פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אחרי עשרה חודשי מאסר: נעמה יששכר שוחררה מבית הכלא ברוסיה

   הצעירה הישראלית יצאה מבית הסוהר לאחר קבלת החנינה מפוטין. יששכר נפגשה עם אמה בשדה התעופה, והשתיים ישובו לישראל בהמשך היום במטוסו של ראש הממשלה שנחת לביקור ברוסיה. יפה יששכר: "איזה כיף שזה נגמר, תודה לעם ישראל"

   אחרי עשרה חודשי מאסר: נעמה יששכר שוחררה מבית הכלא ברוסיה
   צילום: דנה ירקצי, עריכה: שאול אדם

   הצעירה הישראלית נעמה יששכר שוחררה הבוקר (חמישי) מבית הכלא ברוסיה אחרי כעשרה חודשי מאסר. מבית הסוהר נסעה אל שדה התעופה במוסקבה, שם נפגשה עם אמה יפה. במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת הבוקר בבירת רוסיה. בתום פגישה מדינית בקרמלין עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, יששכר ואמה ישובו לישראל במטוסו של ראש הממשלה.

   "תודה לעם ישראל", בירכה הבוקר בהתרגשות האם. "בואו נפסיק להיות ציניים ונגיד איזה כיף שהיא מגיעה הביתה, איזה כיף שזה נגמר. שמחה גדולה".

   נעמה יששכר בדיון בבית משפט במוסקבה, רוסיה, 19 בדצמבר 2019 (GettyImages , AFP)
   שוחחרה אחרי כעשרה חודשים. יששכר בבית המשפט (צילום: אימג'בנק GettyImages)

   אמש אישר פוטין את בקשת החנינה של הצעירה הישראלית, שנעצרה בשדה תעופה ברוסיה בחודש אפריל האחרון ונידונה לעונש של 7.5 שנות מאסר בגין החזקת חשיש. ההחלטה התקבלה לקראת ביקורו של נתניהו שנחת הבוקר במדינה מוושינגטון. ראש הממשלה הודה לנשיא ואמר אתמול כי הוא "מצפה לפגישתנו מחר בה נשוחח על עסקת המאה ועל ההתפתחויות האחרונות באזור".

   הכלא הרוסי בו נעמה יששכר ריצתה את עונשה במוסקבה 30 בינואר 2020 (רויטרס)
   בית הכלא ברוסיה ממנו השתחררה יששכר, הבוקר (צילום: רויטרס)

   לאחר ההודעה על חנינת בתה אמש, הודתה יששכר לראש הממשלה. "אני עדיין נמצאת באי ודאות", תיארה. "אני לא יכולה לשמוח כל עוד לא אראה את נעמה יוצאת ואחזיק לה את היד מחוץ לכותלי בית הכלא. אני ממש במתח, מתרגשת, זה ערבוב של הרבה תחושות. הרגע שכל כך חיכיתי לו עשרה חודשים מגיע".

   מטוסו של רה"מ, בנימין נתניהו עם נחיתתו במוסקבה 30 בינואר 2020 (דנה ירקצי)
   ישוב לישראל עם יששכר ואמה. מטוסו של נתניהו במוסקבה, הבוקר (צילום: דנה ירקצי)

   גורם ישראלי בכיר שעסק בקידום החנינה טען אתמול כי לא בוצעה עסקה עם רוסיה, אלא שמדובר ב"מחווה של הנשיא פוטין לנתניהו". לפי הגורם הישראלי הבכיר, "המחוות שישראל נקטה כלפי רוסיה נועדו להדק את הקשרים גם נוכח נושאים נוספים שבין שתי המדינות".

   עוד הוא הבהיר כי "המדינה פעלה בעניינה לא רק בגלל הערבות ההדדית, שנכונה גם למקרים נוספים, אלא מתוך רצון לפתור פרשה שיכלה לפגוע ביחסים הרגישים בין ישראל לרוסיה, וכן לאור ההערכה שעמדת המדינה בעניין אחר פעלה לרעת נעמה".

   (עדכון ראשון: 08:16)

   ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשיא רוסיה ולדימר פוטין שרה נתניהו ויפה יששכר במהלך הצרות לתקשורת במעון רה"מ, ירושלים 23 בינואר 2020 (אתר רשמי , אוהד צויגנברג)
   "איזה כיף שזה נגמר". פוטין, יפה יששכר ובני הזוג נתניהו (צילום: אוהד צויגנברג)