וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארבעה ח"כים מהרשימה המשותפת נכנסו לבידוד, המליאה תפעל במתכונת מצומצמת

6.6.2020 / 22:51

בתום החקירה האפידימיולוגית לח"כ אבו שחאדה שנדבק בקורונה, משרד הבריאות הודיע לחברי הכנסת עודה, שחאדה, יזבק ותומא סלימאן כי עליהם להיכנס לבידוד. מנכ"ל הכנסת הודיע על שורת החלטות - המליאה תפעל בהיקף מוגבל בשבוע הקרוב, הוועדות יתכנסו באישור יו"ר הכנסת בלבד

אתר רשמי

ארבעה חברי כנסת מהרשימה המשותפת הונחו הערב (שבת) להיכנס לבידוד בעקבות הידבקותו של ח"כ סמי אבו שחאדה בנגיף הקורונה. בעקבות זאת, התקבלו שורת החלטות חדשות בהתנהלות הכנסת, שתפעל בשבוע הקרוב במתכונת מצומצמת בלבד ותחת מגבלות חדשות.

נציגי משרד הבריאות, שערכו חקירה אפידימיולוגית במקרה של אבו שחאדה, פנו ליו"ר המפלגה איימן עודה ולחברי סיעתו מטאנס שחאדה, היבא יזבק ועאידה תומא-סלימאן והודיעו אליהם כי עליהם להיכנס לבידוד. הנחיה דומה ניתנה לארבעה אורחים שפקדו את לשכתו של אבו שחאדה, ואינם קשורים לכנסת. כמו כן, הם עדכנו את קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, בממצאי החקירה.

סמי אבו שחאדה הרשימה המשותפת. רשימת האיחוד הערבי,
נדבק בקורונה - וארבעה חברי סיעתו ייכנסו לבידוד. ח"כ אבו שחאדה/רשימת האיחוד הערבי

על רקע דברים אלה, מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' פנה הערב לחברי הכנסת ולבאי הבית והודיע על שורת ההחלטות החדשות, שהתקבלו ביום חמישי בישיבת הנהלת הכנסת עם הגורמים המוסמכים במשרד הבריאות. מליאת הכנסת תפעל בשבוע הקרוב במתכונת מצומצמת, כשסדר היום ייקבע בתיאום עם נשיאות הכנסת ויכלול נושאים מוסכמים בהיקף מוגבל. חקיקת "חוק המענקים" תושלם על בסיס הסכמה שגובשה בין יו"ר הקואליציה לבין מרכז האופוזיציה.

כמו כן, ועדות הכנסת יתכנסו באישור יו"ר הכנסת יריב לוין בלבד. מחר יתכנסו ועדות שכבר החלו בדיוני חקיקה - ועדת הכספים תדון ב"חוק המענקים", וועדת חוקה וחוק ומשפט תתכנס לדיון ב"חוק הנורבגי". הוחלט כי לא תתאפשר כניסת מוזמנים לישיבות ועדה, אלא באישור מנכ"ל הכנסת.

עוד בוואלה!

ח"כ בליכוד על ההידבקות של אבו שחאדה: "פיגוע של המשותפת בכנסת"

לכתבה המלאה
היבא יזבק, אחמד טיבי, מטאנס שחאדה וסמי אבו שחאדה, ועדת הבחירות המרכזית, כנסת 29 בינואר 202. ראובן קסטרו
ייכנסו לבידוד. יזבק, שחאדה ואבו שחאדה/ראובן קסטרו

בנוגע ליועצים פרלמנטריים, נקבע כי תותר כניסתם של עד שני יועצים לשרים ולחברי הכנסת. מלבדם, לא תתאפשר כניסת מוזמנים לחברי הכנסת כלל. גם כניסתם של עובדי הסיעות תצומצם בהתאם להנחיה שניתנה למנהלי הסיעות.

במקביל, יו"ר הכנסת לוין יפנה לוועדת האתיקה במטרה לאפשר כי היעדרות חברי כנסת בימים אלה לא תיחשב על חשבון מכסת הימים שבהם הם נדרשים לשהות בבניין. לקראת סוף השבוע תתקיים הערכת מצב בנוגע להנחיות.

"אנו ממליצים לחברי כנסת שאינם נדרשים להגיע למשכן הכנסת, להימנע מלעשות זאת. כל באי הבית מתבקשים להקפיד על חבישת מסכה ושמירת מרחק על פי כללי משרד הבריאות", נכתב בפנייה הערב לחברי הכנסת ולעובדיה.

השבעת הממשלה ה-35, 17 במאי 2020. דוברות הכנסת, עדינה ולמן, אתר רשמי
תפעל במתכונת מצומצמת. מליאת הכנסת/אתר רשמי, דוברות הכנסת, עדינה ולמן

אבו שחאדה הודיע ביום חמישי לקצין הכנסת על הידבקותו בנגיף, ובעקבות זאת מנכ"ל הכנסת הורה על פתיחה בחקירה האפידימיולוגית. "אני מבקש מכולם להקפיד על הוראות משרד הבריאות, על כולנו להפנים שהמערכה עדיין לא הסתיימה. הווירוס קיים עדיין בינינו והחזרה כביכול לשגרה עוזרת לווירוס להתפשט בצורה גדולה ומהירה", מסר אז חבר הכנסת.

בהמשך, אבו שחאדה הזהיר כי ביקר במקומות שונים ואף בפורומים נרחבים בכנסת וקרא לכל מי שהיה עמו במגע להיכנס לבידוד. בין היתר, הוא ביקר בסוכת האבלים של משפחתו של איאד אל-חלאק, שנורה למוות בידי שוטר מג"ב. "נפגשתי עם אלפי אנשים. הייתי בניחומי אבלים, אירועים משפחתיים ובהפגנות", הוא אמר בריאיון לכאן ב'.

אבו שחאדה אינו חבר הכנסת היחיד שנדבק בנגיף מאז פרוץ הקורונה בישראל. בחודש אפריל, שר הבריאות דאז יעקב ליצמן ורעייתו נדבקו במחלה. השר בן ה-71 שהה בבידוד והחלים כעבור כ-20 ימים. לפי עדויות, ליצמן הפר את תקנות הבריאות כשהשתתף בתפילה בביתו של חסיד גור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully