שיעור התחלואה זינק באלעד ומודיעין עילית, כ-1,500 חולים בי-ם

בשתי הערים החרדיות גדל מספר החולים ב-26% ו-19% בהתאמה. בירושלים ובני ברק, הערים הבולטות ביותר מבחינת שיעור התחלואה, נוספו מעל מאה חולים חדשים ביממה האחרונה. פער של כמעט אלף חולים בין בני ברק לתל אביב

צילום: שלומי גבאי, עריכה: אסף דרורי

עלייה של 26% במספר הנדבקים בנגיף הקורונה נרשמה היום (ראשון) באלעד. העיר החרדית, שבה נוספו 25 חולים חדשים ובכך מספרם הכולל בעיר עלה ל-167 בני אדם, עקפה במספר החולים את פתח תקווה. זוהי העיר עם מכת התחלואה החמישית בחומרתה בישראל.

בירושלים ישנם 148 חולים חדשים, והמספר הכולל עלה ל-1,461 - עלייה של 11% במספר החולים. בבני ברק נרשמה עלייה מעט מתונה יותר, בגובה 10%, עם 121 חולים חדשים ו-1,339 בסך הכל. בעיר השלישית מבחינת מספר החולים, תל אביב, מספר החולים נמוך בהרבה - 392 בסך הכל, לאחר ש-24 חולים חדשים נוספו לו ביממה האחרונה (עלייה של 6.5%). באשקלון, העיר הבאה בתור, מספר החולים עלה ב-8% - 16 חולים - לכדי 208 נדבקים בסך הכל.

בעשרת היישובים עם מספר החולים הגבוה ביותר נמצאים גם פתח תקווה (166 חולים, עלייה של 4%), בית שמש (149 חולים, עלייה של 8%), מודיעין עילית (145 חולים, עלייה משמעותית של 19%), ראשון לציון (143 חולים, עלייה של 8%) ונתניה (141 חולים, עלייה של 2%). גם באשדוד, חולון, באר שבע, רמת גן, בת ים, חיפה ומודיעין-מכבים-רעות ישנם לפחות 100 חולים.

הדבקה מואצת במגזר החרדי (צילום: TPS, יהונתן ולצר)

בתדריך שערך משרד הבריאות הוצגו נתונים באשר לקצב התפשטות המגיפה בישראל, המראים על הדבקה מואצת במגזר החרדי. ברכסים הוכפל מספר החולים בשבוע האחרון פי 8.7 - הנתון הגבוה ביותר. ביישובים מודיעין עילית הוכפל המספר פי 3.9, ויחס גבוה נרשם גם בטבריה (פי 2.9), ירושלים (פי 2.8), בית שמש (פי 2.7), ביתר עילית (פי 2.7), אלעד (פי 2.5), ואור יהודה (פי 2.4). היחס הארצי עומד על הכפלה פי שניים.

במשרד אומרים כי מספר החולים במגזר הערבי נמוך מאוד, אך מסייגים כי הסיבה לכך עשויה להיות מיעוט בבדיקות. היישובים עם מספרי החולים הגבוהים ביותר במגזר הערבי הם אול אל-פחם (16 חולים), טמרה (14), דבוריה (12), וג'סר א-זרקא (עשרה חולים). במשרד הביעו חשש כי מועדים נוצרים ומוסלמים עשויים להגדיל את שיעור התחלואה במגזר.

בשטחים אובחנו עד היום 218 חולים חולים, 80% מהם ברמאללה (57 חולים), מזרח י-ם (89 חולים), בית לחם (52 חולים) וסביבתן.

עוד בוואלה!

הסגר מתרחב: הממשלה צפויה לאשר מגבלות תנועה בערים נוספות

לכתבה המלאה

השרים צפויים לאשר היום את הרחבת הסגר לערים נוספות בהן יש חשש מהתפרצות נגיף הקורונה בהיקף גבוה במיוחד. במסגר הצעד יוטלו מגבלות תנועה על כמה ערים ושכונות חרדיות בירושלים, אם כי במתכונת פחות הדוקה מזו שהונהגה בבני ברק בימים האחרונים. הסגר בערים צפוי להימשך שבעה ימים, וההנחה כי יצא לפועל עם אישורו, באמצעות פיקוד העורף שייקח את השליטה לידיו. בשעות הצהריים צפויה להתכנס ועדת השרים שהוסמכה על ידי הממשלה להגדרת "אזור מוגבל" במסגרת הטיפול בנגיף הקורונה, והיא תאשר את המהלך.

ברשימת הערים עליהן הומלץ להחיל את הסגר: אלעד, מגדל העמק, בית שמש (המרכזית והדרומית, למעט האזור הצפוני הכולל את בית שמש הוותיקה), ביתר עילית, אשקלון, טבריה, אור יהודה, מודיעין עילית ומודיעין.

בנוסף, השרים צפויים לאשר את החלת המגבלות גם על 15 שכונות בירושלים: הר נוף, בית וגן, גבעת מרדכי, רמות, רמת שלמה, סנהדריה, שמואל הנביא, בית ישראל, הבוכרים, מאה שערים, גאולה, זיכרון משה, מקור ברוך, גבעת שאול וקריית משה. באופן זה, השכונות יחולקו לשמונה אזורים, כך שאלו הסמוכות זו לזו יחשבו לאזור אחד. מטרת המהלך היא להקל על תנועת התושבים - להם יתאפשר לנוע בתוך אזור אחד - ובד בבד להגביל את המשך תנועתם בבירה כולה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully