לקראת מינויי בכירים: אוחנה בסבב פגישות מכריע

השר לביטחון הפנים זימן לשיחה ארבעה מועמדים משירות בתי הסוהר, מהם ייתכן שימנה את נציב שב"ס הבא. עם זאת, לא נפסלת האפשרות שלתפקיד ייבחר דווקא ניצב מכהן מהמשטרה. גורם במשרדו של אוחנה: השר כבר החליט על זהות המועמד שלו למפכ"ל

בווידאו: השר אוחנה על מינוי מפקח כללי חדש למשטרה (צילום: לע"מ, עריכה: שאול אדם)

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה נערך לקראת הכרזה על מועמדיו לתפקידי מפכ"ל המשטרה ונציב שירות בתי הסוהר (שב"ס) - כך נודע לוואלה! NEWS. לפי גורמים המעורים בפרטים, אוחנה ייפגש היום (רביעי) עם ארבעה בכירים משב"ס שמועמדים לתפקיד הנציב.

בין הבכירים עמם ייפגש אוחנה, יהיו מ"מ הנציב הנוכחי גונדר אשר וקנין, ראש מטה שב"ס גונדר אילן מלכא, מפקדת מחוז דרום גונדר קטי פרי ומפקד מחוז צפון גונדר שרון שואן.

ייפגש עם ארבעה בכירים המועמדים לתפקיד נציב שב"ס. אוחנה (צילום: ראובן קסטרו)

למרות הפגישות שנקבעו בין אוחנה לבכירי שב"ס, גורמים במערכת אכיפת החוק לא פוסלים את האפשרות כי השר לביטחון הפנים ימנה לתפקיד את אחד הניצבים המכהנים מהמשטרה שלא ימונה למפכ"ל.

שירות בתי הסוהר עבר טלטלות רבות בשנתיים האחרונות. זאת לאור הפרשיות בארגון, בהן הטרדת הסוהרות בכלא גלבוע, פרשת המין בכלא צלמון שנחשפה בוואלה! NEWS ונמצאת בחקירת משטרה, וכן החשדות להטרדות מיניות והתעמרות בפקודות מצדו של גונדר אשר שריקי.

מועמדת לתפקיד נציבת שב"ס. גונדר פרי (צילום: ראובן קסטרו)
ייפגש עם השר אוחנה. גונדר וקנין (צילום: דוברות שב"ס)

באשר למפכ"ל משטרה, גורם במשרד לביטחון הפנים אומר כי אוחנה בשל למינוי וכבר החליט על זהות המועמד שלו. אחד המועמדים המובילים לתפקיד הוא ניצב משה ברקת, מפקד מחוז יהודה ושומרון במשטרה.

לצדו מועמדים מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד, מפקד מחוז דרום ניצב יורם סופר ומפקד מחוז צפון ניצב שמעון לביא.

עוד בוואלה!

"לא היו משאירים את צה"ל יום אחד בלי רמטכ"ל, אז למה את המשטרה אפשר?"

לכתבה המלאה
בין ארבעת הבכירים המועמדים לתפקיד נציב שב"ס. גונדר שואן (צילום: אתר רשמי, -)
מועמד להיות ניצב שירות בתי הסוהר הבא. גונדר מלכא (צילום: דוברות שב"ס)

בעבר, אמר בכיר במשרד לביטחון הפנים שמסתמן כי אוחנה ימנה למפכ"ל ניצב מכהן מתוך שורות המשטרה, אך גורמים המעורים בפרטים לא פוסלים את האפשרות שהוא יבחר לתפקיד ניצב לשעבר.

בהקשר זה עלו שני שמות בולטים. הראשון הוא ניצב בדימוס יורם הלוי, שסיכוייו נמוכים משום שמינויו עלול ליצור קשיים משפטיים בשל פרשיות עבר שבהן היה מעורב לכאורה. בנוסף, עלה שמו של מפקד מחוז יהודה ושומרון לשעבר, ניצב בדימוס שלומי מיכאל.

אחד המועמדים המובילים לתפקיד המפכ"ל. ניצב ברקת (צילום: ראובן קסטרו)
ייתכן שימונה לתפקיד מפכ"ל המשטרה. כהן (צילום: דוברות משטרת ישראל)

לפי גורמים במערכת אכיפת החוק, היערכותו של אוחנה לקראת הכרזה על מועמדים לתפקידים הבכירים מגיעה על רקע הודעת שר הביטחון, בני גנץ, כי יקדם מינוי פרקליט מדינה קבוע. ביום שישי האחרון אמר גנץ כי הנחה את שר המשפטים אבי ניסנקורן להתחיל בהליך מינוי פרקליט המדינה, ואף קרא לקידום מינוי מפכ"ל משטרה.

בין המועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה. ניצב ידיד (צילום: פלאש 90, הדס פרוש, פלאש 90)
עשוי להיות מפכ"ל המשטרה הבא. ניצב סופר (צילום: אתר רשמי, -)

הליך מינוי פרקליט המדינה הוקפא בשבועות האחרונים מאז המשבר בין הליכוד וכחול לבן על התקציב. בכחול לבן לא הסכימו לדרישת הליכוד לשינוי הליך מינויי הבכירים ושתי המפלגות הסכימו שלא יהיו מינויים בכירים עד שלא תוקם ועדה משותפת שתסכים על דרך המינוי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully