הנהגת המגזר הערבי פתחה בשביתת רעב: "רוצים לחיות בלי אלימות ופשיעה"

חברי כנסת מהרשימה המשותפת וראשי רשויות הגיעו לאוהל המחאה בירושלים בדרישה לחיים בביטחון, זאת בהמשך למאבקם נגד האלימות במגזר הערבי. "המאבק שלנו לא ייפסק עד שהממשלה ורשויות אכיפת החוק יעשו את עבודתן". ועדת המעקב קראה לכלל אזרחי ישראל להצטרף למחאה

צילום: תאגיד כאן 11, עריכה: טל רזניק

הנהגת הציבור הערבי פתחה היום (ראשון) בשביתת רעב בת שלושה ימים, זאת במחאה על האלימות הגוברת במגזר ומה שהם מכנים "אזלת היד" מצד המשטרה והממשלה בטיפול בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית. ועדת המעקב הקימה מאהל מחאה מול משרד ראש הממשלה והניפה שלטים ועליהם הקריאה: "רוצים לחיות בלי אלימות ופשיעה".

במסיבת עיתונאים שערכה ועדת המעקב העליונה לענייני הציבור הערבי במאהל המחאה בירושלים הציגו מנהיגי המגזר נתונים על הפשיעה והאלימות במגזר. "הפשיעה והאלימות גבו את חייהם של 1,395 אזרחים ואזרחיות מתחילת שנת 2000 ו-79 אזרחים ואזרחיות מתחילת השנה. אוהל מחאה זה בא לזעוק את זעקתם של האזרחים הערבים בדרישה להכריז על מצב חירום ותוכנית ממשלתית מפורטת שתכלול החלטה ממשלתית למאבק באלימות ובפשיעה ולהקצות את המשאבים הדרושים לכך ולאסוף את הנשק ולמנוע את זרימתו ליישובים הערבים, עם לוח זמנים ברור ומזורז".

"גם לנו מגיע לחיות במרחב בטוח!". אוהל המחאה (צילום: אתר רשמי)

ראשי הציבור הערבי התייצבו באוהל המחאה בהם חברי הכנסת איימן עודה, עאידה תומא-סלימאן, אוסאמה סעדי והיבא יזבק (הרשימה המשותפת) וראשי רשויות מכל רחבי הארץ. הם מתחו ביקורת על הממשלה, והבהירו כי הם רואים בה אחראית למצב. "אנחנו לא נפסיק עד שהציבור שלנו לא יחיה בביטחון", אמרה ח"כ תומא-סלימאן. "האחריות הכוללת, אין ספק, היא אחריותה של הממשלה, אין ספק שהממשלה היא הריבון", הוסיף ח"כ מנסור עבאס, המשמש כיו"ר הצוות מטעת הרשימה המשותפת למאבק באלימות ובפשיעה בחברה הערבית. "המאבק שלנו לא ייפסק עד שהממשלה ורשויות אכיפת החוק יעשו את עבודתן ויגבשו תכנית כוללת וייסודית לטיפול בפשיעה ובאלימות. די לנשק ולאלימות! די לרצח! די להזנחה הפושעת! גם לנו מגיע לחיות במרחב בטוח!", אמרה ח"כ יזבק.

ועדת המעקב קראה לכלל אזרחי ישראל "להצטרף למאבק זה על מנת לחיות בחברה נורמלית, ללא אלימות ופשיעה". יו"ר ועדת המעקב הח"כ לשעבר מוחמד ברכה אמר במסיבת העיתונאים: "אנחנו כאן כדי להטיל את האחריות על הפשיעה המשתוללת ברחובותינו על ראש הממשלה והממשלה. הנשק מגיע מהצבא וחסינות הפושעים מגיעה מהמשטרה".

עוד בוואלה!

76 נרצחים במגזר הערבי מתחילת השנה: "המצב הולך ומחמיר"

לכתבה המלאה
"אוהל מחאה בא לזעוק את זעקתם של האזרחים הערבים" (צילום: אתר רשמי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully