזו הייתה לפני 13 שנים, כשפנה לשירות בתי הסוהר בבקשה להשתחרר לחופשה לרגל הולדת בנו. הוא אף הגיש עתירה בנושא לבית המשפט המחוזי בתל-אביב. אולם, הבקשה סורבה, ובמשך כל תקופת מאסרו לא יצא עמיר לחופשה.

בקשתו של עמיר נדונה במקביל לטקסי הזיכרון שהתקיימו השבוע בכנסת ובכיכר רבין, במסגרת יום הזיכרון הממלכתי במלאת 25 שנים לרצח ראש הממשלה לשעבר.

העצרת המרכזית לזכרו של רבין, שהייתה אמורה להתקיים בכיכר ביום רביעי, 4 בנובמבר, תידחה בעקבות מזג האוויר והסערה הצפויה לשבת הקרובה, 7 בנובמבר, בשעה 19:00. המארגנים הבהירו כי העצרת תיערך בכפוף להנחיות משרד הבריאות ובתיאום עם משטרת ישראל.

עוד בוואלה!

העליון דחה את ערעורו של יגאל עמיר; יישלח לשבוע בידוד

לכתבה המלאה

ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד-תל"ם) מסר בתגובה כי "במצב נורמלי מרוצח ראש ממשלה היו נשללות כל זכויותיו והוא היה נזרק לצינוק חשוך ומבודד עד סוף ימיו. בטח לא מבקש לצאת לחופשות. עלינו לזכור שהאיש המתועב הזה הוא רוצח שפל שרצח ראש ממשלה והרס משהו במדינה שלנו שלעולם לא נוכל לתקן. הבן שלו יחגוג בר מצווה בזמן שמשפחת רבין נשארה ללא יצחק זכרונו לברכה. אין גבול לחוצפה. אני קורא לשופטי בית המשפט ללמוד מטעויות העבר שנעשו עם יגאל עמיר בזכויות המופרזות שהוענקו לו גם כך, לקבל את המלצת שב"ס ולדחות את הבקשה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully