נעמה יששכר בריאיון מהכלא הרוסי: "יש בי תקווה, מאמינה למילה של פוטין"

הצעירה הישראלית צפתה מתא המאסר בפגישה של אמה עם נשיא רוסיה בישראל, והביעה אופטימיות כי תשוב במהרה לביתה. "אני אמנם עדיין כאן, אבל אם פוטין אמר שיהיה בסדר - זה אומר שיהיה בסדר", אמרה. נציבת זכויות האדם של רוסיה ביקרה את הצעירה הישראלית בכלא: "היא במצב טוב"

סוכנויות הידיעות
צילום: באדיבות תאגיד כאן, עריכה: עמית שמחה

ברקע האפשרות לחנינתה, נעמה יששכר התראיינה היום (חמישי) לתקשורת הרוסית והביעה אופטימיות לגבי שחרורה בהקדם מהכלא. הצעירה הישראלית, שנידונה ל-7.5 שנות מאסר לאחר שנתפסה עם חשיש בנמל התעופה במוסקבה, סיפרה כי צפתה בפגישה של אמה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במהלך ביקורו בישראל. "כשראיתי את אימא בטלוויזיה עם אנשים כאלה חשובים מאוד התרגשתי", תיארה. "הוא (פוטין) אמר שהכול יהיה בסדר עם המשפחה המקסימה שלי. אני אמנם עדיין כאן אבל אני מאמינה למה שהוא אמר, אם הוא אמר שיהיה בסדר זה אומר שיהיה בסדר".

במקביל, נציבת זכויות האדם של רוסיה, טטיאנה מוסקלקובה, ביקרה היום את יששכר בכלא. מוסקלקובה בדקה את תנאי המחייה של יששכר בכלא ואת מצבה הרפואי. לדבריה, הצעירה הישראלית סיפרה לה כי אין לה תלונות ולא חסר לה דבר בתא בו היא מוחזקת, שכולל מים חמים, מקרר, טלוויזיה ומזון. כמו כן, יששכר סיפרה כי כדי לתקשר עם סביבתה היא למדה כמה מילים ברוסית, וכן אמרה כי היא לא סובלת מבעיות רפואיות ובמהלך מאסרה ביקרה אצל רופא שיניים. הנציבה הרוסית תיארה כי יששכר "באופן כללי במצב רוח טוב ומעודד".

בדקה את התנאים במאסר. מוסקלקובה ויששכר בכלא (צילום: אתר רשמי)

מוקדם יותר היום, במהלך ביקורו בישראל, נועד פוטין עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויפה יששכר. בהצהרה משותפת לאחר הפגישה אמר נשיא רוסיה כי "אמרתי לאמה של נעמה, ואגיד עוד פעם, שהכול יהיה בסדר". פוטין הוסיף כי "ברור שנעמה יוצאת ממשפחה מאוד טובה. ידועה לי עמדתו של ראש הממשלה ונחליט בצורה נבונה. כל זה נלקח בחשבון בזמן קבלת החלטה".

בסיום הפגישה אמרה אמה של הצעירה הישראלית כי היא "אופטימית", וכי כרגע אין עוד תאריך שחרור לבתה. "הוא מקסים, לא ציפיתי לפגוש נשיא מעצמה כזו גדולה ולפגוש אדם כמוני, הוא היה מדהים דיברנו ממש קרוב והוא הבטיח שהוא יחזיר לי את הילדה הביתה ואני נאחזת במשפט שהוא אמר. הוא לא נתן תאריך אבל יש פרוצדורות. אני חוזרת למוסקבה מחר ועורך הדין בדרך לנעמה. אני מודה לראש הממשלה ולרעייתו ולכל מי שפעל. יצאתי מחויכת, הוא אמר לי אני מחזיר לך את הילדה הביתה". נתניהו אמר לאמה של נעמה יששכר על החנינה לבתה כי "זה יקרה תוך זמן קצר".

עוד בוואלה!

פוטין נפגש עם נתניהו ועם אמה של נעמה יששכר: "הכול יהיה בסדר"

לכתבה המלאה
יששכר טענה כי לא חסר לה דבר. הנציבה בביקור בתא המאסר (צילום: אתר רשמי)

בקשת החנינה ליששכר עומדת במרכז תשומת הלב הציבורית במהלך שהותו בישראל של פוטין, כשבירושלים הביעו בימים האחרונים אופטימיות באפשרות שיודיע על היענות לבקשת חנינה ליששכר ולהעברתה להמשך ריצוי עונשה בישראל, כשבהמשך הנשיא ריבלין יעניק לה חנינה. לקראת הביקור ובמהלך המגעים בעניינה של יששכר, ישראל הסכימה לבצע חבילת מחוות כלפי פוטין, ובראשם הסכמה להעברת השליטה בנכסי נדל"ן של הכנסייה הרוסית בירושלים. מדובר בדרישות שהקרמלין מעלה בפני ירושלים זה שנים, אך עד כה נתקלו בסירוב.

(עדכון ראשון: 17:39)

שידרו אופטימיות. פוטין, ראש הממשלה ורעייתו ויפה יששכר, היום (צילום: אתר רשמי, אוהד צויגנברג)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully