סנגורה של שרה נתניהו: חקירת העדויות - ניסיון לשיבוש הליך אזרחי

עו"ד יוסי כהן, המייצג את אשת ראש הממשלה בתביעה שהגישה נגדה עובדת המעון לשעבר שירה רבן, טען כי בקשת המדינה לעכב את ההליכים בתיק לצורך חקירת החשד למסירת עדות שקר היא "התערבות בוטה וחסרת תקדים בהליך אזרחי". הוא קרא לבית המשפט לדחות את הבקשה

צילום: רוני כנפו, עריכה: טל רזניק

(בווידאו: שרה נתניהו בבית הדין האזורי לעבודה על מנת להעיד בתביעה שמנהלת נגדה שירה רבן, דצמבר 2019)

עו"ד יוסי כהן, סנגורה של שרה נתניהו, מחה היום (שני) על בקשת המדינה לעכב את ההליכים בתביעה שהגישה עובדת מעון ראש הממשלה לשעבר שירה רבן, בה נחשף כי מתנהלת חקירה משטרתית בנוגע לעדויות שנמסרו בתיק. כהן טען כי הבקשה מהווה "התערבות בוטה וחסרת תקדים בהליך אזרחי שבו המדינה נתבעת", וטען כי הוא "בדק ולא מצא ולו מקרה אחד שבו רשויות האכיפה נקטו הליך דומה".

הפרקליטות הגישה לפני כשבוע וחצי את הבקשה לעכב את ההליכים בתביעתה של רבן, בשל חקירה משטרתית שמתנהלת סביב החשד כי שתי עובדות במעון הגישו תצהירים שקריים או העידו עדות שקר להגנת נתניהו. חקירה זו מתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, באישור היועץ המשפטי לממשלה ובליווי פרקליטות המדינה. היום ביקש כהן מבית הדין האזורי לעבודה בירושלים לדחות את בקשת המדינה.

עו"ד כהן כתב בתגובה שהוגשה היום כי עם פרסום דבר החקירה החדשה "הודלף לאמצעי התקשורת כי נחקר חשד שהחתום מטה הודה לעדות מה לכתוב בתצהיריהן. ממש כך!". הוא דחה את הטענה וטען כי עצם הבקשה מהווה ניסיון "לשיבוש הליכי משפט".

"החומרה שבדברים היא רבה", כתב כהן, "נוכח האכיפה הבררנית שבה נוהגת 'המדינה' אשר במסווה של בקשה תמימה למראה, המגלה טפח ומכסה טפחיים, מנסה להטיל דופי בחתום מטה ולשבש מהלכי משפט, והכל במטרה לפגוע במשיבה 1 (שרה נתניהו) ובאמצעותה בבעלה ראש הממשלה".

קרא לדחות את בקשת המדינה. עו"ד יוסי כהן (צילום: ראובן קסטרו)

רבן הועסקה במעון ראש הממשלה במהלך ספטמבר 2017. כחודש לאחר מכן הגישה באמצעות עו"ד נעמי לנדאו תביעה על סך 225 אלף שקלים, בה טענה כי עברה התעללות מצד אשת ראש הממשלה. רבן תיארה בכתב התביעה שורת התעמרויות, ואף מקרה אחד בו לטענתה כמעט הוכתה על ידי נתניהו - ואז ברחה ולא שבה עוד למעון ראש הממשלה.

באוקטובר האחרון ביקשה המדינה לדחות את עדותם של עובדת המעון ליאורה בביאן, שהגישה תצהיר שתמך בטענותיה של נתניהו ושל אב הבית במעון, אפי אזולאי. המדינה הודיעה אז כי היא מבקשת לדחות את עדויותיהם בשל "מידע חדש שהגיע לידיה, ואשר עשוי להיות רלוונטי להעדתם, אשר מצוי בימים אלה בבחינה". בהמשך לאותה הודעה על "בחינה", מסרה לפני כשבוע וחצי המדינה לבית המשפט כי מתקיימת חקירת משטרה בנושא.

בביאן ואזולאי מסרו שניהם תצהירים להגנתה של נתניהו. כך, למשל, מסרה בביאן בתצהירה כי כשהתקבלה לעבודה במעון הרשמי, הגברת נתניהו "הסבירה את העבודה במאור פנים ומה שחשוב לה, ביקשה שאם יש שאלות אדפוק בחדרה ופרשה לעיסוקיה". עוד טענה בביאן כי רעיית ראש הממשלה הנחתה אותה "להרגיש בבית ולבוא בלבוש נוח ולא ייצוגי", ואף הוסיפה: "תדאגי לעצמך להפסקות, את המנהלת לעצמך, כאשר את זקוקה, את מוזמנת להתכבד במטבח".

שרה נתניהו בבית הדין לעבודה, דצמבר 2019 (צילום: ראובן קסטרו)

"כאשר באתי לעבוד בבית ראש הממשלה חשבתי כמו כולם שהבית הוא ראוותני", העידה בביאן, "וההוצאות על האוכל הן בשמיים. גיליתי מאוד מהר שהבית הפרטי הוא פשוט בית צנוע ואפילו צנוע מאוד. גם מבחינת האוכל משתדלים לא לזרוק".

בסיכום תצהירה, השקול לעדות בשבועה, כתבה בביאן: "אני עובדת (כנראה צריך להיות כתוב "אוהבת" - ד"ד) את עבודתי, אוהבת מאוד את הגברת נתניהו. אשמח להמשיך ולשרת את כל המשפחה היקרה. ואשמח להמשיך לעבוד עם צוות איכותי, מאוחד, הנותנים הרגשה טובה אחד לשני בבית ראש הממשלה ובראש, אפי אזולאי, העוזר בכל בעיה במאור פנים ושמחה".

עוד בוואלה!

עוד לפני החקירה החדשה, המורשעת שרה נתניהו קודם צריכה להחזיר 120 אלף שקל

לכתבה המלאה

עובדת נוספת במעון שהעידה לטובתה של נתניהו הייתה נילי קדוש, שעלתה על דוכן העדים בדצמבר האחרון. קדוש נשאלה לגבי התכתבות שלה עם רבן, בה התייחסה לעבודה במעון ראש הממשלה כ"כלא".

"לא התכוונתי לזה באמת, הכול קשקוש היה", אמרה. כשנשאלה מדוע בכל זאת השתמשה בתיאור כה חמור, השיבה: "להוציא אותה משם כמה שיותר מהר כי זיהיתי בה שהיא הולכת לעשות כל מיני בלאגנים. מההתחלה היא לא הייתה אמינה. היא נהגה לרכל וזרמתי איתה לפי אותה צורת התבטאות שלה. רציתי לראות עד איפה היא מגיעה".

"לאן היא הגיעה", נשאלה קדוש על ידי עורכי הדין של רבן, וענתה: "לרמות לא נורמליות של שקרים, לרמות נמוכות של שקרים. בתקשורת שהיא קראה לעצמה שפחה. ביזיון גדול זה מילה קשה. מעולם לא היינו שפחות. עבדתי שם שנתיים, גם הייתי מוכנה לחזור אם השעות היו נורמליות עבורי. תמיד היה נעים שם".

שירה רבן (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, פלאש 90)

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את עובדת המעון שנחקרת במשטרה, סיפר כי היא עומדת מאחורי תצהירה. "בדבריה לחוקרים אמרה בין היתר כי הם מחפשים את נתניהו ולכן מבקשים להשתמש בה כפיון", מסר. "אני בעולם המשפט 30 שנה ומעולם לא ראיתי את המשטרה חוקרת בגין עדות שקר. להב 433 באובססיה נגד ראש הממשלה ועובדי המעון משלמים את המחיר".

עורכת הדין נעמי לנדאו, שמייצגת את התובעת רבן, מסרה אז: "אני נותנת למשטרה לבצע את תפקידה, ואעמוד לרשותה בכל זמן, ובלבד שהאמת תצא לאור. אני מאמינה בעדותה של שירה רבן, ותנו למשטרה לעשות את עבודתה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully