ארב במשך שעות, נכנס לאוהלים ותקף: צעיר מואשם בשורת עבירות מין בכנרת

כתב אישום המכיל כמה סעיפי עבירות מין הוגש נגד מוחמד שלבי בן ה-28 מאכסאל. הוא נעצר בחשד שתקף מינית בת 12 שישנה באוהל בחופי הכנרת, ובחקירתו התגלה שמדובר בדפוס פעולה קבוע, וכי יש עוד שש קטינות בהן פגע לכאורה. הפרקליטות: "פצצה מתקתקת". סניגורו: "הוא מכחיש"

הארכת מעצר לחשוד בתקיפה מינית של קטינה בכנרת (עריכה: ניר חן)

כתב אישום ובו חמישה סעיפים של עבירות מעשה מגונה וניסיון למעשה מגונה הוגש היום (חמישי) בבית המשפט המחוזי בנצרת נגד מוחמד שלבי, תושב אכסאל בן 28. שלבי נעצר לפני כשלושה שבועות בחשד שתקף מינית נערה בת 12 בזמן שישנה באוהל עם אחותה באחד מחופי הכנרת. בחקירתו גילתה המשטרה כי הוא ביצע מעשים מגונים בשש נערות נוספות מתחת לגיל 16.

על פי המשטרה, זהותו של שלבי התגלתה בשל עקבות דנ"א בזירה בחוף צינברי בכנרת, שעל פי האישומים, שם ביצע את המעשה המגונה בבת ה-12. במהלך החקירה, המשטרה הצליחה לקשור אותו למקרים נוספים של עבירות מין בנערות שישנו בחופי הכנרת.

הוא אותר בתוך שלושה ימים ביישוב אכסאל בו הוא מתגורר. מהמשטרה נמסר שמכריו ניסו למנוע את מעצרו. לאחר המעצר, החוקרים התחקו אחר תנועותיו, תוך שימוש בתיעודים ממצלמות אבטחה שונות ואיכוני טלפון נייד, וגילו כי מדובר בדפוס פעולה קבוע.

נהג להגיע בכל שישי לכנרת וניסה לבצע מעשים מגונים בקטינות. שלבי (צילום: דוברות משטרת ישראל, -)

על פי האישומים, במהלך החודשים מאי-יולי הוא נהג להגיע לחופי הכנרת השונים בכל יום שישי בין השעות 22:00-23:00 ולחפש נערות שישנו באוהלים. הוא נהג לשוטט במשך שעות לבדו על מנת לאתר קורבנות, במרבית המקרים כשהוא לבוש בתחתונים בלבד. במהלך הלילה, בדרך כלל לאחר השעה 03:00, הוא היה נכנס לאוהלים וניסה לבצע מעשים מגונים בקורבנות, שבמרבית המקרים היו קטינות.

כחלק מהחקירה, פנתה המשטרה אל הציבור בבקשה לדווח על מקרים דומים. המידע שהתקבל, בשילוב בדיקת מצלמות אבטחה בחופים והתחקות אחר תנועותיו, העלו את מניין מקרי התקיפה לשבעה, שבוצעו במהלך חמישה לילות שונים בחופים כורסי, צינברי וגופרה שבכנרת.

עוד בוואלה!

9 חודשי עבודות שירות נגזרו על אביה של עדי ביטי שהורשע במעשים מגונים בנערות

לכתבה המלאה

כתב האישום מתאר שני מקרים בהם פגע הנאשם מינית בנערות לאחר שנכנס לאוהל בו ישנו, הפשיט אותן וביצע בהן מעשים מגונים. עוד מפרט כתב האישום חמישה מקרים נוספים בהם ניסה הנאשם לבצע עבירות מין תוך שהוא נכנס או מנסה להיכנס לאוהלים בהן ישנו המתלוננות.

מיוחסות לו שתי עבירות של ביצוע מעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לה 16, תוך ניצול מצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, וחמש עבירות של ניסיון למעשה מגונה. העונש הקבוע בחוק בגין עבירות אלה הוא עשר ושבע שנות מאסר, בהתאמה.

כמו כן, בבקשת מעצרו עד לתום ההליכים נכתב כי יש ראיות טובות להוכחת המיוחס בכתב האישום. הראיות הכוללות, בין היתר, את עדויות המתלוננות, הוריהן, תיעוד מצלמות אבטחה בחופים ובשערים, דוח כניסות ויציאות רכבים בשערי חופי הכנרת, ואיכוני הנייד של הנאשם. זאת, בנוסף למצאי דנ"א. כמו כן, בגרסתו, שלבי קושר עצמו לשלושה מבין האישומים, מאשר את מעשיו באחת הנפגעות ואת נוכחותו בחופים בכלל בתאריכים בהם בוצעו העבירות.

"פצצה מתקתקת". מוחמד שלבי שמואשם בבצוע עבירות מין בקטינות (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

"מעשי המשיב מלמדים על היותו 'פצצה מתקתקת' המהווה סכנה לציבור הנשים בכלל והקטינות בפרט", נכתב בבקשה המעצר. "הוא הפך את חופי הכנרת לכר פורה למימוש מאווייו המיניים, כשהוא מנצל את שעות הלילה ואת חולשתן של הקטינות שלא יכלו להתנגד למעשיו, שעה שישנו".

עו"ד סעיד חדד, שמייצג את שלבי מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר כי "מוחמד מכחיש את האישומים". לדבריו, "למרות ההצהרות והפרסומים הרבים בדבר החשדות החמורים, לבסוף כתב האישום מכיל עבירות ברף הנמוך של עבירות המין".הוא הוסיף כי "דרוש לנו פרק זמן ללמוד את החומר ולגבש קו ההגנה ואז, במגבלות החוק לאור טיב האירועים, נתייחס לאישומים בפני בית המשפט".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully