19 שנות מאסר נגזרו על ראיד רושרוש שהרג את תהילה נגר

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר את דינו של רושרוש, שהורשע בהריגת בת ה-31 מקיבוץ גינוסר בשנת 2016 במסגרת הסדר טיעון. אחרי החלטת השופטים פרצה מהומה בין המשפחות. "זאת בדיחה - הוא רצח אותה בדם קר", מחתה אחותה. קרוביו של רושרוש איימו על משפחת נגר: "יומכם יבוא"

צילום: חביב סמעאן, עריכה: טל רזניק

הריגת תהילה נגר - כל העדכונים

 • בית המשפט גזר 19 שנות מאסר על ראיד רושרוש בגין הריגה
 • כמו כן נגזרו עליו גם 258 אלף שקל פיצויים ו-23 שנה על תנאי
 • בני משפחת רושרוש איימו על משפחת נגר: "יומכם יבוא"
 • משפחתה מתכננת להגיש תלונה במשטרה: "יהיה עוד קורבן"

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (חמישי) 19 שנות מאסר על ראיד רושרוש, שהורשע בהריגת תהילה נגר מקיבוץ גינוסר. בנוסף לכך נגזרו עליו 258 אלף שקל פיצויים ו-23 שנה על תנאי.

במהלך הדיון, פרצה מהומה בבית המשפט ונרשמו חילופי צעקות בין המשפחות. משפחתו של רושרוש הכפישה את נגר, בעוד משפחתה צעקה לעברם: "תישרפו בגיהנום", "אלוהים ישלם לכם". אביו של רושרוש אמר כי בנו "לא רצח אותה, הוא נתן לה כסף" והמשפחה עזבה את המקום, תוך שהם מקללים את שמה של נגר ומאיימים על משפחתה כי "יומכם יבוא". בעקבות זאת משפחת נגר ביקשה צו הרחקה של משפחת רושרוש מביתם ומתכננת להגיש תלונה במשטרה בגין איומים. בית המשפט הוציא לבקשת המשפחה צו הרחקה נגד משפחת רושרוש.

זהבה ונטלי נגר, אמה ואחותה של תהילה, מחו נגד החלטת בית המשפט. "מבחינתנו זה יום קשה מנשוא", אמרו. "19 שנים זו בדיחה, הוא רצח בדם קר". השתיים תיארו כי במערכת היחסים בין רושרוש ונגר "הייתה אלימות וניצול כספי ומיני, ניצול נפש עדינה".

הן הזהירו כי "כל יום נרצחת בחורה כי אין ענישה, צריך ענישה קשה ומרתיעה בלי הקלות. יהיה פה עוד קורבן, אין מי שמגן פה על הנשים. לא ייתכן שכסף קונה הכול. אעשה הכול כדי שדם אחותי לא יהיה הפקר ועוד נשים ירצחו".

19 שנות מאסר. רושרוש בבית המשפט, היום (צילום: אלי אשכנזי)

"משפחתו עשתה פה פרובוקציה ואיימו", סיפרו על המהומה שפרצה בבית המשפט לאחר גזר הדין. "אני מפוחדת ומאוימת, אין לנו הגנה וביטחון. הלב שלי קרוע, אני מפחדת שעוד קצת זמן הוא ישתחרר ויסתובב ליד הבית שלנו. יהיה פה עוד קורבן".

עו"ד אפי דמרי, המייצג את משפחת נגר, אמר כי זה "יום קשה ועצוב למשפחה. המשפחה מרוסקת". לדבריו, "לא משנה מה החלטת בית המשפט, מדובר ברוצח מתועב שרצח בדם קר ורוצץ גולגולת של אותה נרצחת. ציפינו שבית המשפט ייתן עונש מקסימלי, הרבה מעבר ל-19 שנה. יש אישומים נוספים: תקיפה בנסיבות מחמירות, שיבוש ועוד. כל החלטה לא תפיס את דעת המשפחה שזהו רוצח. נלמד את גזר הדין ונשקול את הצעדים הבאים".

הסנגורים תמי אולמן ושאדי סרוג'י אמרו כי "התחלנו בתיק רצח, הגענו להסדר טיעון שהעונש המקסימלי הוא 19 שנה. טרם קראנו את גזר הדין".

בכתב האישום המקורי הואשם רושרוש ברצח, אולם במהלך המשפט גובש הסדר טיעון שהביא להרשעתו בעבירת הריגה. פרקליטות המדינה טענה לעונש של 20 שנות מאסר - המירבי לעבירה זו. מנגד, סנגוריו של הנאשם טענו כי בעקבות שינויים בחקיקה עונש המקסימום שניתן להשית הוא 12 שנות מאסר והם טענו לענישה של שמונה שנות מאסר בלבד.

"דמה של תהילה אינו הפקר". אחותה ואמה של נגר בבית המשפט, היום (צילום: אלי אשכנזי)

אחותה של התהילה, תיארה אמש בשיחה עם וואלה! NEWS את התחושות בקרב המשפחה. "ערב לפני גזר הדין, אני מרגישה מתוחה אך אופטימית", סיפרה. "יש בי עוד תקווה שנשאר מעט צדק בעולם ומחר רק יינתן העונש המקסימלי, 20 שנה, לרוצח הנתעב והמפלצתי רושרוש. דמה של תהילה אחותי אינו הפקר, היום מדובר בה, מחר באישה אחרת", אמרה האחות. "הגיע השעה לעצור את האלימות הקשה והבלתי נתפסת כלפי נשים ובכלל את האלימות בעולם".

האחות הוסיפה כי "לצערי תהילה לא תחזור אלינו לעולם אך אני אלחם למענה כל עוד אני יכולה". היא פנתה לשופטים ואמרה: "תנו לרושרוש הרוצח את העונש המקסימלי כדי שנדע כולם שלא נראה את המפלצת הרעה מסתובבת חופשי ליד הבית שלנו, כדי שנמנע את המקרה הבא. צדק לא קונים בכסף".

השתיקה שווה זהב

גופתה של נגר, בת 31, מקיבוץ גינוסר, נמצאה ליד צומת מגדל בבוקר 20 בדצמבר 2016. כמה שעות אחרי שנמצאה גופתה נעצר רושרוש בחשד לרצח. רושרוש, אז בן 27, הוא תושב היישוב עילבון שמצפון למחלף גולני.

בחקירתו הוא הודה כי נפגש עם תהילה, אך טען כי הם נפרדו בטבריה ומאז לא ראה אותה. הוא שתק במהלך חקירותיו. מאחר שכפר בחשדות, לא שיתף פעולה ולא שיחזר את הרצח, גם לא נאמר מפיו המניע למעשה האכזר.

רושרוש כנראה ידע שהשתיקה שווה זהב ושלמשטרה לא יהיו די ראיות לגרום להרשעתו ברצח, וגם אם היו יכולות להיות ראיות כאלה, הן כבר לא היו בידי המשטרה והתביעה. במהלך הדיונים הממושכים בבית המשפט העלה צוות ההגנה כמה טענות לחורים שיוצרים ספק סביר ביכולת להביא להרשעתו ברצח.

עוד בוואלה! NEWS

פרשת תהילה נגר: מה שהציבור לא מבין על הסדר הטיעון

לכתבה המלאה
הוחלט כי יש די ראיות להגיש כתב אישום ברצח. תהילה נגר (צילום: באדיבות המשפחה)

הסנגורים, עורכי הדין שמואל ברזני ותמי אולמן, הצביעו על כך שאבן השפה הכבדה באמצעותה נחבט ראשה של תהילה, נשארה בשטח ולא נלקחה לבדיקה מידית במעבדה. עוד עלה במהלך פרשת ההגנה בבית המשפט כי עם מעצרו של רושרוש רכבו נלקח בידי המשטרה, אולם המצלמה המותקנת בתוך ה"ג'יפ שירוקי" לא כובתה והמשיכה לעבוד ותוכן המצלמה משעות הלילה נמחק ולא הייתה יכולת לשחזר אותו. עוד טענה ההגנה כי לא הובאה כל הוכחה שמכוניתו של רושרוש הייתה בזירת הרצח.

בהיעדר ראית זהב וללא הודאה, שני הצדדים, ההגנה והתביעה, הבינו כי כעת מדובר בניהול סיכונים; אפשר שבסוף המשפט תהיה הרשעה, אבל ייתכן גם שההליך יסתיים בזיכוי מאשמת רצח. יש לזכור כי בשבוע שעבר נאשם ברצח אביתר קייטץ בעפולה, זוכה פה אחד מחמת הספק בידי אותו הרכב שופטים, למרות שהיו ראיות נסיבתיות שיכלו גם להביא להרשעתו.

הקושי - הפער בין הצורך להציג ראיות חד משמעיות למציאות

הקושי היה לקבל את הפער שבין הצורך להציג ראיות חד משמעיות בפני בית המשפט לבין המציאות הידועה ולפיה בין הנאשם לנרצחת התנהלה מערכת יחסים מעוותת של אלימות וניצול. מחקירת הרצח עולה כי בין הנאשם לבין נגר החל קשר כשנה וחצי לפני הרצח. בדיעבד התברר כי קשר זה היה מלווה בפגיעות קשות מצד רושרוש. למרבה הצער תהילה הסתירה זאת מפני משפחתה וחברותיה וכשנשאלה כמה פעמים על המצאות חבורות על גופה, טענה כי נפלה ונחבטה.

אולם כחודשיים לפני מותה, ב-12 באוקטובר 2016, לאחר שתהילה הוכתה קשות בידי הנאשם, הבחינה אמה בפגיעות קשות על גופה. האם קראה לבעלה ולשתי אחיותיה של תהילה והם שיכנעו אותה ללכת יחד למשטרה ולהגיש תלונה נגד בן זוגה. אבל לאחר מכן, בעת שנסעו לקבלת טיפול רפואי, היא נמלטה מבית החולים בטרם נבדקה.

רושרוש נעצר בידי שוטרי תחנת טבריה לחמישה ימים ובדה גירסה על פציעתה של חברתו. תהילה סירבה להמשיך ולשתף פעולה עם חוקרי יחידת אלימות במשפחה וסירבה לשוב ולמסור עדותה, לצורך השלמת החקירה. במשטרה אמרו כי נוכח זאת ונוכח העובדה כי לא נבדקה בבית החולים, לא ניתן היה לגבש כתב אישום נגד רושרוש.

חברי קיבוץ גינוסר מוחים נגד הסדר הטיעון, פברואר (צילום: שלומי גבאי)

לאחר שהשתחרר ממעצר, קיבל צו הרחקה ממנה למשך שבועיים ונאסר עליו ליצור עמה קשר. בתום תקופה זאת, שהסתיימה עשרה ימים לפני הרצח, הוא חידש עמה קשר טלפוני ושכנע אותה כי עליהם להיפגש שוב, כדי להחזיר את היחסים ביניהם למצב "נורמלי".

אחרי עשרה ימים בהם שוחחו, הם קבעו להיפגש בערב יום שני, 19 בדצמבר, כדי לנסוע ביחד לטבריה ושם לרכוש כרטיסי סים לטלפון הסלולרי של תהילה, כדי שתוכל לשמור על קשר עם הנאשם. כמה שעות לאחר שתהילה נרצחה נעצר רושרוש. מלבד גרסה שמסר לאחר מעצרו, ובה הכחיש כי רצח אותה, שתק במשך כל ימי המעצר. אולם על סמך שיחות טלפון בינו לבין תהילה וסרטונים ממצלמות אבטחה בה נראו במהלך הערב שקדם לרצח ובו נראתה מבוהלת ומפוחדת, הוחלט כי יש די ראיות להגיש כתב אישום ברצח. מצלמת אבטחה פרטית תיעדה רכב דומה לזה של הנאשם בזירת הרצח, אך לא ניתן היה להוכיח בוודאות כי מדובר בג'יפ שלו.

עם זאת הוחלט כי על סמך הפרטים שנאספו ניתן לבסס אישום ברצח, מה עוד שהובן שמדובר היה במערכת קשרים מעוותת שהתקיימה בין הנאשם לנגר ובמהלכה רושרוש נהג בצעירה כסוג של חפץ המצוי בידיו, תוך שהוא נהג בה ביחסי מרות וניצול, תוך גילויי אלימות, הטחת קללות, איומים והתעללות.

בחקירה עלה גם החשד כי הנאשם קבע מעין מערכת יחסים מעוותת ולפיה הקשר האלים ביניהם הוא נחלתם בלבד ואסור להם לחלוק זאת עם אחרים. ברגע שהפרה כלל זה והלכה למשטרה, היא הפרה את הקוד הזה ועוררה את כעסו. לא עלה כי בין השניים שררו יחסי אהבה, אלא יחסי מרות וניצול. למרות כל אלה, במהלך הדיונים בבית המשפט עלו וצצו הקשיים הראייתיים שהעלו חשש כי הנאשם יצא זכאי מאשמת רצח וישוחרר לחופשי.

(עדכון ראשון: 07:46)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
  לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

  התרעות פיקוד העורף

   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully