גרפיטי רוסס ליד בית אחד הנערים מפרשת המין בקפריסין: "האדמו"ר מאיה נאפה"

כתובת רוססה על קיר בירושלים הסמוך לביתו של אחד מ-12 הישראלים שנחשדו באונס צעירה בריטית בקפריסין, ובה נכתב: "כאן גר בשלום עם עצמו". זאת, על רקע מחאות הנשים שהתעוררו לאחר שהפרשה עלתה פעם נוספת לכותרות. עורך דינו: "מסע ההכפשה לא יעבור בשתיקה"

11/05/2020
בווידאו: כתובת תמיכה רוססה בעד אחד הנערים שנחשדו באונס (צילום: רוני כנפו, עריכה: ניר חן)

אלמונים ריססו הלילה (שני) בירושלים כתובת גרפיטי על קיר סמוך לביתו של ס', שנחשד בפרשת אונס הבריטית פ' באיה נאפה שבקפריסין. בכתובת נרשם "כאן גר בשלום עם עצמו האדמו"ר מאיה נאפה" תוך שגם צוין שמו.

התקרית מגיעה בהמשך למחאות נשים שמתקיימות בעקבות הפרשה המדוברת. כך, בשבועיים האחרונים הפגינה קבוצת צעירות סמוך לבית זה וסמוך לביתו של צעיר אחר מירושלים. קבוצת תומכות נוספת גם התגייסה ופתחה קמפיין מימון המונים ישראלי, בעברית, בנוסף לזה העולמי, כדי "לסייע לה לממן חלק ממאבקה המשפטי; את הערעור על פסק הדין שהרשיע אותה בשקר, בקפריסין, וכן בפנייה לבית הדין האירופי ותביעה בישראל בכל הקשור לצילומים והפצתם".

הגרפיטי שרוסס ליד ביתו של הנער(צילום: רוני כנפו)

למרות תלונה שהוגשה במשטרת ישראל, איש אינו חוקר אותה, וכתב אישום מעולם לא הוגש בגינה. לדבריהן, "פטריוטיות איננה תירוץ למחיקת עוון ואיננו רוצים לחיות בחברה שמטהרת את בניה אם פשעו, על חשבון קורבן אלימות מינית". עד כה גויסו כבר 165 אלף שקלים, מ-1,580 תומכים שונים. קמפיין המימון שהחל באנגליה גייס כבר למעלה מ-157 אלף ליש"ט (685 אלף שקלים).

הפרשה החלה כש-12 נערים ישראלים נעצרו בעיירה איה נאפה שבקפריסין, בבוקר 17 ביולי, בשנה שעברה, בעקבות תלונתה של הצעירה במשטרה המקומית כי נאנסה. ס' הכחיש בתחילה כל היכרות עמה, אחר כך הודה שקיים עמה יחסים אבל טען כי הכול היה בהסכמה. בית משפט שהאריך את מעצרו פעמיים שיחרר אותו לאחר עשרה ימים כשהבריטית נתנה במשטרה הודאה שנויה במחלוקת, לפיה מסרה תלונת שווא. היא עצמה נעצרה, הישראלים שוחררו, ובמשפט שנערך לה בגין "הטרדת הציבור" היא הורשעה ובחודש ינואר נגזרו עליה מאסר על תנאי וקנס.

עוד בוואלה!

נלחמת על טיהור שמה: הצעירה הבריטית מקפריסין מתראיינת לראשונה

לכתבה המלאה
הגרפיטי שרוסס ליד ביתו של הנער(צילום: רוני כנפו)

גם היא אינה מכחישה כי במהלך שבוע קיימה יחסים בהסכמה עם ס', אולם היא טוענת כי בלילה המדובר לפנות בוקר הוא "התהפך", כפה עצמו עליה והזמין את חבריו לחדר המלון שלו שם הוא והם אנסו אותה באלימות עד שהצליחה להיחלץ מהחדר, לחבור לחבריה, להגיע למרפאה ולהזעיק משטרה.

הכדורגלן הצעיר ס' והפרשה עלו פעם נוספת לכותרות, לאחר שלפני כשלושה שבועות ערוץ 13 שידר את "הצד שלה", סרטם של אורלי וילנאי וגיא מרוז. שבוע קודם לכן, הציגה רשת הטלוויזיה הבריטית ITV, את הסרט "האמינו לי" של היוצר התיעודי האירי-סקוטי ג'יימי דוראן העוסק בפרשה. עו"ד ניר יסלוביץ', סניגורו של ס' ושל נערים אחרים, לא התראיין אבל מאז שנעצר הנער, הוא ממשיך ומכחיש בשמו את המיוחס לו מכל וכל.

הצעירה הבריטית מחוץ לבית המשפט לפני גזר דינה, בדצמבר(צילום: רויטרס)

הצעירה הבריטית ממשיכה להיאבק על חפותה. עו"ד לואיס פאואר ועו"ד מייקל פולק של "צדק בחו"ל", ארגון משפטי בריטי, כבר הגישו באמצעות עורכת הדין ניקולטה חרלאמבידו מקפריסין ערר על פסק הדין לבית המשפט העליון במדינה.

עו"ד ניר יסלוביץ', המייצג את הנער, אמר לוואלה!NEWS כי "מסע ההכפשה הבלתי מבוסס בעליל, שבמסגרתו קבוצה מסוימת מנסה להכפיש את מרשי בדרכים שונות ומשונות, לא תעבור בשתיקה. אין בכוונתנו להשלים עם ההכפשות המתמשכות של קבוצה המתיימרת להפוך את קביעות בית המשפט להיות בגדר המלצה בלתי מחייבת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully