צילומי הלווין חושפים: הבסיס שבונה איראן בגבול סוריה-עיראק בשלבים מתקדמים

מצילומי הלוויין שפרסמה חברת ISI עולה כי בנייתו של הבסיס הצבאי אימאם עלי בגבול בין המדינות נמצאת בשלבים מתקדמים, וכי הבסיס ומעבר הגבול האיראני באל-בוכמאל יהפכו בקרוב לפעילים. בחודשים האחרונים דווח על כמה תקיפות שבוצעו באזור

19/11/2019
צילום: רויטרס, עריכה: שאול אדם

איראן ממשיכה בבניית הבסיס הצבאי אימאם עלי בגבול עיראק-סוריה - כך עולה מתמונות לוויין שצולמו בתחילת השבוע ופורסמו הלילה (שלישי) על ידי חברת (ImageSat International (ISI. עוד עולה מצילומי הלוויין כי הבנייה במתחם נמצאת בשלבים מתקדמים, כך שהבסיס ומעבר הגבול האיראני באל-בוכמאל עומדים להפוך בקרוב לפעילים.

בצילומים ניתן לראות שמונה אזורי בנייה או שחזור בבסיס, שנהרס באופן חלקי במהלך התקפות אוויריות שיוחסו לישראל בתחילת ספטמבר. בכל אחד מאזורי הבנייה ישנם מתחמים גדולים שבהם ניתן להסתיר משאיות וכמויות גדולות של ציוד. משני צידי המתחם גם ניצב מחסום, והמתחם כולו מגודר ומבוצר.

הידיעה על הבנייה החדשה בבסיס מגיעה כשברקע הפגנות של אלפי אזרחים באיראן אשר יצאו לרחובות בכמה ערים ברחבי המדינה, במחאה על התייקרות מחירי הדלק. על פי דיווחים שונים, כוחות הביטחון האיראניים הרגו לפחות 12 בני אדם.

שמונה אזורי בנייה או שחזור בבסיס(צילום: אתר רשמי, ImageSat International (ISI))
בנייה אינטנסיבית. מתחם אימאם עלי(צילום: אתר רשמי, ImageSat International (ISI))

על פי דוח המודיעין של ISI, בעוד שהבנייה בבסיס אימאם עלי הייתה אינטנסיבית בתקופה האחרונה, מעבר הגבול הסמוך, שעיראק וסוריה הכריזו על פתיחתו מחדש לפני כחודש וחצי, נותר סגור בשלב זה.

על פי מומחי ביטחון, הבסיס האיראני אושר על ידי ההנהגה הבכירה בטהראן והושלם על ידי כוחות אל-קודס השוהים ופועלים באזור. לדברי מומחי ביטחון, זהו הבסיס הצבאי האיראני הראשון שנבנה בסדר גודל כזה בסוריה.

עוד בוואלה!

עם נוכחות איראנית: סוריה ועיראק פתחו מחדש את הגבול ביניהן

לכתבה המלאה
מעבר הגבול האיראני באל-בוכמאל(צילום: אתר רשמי, ImageSat International (ISI))

בחודשים האחרונים הפך אזור הגבול בין סוריה לעיראק למטרה עבור ישראל, בגלל הפעילות האיראנית שבו. האזור הותקף כמה פעמים מהאוויר, כשחלק מהתקיפות בתקופה האחרונה יוחסו לישראל, ששומרת על שתיקה. עם זאת, ראש הממשלה בנימין נתניהו רמז לא אחת כי ישראל פועלת נגד ההתבססות של איראן באזור, וגם בעיראק.

בחודש ספטמבר האחרון פורסם, לפי צילומי לוויין של חברת (ImageSat International ISI), כי הבנייה במתחם הצבאי ובמעבר הגבול שבסוריה, בקרבת הגבול עם עיראק, נמשכים באינטנסיביות חרף התקיפות באזור. מתצלומי לוויין שנחשפו כשלושה שבועות לפני כן נראה כי מתחם אימאם עלי צפוי לשמש לאימונים עבור המיליציות השיעיות באזור.

עוד בוואלה!

הלוויין חושף: איראן מקימה בסיס צבאי בגבול סוריה-עיראק

לכתבה המלאה
התפתחות הבנייה בבסיס בתחילת ספטמבר מול סוף ספטמבר(צילום: אתר רשמי, ImageSat International (ISI))
המבנים העיקריים בתוך הבסיס(צילום: אתר רשמי, ImageSat International (ISI))

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully