המתווה לפתיחת השנה: ללא קפסולות בגנים ובכיתות א'-ב', חלוקת ימים בבתי ספר

משרדי החינוך, האוצר והבריאות סיכמו על שגרת לימודים לצד משבר הקורונה. הפעילות בגני הילדים ובכיתות הנמוכות תיערך כסדרה, ומכיתה ג' ומעלה ילמדו בימים שונים וביתר הזמן מהבית. המורים צפויים לעבוד באופן מלא. בכיר בשלטון המקומי הזהיר: "שאלת כוח האדם מטרידה ביותר"

23/07/2020
בווידאו: דיון בוועדה לביקורת המדינה על מוכנות מערכת החינוך (צילום: ערוץ כנסת, עריכה: ניר חן)

משרדי החינוך, האוצר והבריאות סיכמו היום (חמישי) על מתווה לפתיחת שנת הלימודים לצד הקורונה, ממנו עולה כי גני הילדים וכיתות א'-ב' יפעלו ללא קפסולות. כמו כן, ימי הלימוד בבתי הספר היסודי יחולקו בין הכיתות כך שבכיתות ג'-ד' ילמדו ממוסד החינוך במשך חמישה ימים בשבוע ומכיתה ה' ומעלה ילמדו לפחות יומיים מבית הספר.

הלימודים יתנהלו בקבוצות - עד ארבע למורה ועד 18 ילדים בקבוצה, כשכל תלמיד יושב בנפרד. על פי המתווה, המורים יעבדו באופן מלא.

עוד בוואלה!

מאות אלפי הורים תלויים באוויר: עתיד מערכת החינוך עדיין בסימן שאלה

לכתבה המלאה
ממשיכים בהיערכות ל-1 בספטמבר. כיתה בפתח תקווה(צילום: ראובן קסטרו)

מתווה משרד החינוך לפתיחת שנת הלימודים:

  • גני הילדים וכיתות א'-ב' ישובו לפעילות מלאה כבשגרה
  • כיתות ג'-ד' ילמדו חמישה ימים בשבוע בבית הספר
  • כיתות ה'-י"ב יגיעו יומיים לבית הספר, ולכיתות מתחילות (ז' ו-י') תינתן עדיפות לימים נוספים
  • הלימודים יתקיימו בקבוצות של עד 18 ילדים, ועד ארבע קבוצות למורה
  • המורים יעבדו באופן מלא

יו"ר איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות, אבי קמינסקי, אמר בשיחה עם וואלה! NEWS כי טרם קיבלו הודעה מסודרת לגבי המתווה. "אין כוונה שמי שאמור ליישם את המתווים של משרד החינוך בצורה המקצועית והראויה ביותר ילמד על המתווים מהעיתונות, ולכן שנקבל את זה בצורה מסודרת נוכל להגיב ולהתחבר לכך", אמר.

הוא הדגיש כי "שאלת כוח האדם היא השאלה המטרידה ביותר בהפעלת מערכת החינוך לשנת הלימודים הבאה".

למידה בימים מפוצלים. בית ספר בחדרה(צילום: שלומי גבאי)

בשבוע שעבר הודיע שר החינוך יואב גלנט כי שנת הלימודים בבתי הספר ובגני הילדים תפתח בכיתות של עד 18 תלמידים. "אנחנו פותחים את שנת הלימודים ב-1 בספטמבר בתרחיש מניעתי, במצב שאנחנו חושבים שיאפשר למידה בצל קורונה, ולא בתרחיש שהוא תגובה כשמתפתחת קורונה", אמר גלנט. העיקרון המוביל של צוות החשיבה הוא שהתלמידים ילמדו בשתי אפשרויות בסיסיות - מרחוק או בחצאי כיתות.

עם זאת, בדיון בוועדה לביקורת המדינה בכנסת עלה כי רק כמחצית מבתי הספר הפכו למתוקשבים ונערכו ללמידה מרחוק. בדיון התברר כי חרף תכיפות המהלך בצל משבר הקורונה, משרד האוצר טרם הקצה תקציב מוגדר לסוגיית הלמידה המקוונת של התלמידים מהבית.

(עדכון ראשון: 16:53)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully