עסקת המאה

מועצת יש"ע במשמרת תמיכה בסיפוח: "נתניהו, אל תיכנע לשמאל"

ראשי המועצה הגיעו למשרד החוץ בעת ישיבת הממשלה, וקראו לראש הממשלה להחיל את הריבונות על יו"ש ובקעת הירדן עוד השבוע. לקראת תחילת הליך הסיפוח בשבוע הבא, יו"ר המועצה אלחייני פנה לנתניהו: "תפגין אומץ מול כל התירוצים, מנהיג אמיתי נמדד בימים אלה"

21/06/2020
עריכה: ירדנה עבודי-פוקס

ראשי מועצת יש"ע ערכו היום (ראשון) משמרת תמיכה מול משרד החוץ בעת ישיבת הממשלה, וקראו לראש הממשלה בנימין נתניהו להחיל ריבונות על יהודה ושומרון ובקעת הירדן כבר השבוע. יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני פנה לראש הממשלה ואמר: "אל תיכנע לטיבי. אל תיכנע לעודה. אל תיכנע לבני גנץ. אל תיכנע לגבי אשכנזי. תעמוד מאחורי ההתחייבות שלך להחיל את הריבונות כבר השבוע".

ברקע הקרע בין ראשי הרשויות ביהודה ושומרון סביב "עסקת המאה" של ממשל טראמפ והחלת הריבונות, אלחייני הדגיש כי "במועצת יש''ע אומרים כי נתניהו עומד להיכנע לשמאל ואלו ימים קריטיים לעתיד יהודה, שומרון ובקעת הירדן. אנחנו גם אומרים לא להקפאה ולא למדינה פלסטינית. אנחנו נדאג, בעזרת כל מה שעומד לרשותנו, שלא תקום מדינה פלסטינית".

עוד בוואלה!

ההתכתבויות חושפות את הקרע במועצת יש"ע: "אדם אחד מדרדר אותנו"

לכתבה המלאה
ראשי מועצת יש"ע במשמרת התמיכה מול ישיבת הממשלה, היום(צילום: אתר רשמי, .)

"ראש הממשלה, קח מנהיגות, תפגין אומץ מול כל אלה שמנסים להגיד אחרת. מול כל התירוצים שריבונות תפגע אולי בירדן, אולי בביטחון ואולי בקהילה הבינלאומית. מנהיג אמיתי נמדד בימים האלה. יש לך תמיכה מהציבור ויש לך תמיכה בכנסת. כל החלת ריבונות תעבור ברוב גדול. הגיע הזמן למעשים ולא לדיבורים", הוסיף יו"ר מועצת יש"ע.

מתחם משמרת התמיכה של מועצת יש"ע, היום(צילום: TPS, יהונתן ולצר)

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן הדגיש במהלך משמרת התמיכה כי "אין, לא הייתה וגם לא תהיה תכנית שלום שתפגע בהתיישבות ותצליח, שתפגע בהתיישבות ותקים מדינה ערבית בין הירדן לים. אנחנו עומדים כאן כדי להוביל ולחזק כל מהלך שיוביל לריבונות על חבלי מולדת ביהודה ושומרון, אבל אומרים בקול ברור תרדו מפגיעה ביישובים. פגיעה כזאת מעידה על התוכנית להקמת מדינה פלסטינית".

נאמן פנה אף הוא לנתניהו ואמר כי "הצבענו ורצנו בשבילך שלוש מערכות בחירות, ונרוץ אם יהיה צורך גם בפעם הרביעית כדי שתהיה ראש ממשלה וכדי שתביא ריבונות לחבלי הארץ שלנו. אל תפגעו ביישובים שלנו, בהתפתחות שלהם ובהגעה אליהם. אנחנו לא נאפשר לזה לקרות. נפעל בכל הכוח להחלת הריבונות רק בדרך הנכונה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully