המרוץ לוועדה לבחירת שופטים: השרה רגב פנתה לשניים ממועמדי לשכת עורכי הדין

בשבוע הבא תבחר הלשכה נציג לוועדה לבחירת שופטים. לוואלה! NEWS נודע כי לאחרונה פנתה שרת התחבורה, חברת הוועדה בעצמה, לשניים מהמועמדים בלשכה וביקשה לפגוש אותם. לשכת רגב: "השרה מנהלת קשר שוטף בכל הנושאים הנוגעים למשרדה ותחומי אחריותה הציבורית"

23/07/2020
צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, עריכה: ניר חן

שרת התחבורה מירי רגב פנתה בימים האחרונים לשניים מהמועמדים של לשכת עורכי הדין לוועדה לבחירת שופטים, וביקשה להיפגש איתם. זאת, כאשר בשבוע הבא ייערכו הבחירות לוועדה בין חברי המועצה הארצית של הלשכה. ככל הידוע הפגישות עם השניים - יצחק (יצי) גורדון ואיציק נטוביץ' - טרם התקיימו.

המועצה הארצית, שהיא הגוף אשר בוחר את הנציג, מחולקת לגושים דומים לאלו שבפוליטיקה הארצית: ימין, שמאל, דתיים וערבים - כאשר נציגי הדתיים נוטים לחבור לימין, ונציגי הערבים לשמאל. נכון לעכשיו מי שנחשב למועמד המוביל הוא עו"ד מוחמד נעאמנה, יו"ר מחוז צפון של הלשכה.

מלבד נעמאנה, יש שני מועמדים נוספים שעשויים ליהנות מתמיכת גוש השמאל - עו"ד ערן גולן מסיעת "לתכלית ראויה", ועו"ד גורדון, ראש סיעת "עורכי דין בשירות הציבור", שמייצגת את עורכי הדין של המגזר הציבורי. עם זאת, ההערכות הן שגורדון עשוי לקבל קולות גם של חברי המועצה מגוש הדתיים.

פנתה לגורמים בלשכה שבוע לפני בחירת הנציג לוועדה. רגב(צילום: פול צלמים, אוהד צויגנברג "הארץ")
נחשב למועמד המוביל. עו"ד מוחמד נעאמנה(צילום: אתר רשמי, -)

בצד הימני של המפה ישנם שני מתמודדים - יו"ר הלשכה לשעבר, דורון ברזילי, שנחשב לבעל הסיכויים הטובים יותר, וראש הסיעה הדתית "אמונה במשפט", עו"ד נטוביץ'. בשני הצדדים מעריכים כי השאלה המשמעותית ביותר תהיה מי ישאר עד הסוף במרוץ, ואיזה צד יגיע מפוצל יותר.

השרה ניסתה לקבוע עמו פגישה. עו"ד יצחק נטוביץ'(צילום: אתר רשמי, -)
מזוהה עם גוש השמאל. עו"ד יצחק(צילום: אתר רשמי, מאיר אליפור)

במועצה הארצית נשמעות טענות רבות על מעורבות של גורמים מהפוליטיקה הארצית במרוץ לוועדה. לרוב מדובר בשמועות, אולם לוואלה! NEWS נודע כי השרה רגב פנתה בימים האחרונים הן לנטוביץ' והן לגורדון וביקשה להיפגש עמם. ככל הידוע הפגישות לא יצאה לפועל.

יו"ר הלשכה לשעבר. עו"ד דורון ברזילי(צילום: אתר רשמי, ויקיפדיה)

ללשכת עורכי הדין יש שני נציגים בוועדה לבחירת שופטים. מלבד נציגי הלשכה, יושבים בה שבעה חברים נוספים: היו"ר הוא שר המשפטים, אבי ניסנקורן, ולצדו תכהן כנציגת ממשלה נוספת השרה רגב. בוועדה יש גם שלושה שופטים מבית המשפט העליון ושני חברי כנסת - צבי האוזר (דרך ארץ) ואסנת הילה מארק (הליכוד).

מועמד גוש השמאל. עו"ד ערן גולן(צילום: אתר רשמי, -)

מלשכתה של רגב נמסר: "השרה מנהלת קשר שוטף בכל הנושאים הנוגעים למשרדה ותחומי אחריותה הציבורית".

מטעמו של עו"ד נטוביץ' לא נמסרה תגובה.

עו"ד גורדון ביקש לא להתייחס לפנייתה של השרה רגב, אך הוסיף כי החליט לרוץ עד הסוף ואין בכוונתו להסיר את מועמדותו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully