נתניהו נועד עם פומפאו: "דיון חשוב על האתגרים שעמם אנו מתמודדים יחד באזור"

ברקע נסיגת ארה"ב מסוריה, רה"מ נפגש בירושלים עם שר החוץ האמריקני שהגיע מביקור בטורקיה והודה לו על העמידה לצד ישראל. פומפאו השיב כי העם האמריקני מעריך את הקשר בין שתי המדינות, והוסיף: "תמיד כיף להיות פה איתך". הביקור מגיע על רקע נתק מסוים ביחסי נתניהו-טראמפ

18/10/2019
עורך:שאול אדם

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום (שישי) עם שר החוץ האמריקאי מייק פומפאו בירושלים, ובתום הפגישה הודה לו על תמיכתה של וושינגטון. "היה לנו דיון חשוב על חיזוק הגבולות שלנו והאתגרים שעמם אנו מתמודדים יחד באזור, ואני רוצה להודות לך פומפאו ולנשיא על העמידה הקבועה לצדנו", אמר נתניהו. "המזרח התיכון הוא ים של צרות ותהפוכות, אך אם יש משהו שנותר יציב הוא יכולת העמידה והאיתנות של היחסים של ישראל וארה"ב".

"תמיד כיף להיות פה איתך נתניהו", אמר פומפאו בתום הפגישה. "היחסים המצוינים בין שתי המדינות הם מהחזקים ביותר שהיו. גם הנשיא טראמפ שולח את ברכותיו אליכם. הייתה לנו הזדמנות לשוחח על האתגרים שאנו ניצבים מולם יחד. כמדינה דמוקרטית חשובה במזרח התיכון, העם האמריקני מעריך את הקשר הזה. כל המאמצים שעשינו במטרה להדוף את האיום לא רק לכיוונה של ישראל אלא לכיוון העולם כולו - מהרפובליקה האסלאמית של איראן. שיתפנו את רעיונותינו כיצד נוכל להבטיח את יציבות המזרח התיכון יחד, ולאחד כוחות מול האיומים האחרים במזרח התיכון. אנו מעריכים את פעולותיכם לסייע לאמריקה לשמור על ביטחון האנשים".

"דנו באתגרים משותפים". נתניהו ופומפאו, הבוקר(צילום: אתר רשמי, דוד אזגורי/ שגרירות ארה"ב בירושלים)

הביקור של פומפאו מגיע על רקע נתק מסוים ביחסי נתניהו וטראמפ. שני המנהיגים לא שוחחו בטלפון מאז הבחירות בספטמבר למרות התפתחויות אזוריות דרמטיות שאירעו בשבועות האחרונים, כמו מתקפת טילי השיוט האיראנית על סעודיה והמתקפה הטורקית בצפון סוריה. זו גם הפעם הראשונה שנתניהו פוגש בכיר מהממשל מאז שהתגברו הניסיונות הצרפתיים להשקת משא ומתן בין ארצות הברית ואיראן וברקע דרישת האיראנים להסיר את הסנקציות לפני פתיחה במשא ומתן.

זו גם הפעם הראשונה שנתניהו פוגש בכיר מהממשל מאז פיטוריו של היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון - שהיה מהגורמים הנציים ביותר בממשל כלפי איראן - בחודש שעבר. פומפאו נחשב גם הוא לבעל קו תקיף ונצי מול איראן ובכלל במזרח התיכון, והפגישה מתקיימת ברקע החשש בירושלים משינוי מדיניות של טראמפ מול טהראן.

עוד בוואלה!

המתווכת החדשה: ארה"ב נטשה, ורוסיה נכנסת לחלל שהותירה בסוריה

לכתבה המלאה
פומפאו ונתניהו בירושלים, הבוקר(צילום: אתר רשמי, דוד אזגורי/ שגרירות ארה"ב בירושלים)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully