חיסול סולימאני

חיסול סולימאני: "גופתו נקרעה לגזרים, זוהה רק על ידי הטבעת שענד"

בתיעודים מחיסולו של מפקד כוח קודס בבגדאד נראית שלדת הרכב של סולימאני, כשהיא מפויחת לחלוטין ועל הכביש בקרבתה חלקים רבים שהתפזרו מהמכונית ועלו באש

סוכנויות הידיעות
אתר רשמי

בתיעוד שפורסם הבוקר (שישי) זמן לא רב לאחר חיסולו של מפקד כוח קודס האיראני קאסם סולימאני, נראית זירת הפיצוץ, והנזק הרב שנגרם למכונית שבו נסע ונפגע סולימאני. שלדת הרכב נראית כשהיא מפויחת לחלוטין ועל הכביש בקרבתה מפוזרים חלקים רבים שהתפזרו מהרכב כתוצאה מעוצמת הפיצוץ.

בתיעוד נוסף שפורסם כבר הלילה, נראה הרכב של סולימאני כשהוא עולה באש דקות בודדות בלבד לאחר הפיצוץ. גם בתיעוד זה נראים חלקים שונים שהתפזרו מהרכב ועולים אף הם באש. גורמים משורות המיליציות הפרו-איראניות בעיראק, שהיו עדי ראייה לחיסול, אמרו לסוכנות הידיעות אי-פי כי "גופתו של סולימאני נקרעה לגזרים", וכי הם לא הצליחו למצוא את גופתו של אל-מוהנדס. פוליטיקאי בכיר בעיראק, שדיבר בעילום שם, אמר כי גופתו של סולימאני זוהתה רק על ידי הטבעת שענד.

"גופתו של סולימאני נקרעה לגזרים". זירת החיסול בבגדאד, הבוקר (צילום: אתר רשמי)

משמרות המהפכה אישרו גם כי יחד עם סולימאני חוסל גם אבו מהדי אל-מוהנדס, סגן מפקד המיליציות. גורם במיליציות הפרו-איראניות אישר כי חמישה מחברי הארגון ושני "זרים" נהרגו בזמן שהותקפו מהאוויר בזמן שהיו ברכבם בנמל.

הגורמים במילציות אמרו כי סולימאני הגיע לנמל התעופה בבגדאד מטיסה מסוריה או מלבנון. ברשת "אל מיאדין" דווחו כי גם בכיר במליציה "הגיוס העממי", מוחמד ראדה אל-ג'בארי, חוסל בתקיפה. עוד מסרו גורמים במילציות כי הם אירחו "אורחים חשובים" בנמל התעופה.

עוד בוואלה!

גנרל הטרור שלא ידע פחד וחמק מהמוות: סופו של סולימאני

לכתבה המלאה
שלדת רכבו של סולימאני, הבוקר (צילום: אתר רשמי)

האירוע החל עם דיווח בכלי התקשורת על שלוש רקטות שפגעו בנמל התעופה הבינלאומי בעיר ועל תנועת מטוסים ערה במרחב בגדאד. עוד דווח כי במקום הופעלו סירנות וכי הנמל נסגר בעקבות כך לפעילות.


(עדכון ראשון: 09:14)

ידו של סולימאני שנמצאה לאחר החיסול בבגדאד (צילום: אתר רשמי)
מפקד כוח קודס שחוסל סולימאני (צילום: AP)
הרכב עולה באש, וחלקים בוערים מפוזרים מסביבו. זירת החיסול בבגדאד, הבוקר (צילום: רויטרס)
זירת החיסול, הבוקר (צילום: רויטרס)
גופתו של סולימאני זוהתה רק על ידי הטבעת שענד. זירת החיסול, הבוקר (צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully