וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"בוא לתחנה": תובע משטרתי איים על עורך דין בבית המשפט

20.5.2020 / 17:30

עורך דין שייצג מועדון לילה שנסגר בידי המשטרה, הגיש תלונה נגד תובע רישוי עסקים, בטענה כי האחרון לחש באוזנו איום תוך שהוא משחק באזיקים. זאת, לאחר שעורך הדין טען בדיון כי התובע שיקר לביהמ"ש. נציב הביקורת על התביעה המליץ לנקוט בצעדים פיקודיים נגד התובע

עריכה: עמית שמחה

נציב הביקורת על מערך התביעה, השופט בדימוס דוד רוזן, המליץ לנקוט צעדים פיקודיים נגד תובע רישוי עסקים משטרתי, לאחר שמצא כי אותו תובע איים על עורך דין שייצג מולו בבית המשפט.
התלונה הוגשה על ידי עורך דין זוהר ברזילי, שייצג מועדון לילה אשר נסגר בידי המשטרה ב-2018.

לאחר מכן הושגה הסכמה בין המשטרה לבעלי המועדון כי הוא ייפתח בתנאים מסוימים. למרות זאת, לאחר כמה ימים ביקש התובע המשטרתי מבית המשפט לסגור את המועדון, במסגרת הליך פלילי שהתנהל נגד בעליו. בית המשפט ביקר את המשטרה על התנהלות זו, ואף השית עליה הוצאות.

הסיפור לא הסתיים. בינואר השנה, במהלך דיון בבית משפט האשים ברזילי את אותו תובע בכך ששיקר בעבר לבית המשפט. בתגובה ניגש אליו התובע המשטרתי ולחש באוזנו: "בוא איתי לתחנה לאחר הדיון", תוך שהוא משחק בידיו עם אזיקים, אותם נטל משוטר אחר שהיה באולם.

ידיים אזוקות, ספטמבר 2019. סקוט פיטרסון, GettyImages
איים על עורך דין ושיחק באזיקים/GettyImages, סקוט פיטרסון

בהתייחסותו לתלונה טען התובע כי התנהל במקצועיות. לגבי האירוע בבית המשפט בתחילת השנה טען שכאשר הוא דיבר במהלך הדיון, עורך הדין השני צעק לעברו "מי אתה בכלל", והוא תפס זאת כעבירה של העלבת עובד ציבור. בעקבות זאת, אמר, ניגש לעורך הדין ולחש באוזנו "האם תבוא איתי לתחנה בסוף הדיון?", על מנת לרמוז על האפשרות שהתובע יגיש תלונה בגין העלבת עובד ציבור, ורק לאחר מכן ביקש אזיקים משוטר אחר שנכח במקום.

הנציב רוזן קבע כי התלונה מוצדקת וכי התנהגותו של התובע בבית המשפט היא פסולה ואסורה בתכלית. "מדובר במייצג מדינה בערכאות, המופיע מול עורך דין באולם בית משפט, ועושה בכוחו כקצין משטרה על מנת 'להשקיט' או 'ליישר' את עורך הדין המופיע מולו, בדיבור שאינו מתפרש לשני פנים, ומשמעותו ברורה. ומיד לאחר מכן, לגרסת התובע עצמו, נוטל אזיקים לידיו, כמנסה להמחיש ולחדד ב'עקרבים' את דיבורו לעורך הדין, שהעז לדבר נגדו בבית המשפט. כל זאת, במהלך דיון משפטי, כאשר לקוחותיו של עורך הדין חוזים במתרחש מקרוב".

רוזן המליץ למפקד המחוז במשטרה לנקוט בצעדים פיקודיים נגד התובע, כדי למנוע מקרים דומים בעתיד.

עו"ד ברזילי מסר בתגובה להחלטתו של רוזן: "שמח שהנציב טיפל בתלונה כפי שצריך. התובע המשטרתי גרם נזקים ללקוחותיי והתנהל מולי באיומים עלי בעוד אני עושה עבודתי נאמנה. יש להוקיע התנהלות כזאת של תובע הלובש מדי משטרה, ובשמה מתנהל כמו אחרון העבריינים. הנציב המליץ לנקוט צעדים פיקודיים נגד התובע, ואני מקווה שכך ייעשה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully