הפרקליטות החליטה לסגור את תיק החקירה נגד נוחי דנקנר שעיכב את החנינה

כחודש לאחר סיום החקירה, נמסרה ההודעה על סגירת התיק לבאי כוחו של איש העסקים המרצה עונש מאסר. בעקבות החקירה הוקפאה בקשתו של דנקנר לשחרור מוקדם והוא הועבר מכלא מעשיהו לבית המעצר ניצן

09/01/2020
צילום: יותם רונן, עריכה: יוסי אלטר

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הודיעה היום (חמישי) לבאי כוחו של נוחי דנקנר כי הוחלט לסגור את תיק החקירה הנוסף נגדו, מחוסר ראיות. על מהות החשדות ופרטי החקירה מוטל עדיין צו איסור פרסום.

דבר פתיחת החקירה בעניינו של דנקנר, המרצה עונש מאסר, הותר לפרסום לפני כחודש לבקשת וואלה! NEWS, וימים ספורים לאחר מכן המשטרה סיימה את פעולות החקירה בעניינו של איש העסקים. בעקבות החקירה הוקפאה בקשתו לשחרור מוקדם והוא הועבר מכלא מעשיהו לבית המעצר ניצן. גורמים בסביבתו של דנקנר העריכו כי נשיא המדינה ראובן ריבלין ייעתר לבקשת החנינה שלו ברגע שיקבל אור ירוק ממערכות האכיפה בעניינו.

התיק הנוסף נסגר. דנקנר(צילום: ראובן קסטרו)

דנקנר החל לרצות שלוש שנות מאסר ב-2 באוקטובר אשתקד לאחר שהורשע בתרמית בניירות ערך בפרשת "הרצת" מניות איי.די.בי אחזקות. בנוסף אליו, איש שוק ההון איתי שטרום נשלח למאסר של שנתיים במסגרת הפרשה. עונשם של השניים הוחמר באוגוסט 2018 על ידי בית המשפט העליון, לאחר שערערו על העונש שנגזר עליהם על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב שנתיים קודם לכן. מנגד הגישה פרקליטות המדינה ערעור וביקשה להטיל עליהם עונש חמור יותר - וזה התקבל, בהחלטת השופטים דוד מינץ, ניל הנדל וג'ורג' קרא.

פסק הדין עוסק בהנפקת מניות איי.די.בי אחזקות בפברואר 2012. דנקנר ושטרום פעלו כך ששטרום רכש באמצעות החברה שלו, ISP, כמות גדולה מהמניות שהוצעו לציבור. בכך יצר ביקוש מלאכותי שהשפיע על מחיר המניה. החברה הצליחה לגייס באותה הנפקה 321 מיליון שקלים, מתוכם 62 מיליון נרכשו על ידי בעלי שליטה או בעלי עניין.

עוד בוואלה!

אסירים מפורסמים, לחצים ועלילות דם: מאחורי כותלי "הכלא של הפוליטיקאים"

לכתבה המלאה
  • נוחי דנקנר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully