בעוד המתים מהקורונה נערמים, בניו יורק מכינים את קברי האחים

חדרי המתים ובתי ההלוויות בעיר מתמודדים עם עומס עצום, וראש העיר לא פוסל פתרונות קבורה זמניים עד לסוף המשבר. כעת, 24 גופות מוטמנות מדי יום באתר הקבורה ההמונית באי הארט ואת האסירים שמתפעלים את המקום בימי שגרה, החליפו קבלנים

סוכנויות הידיעות
10/04/2020
צילום: רויטרס

לאור היקף התמותה בניו יורק בשל מגיפת הקורונה, העיר ניו יורק נערכת לקראת שימוש הולך וגובר בקברי אחים - כך דווח בימים האחרונים בתקשורת האמריקנית.

ראש העיר ביל דה בלאזיו אמר מוקדם יותר השבוע כי ייתכן שפתרונות קבורה זמניים עשויים להיות הכרחיים עד לסופו של המשבר. אתר הקבורה ההמונית, האי הארט, משמש מעל 150 שנה כאתר קבורה לתושבים עריריים או כאלו שאין ביכולתם לממן הלוויה.

לפי דיווח ברשת ABC NEWS, העיר גיבשה מדיניות חדשה, לפיה גופות יאוחסנו 14 ימים בלבד לפני שיועברו לאתר הקבורה. לאור התמותה הגוברת, העבודות במקום התעצמו מפעם בשבוע לחמישה ימים. בשבוע רגיל, 25 גופות מוטמנות באי. כעת מוטמנות בו 24 גופות מדי יום, כך לפי העירייה. בנוסף, קבלנים מחליפים את האסירים, שמתפעלים את האתר בימי שגרה.

תיעוד אווירי של חפירת קברי אחים באי הארט(צילום: רויטרס)

חדרי המתים בניו יורק, כמו גם בתי הלוויות, מתמודדים עם עומס עצום. דה בלאזיו הסביר בריאיון לתחנת NY1 שהכוונה היא לקבור את המתים מהמחלה באופן אינדיבידואלי, ודווקא לא בקברי אחים, כדי שניתן יהיה לקחת את הגופות בחזרה בעתיד.

לפני הקבורה, המתים נעטפים בשקיות ומונחים בתוך ארונות העץ. שם המנוח נכתב באותיות גדולות על כל ארון קבורה, למקרה שיהיה בכך צורך בהמשך. הם נקברים בתעלות צרות וארוכות שנחפרו על ידי מכונות חפירה. "הוסיפו עכשיו שתי תעלות נוספות למקרה שנצטרך", אמרה דוברת מטעם העירייה.

עוד בוואלה!

משרד הבריאות האמריקני מזהיר: מאגר הציוד הרפואי אזל כמעט לחלוטין

לכתבה המלאה
נכון להיום, במדינת ניו יורק ישנם כ-160 אלף מקרי הידבקות בנגיף. צוותים רפואיים בעיר(צילום: רויטרס)

נכון להיום, במדינת ניו יורק ישנם כ-160 אלף מקרי הידבקות בנגיף - יותר מאשר בכל מדינה אחרת בעולם, לרבות ספרד ואיטליה, ולהוציא את ארצות הברית. 7,000 בני אדם מתו במדינה כתוצאה מהקורונה, ומאות נוספים מתים מדי יום. יחד עם זאת, נרשמה ירידה מסוימת במספר המאושפזים בבתי החולים במדינה. בארצות הברית כולה מספר החולים מתקרב לחצי מיליון בני אדם, וכמעט 16,500 מתים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully