וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סוף לפרשת הסמים: מאסר על תנאי וקנס לכוכב הילדים "יובל המבולבל"

10.11.2019 / 8:44

יובל שם טוב, שהורשע במסגרת הסדר טיעון ברכישת קוקאין לצריכה עצמית, נענש בבית המשפט במאסר על תנאי למשך שלושה חודשים, 2,500 שקל קנס ו-300 שעות לתועלת הציבור

צילום: אבי כהן, עריכה: טל רזניק

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (ראשון) את דינו של כוכב הילדים יובל שם טוב (יובל המבולבל), שהורשע במסגרת הסדר טיעון בשימוש בקוקאין, והוחלט שהרשעתו תישאר על כנה. על שם טוב נגזרו מאסר על תנאי למשך שלושה חודשים, 2,500 שקל קנס ו-300 שעות לתועלת הציבור.

"נתוני כתב האישום מתארים סיפור לא פשוט של התמכרות", נימק השופט את ההחלטה, "מעשיו של הנאשם בהסתכלות על כלל התמונה הם חמורים ומבטאים במידה מסוימת דפוסים של הסתרה. מקום שהיה מצופה כי הנאשם יפנה לעזרה מקצועית במצוקתו, פנה הנאשם לפתרון הקל הוא הסם, ברם לא רק מזור לא היה שם, הנאשם התנהג בחזרתיות שעה שהמשיך לרכוש את הסם הקשה. בנסיבות אלו הפגיעה באינטרס הציבורי במידה וההרשעה תבוטל היא פגיעה קשה מאד". השופט הוסיף כי "נוכח ריבוי המקרים, סוג הסם וסכומי הכסף בהם נרכשו הסמים אינם תואמים את מדיניות אי ההפללה".

במהלך כל הדיון ישב שם טוב בשקט באולם וסירב להגיב גם בתום הדיון. "בית משפט הקריא גזר דין ארוך. נקרא את פסק הדין ונחליט מה עושים", מסר עו"ד ירון ברזילי, המייצג את שם טוב. בנוסף, נציגי התביעה ביקשו לעכב את ביצוע השעות לתועלת הציבור שנגזרו עליו.

לפני כשבועיים התנהל דיון בשלב הטיעונים לעונש, במסגרתו ביקש שם טוב להתנצל. "אני רק רוצה לנצל את הבמה הזו ולבקש סליחה מההורים שלי", אמר. "אני מבקש סליחה מהאישה שלי. אני רוצה לבקש סליחה מהילדים שלי ומהקהל שאני מהווה בשבילו דוגמה. אני לוקח אחריות מלאה על כל מה שעשיתי", הוסיף שם טוב.

גזר דין - יובל שם טוב (יובל המבולבל), שלום, ת"א, 10 בנובמבר 2019. אבי כהן
מאסר על תנאי וקנס. יובל שם טוב בבית המשפט, הבוקר/אבי כהן

בדיון הקודם ביקשה נציגת התביעה המשטרתית להטיל על שם טוב כמה חודשי עבודות שירות, בנוסף למאסר על תנאי, קנס ופסילת רישיון נהיגה. מנגד, סנגורו עו"ד ירון ברזילי ביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן לבטל את הרשעתו של שם טוב, ולהסתפק בעונש של שעות לתועלת הציבור.

הסנגור ציין את הנזק הגדול שנגרם לשם טוב ולמשפחתו מעצם פרסום הפרשה, והוסיף כי הוא נוהג להופיע באופן קבוע בפני קהילות יהודיות בארצות הברית - וכי אם יורשע לא יוכל לקבל ויזת עבודה.

כתב האישום המקורי נגד שם טוב, שהוגש בחודש ספטמבר שעבר, כלל שש עבירות של רכישת קוקאין לצריכה עצמית, וארבעה אישומים של רכישת קוקאין שלא לצריכה עצמית. במאי האחרון הגיע להסדר טיעון עם נציגי התביעה המשטרתית, והורשע אך ורק באישומים שנגעו לרכישת הסם לצריכה עצמית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully