פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   דיווחים בסוריה: חמישה הרוגים בתקיפת יעדים איראניים בגבול עיראק

   על פי הדיווחים, יעדים של מיליציה המזוהה עם טהראן הותקפו באזור אל-בוכמאל, וכתוצאה מכך נפצעו תשעה בני אדם נוספים. זאת, יומיים אחרי דיווח על תקיפה נוספת באזור, שהביאה למותם של עשרה לוחמים המזוהים עם הכוחות האיראניים

   דיווחים בסוריה: חמישה הרוגים בתקיפת יעדים איראניים בגבול עיראק
   ללא קרדיט

   כוחות המזוהים עם איראן הותקפו בסמוך לגבול בין סוריה ועיראק - כך דווח הלילה (רביעי) בתקשורת הערבית. על פי הדיווחים, התקיפה אירעה באזור אל-בוכמאל, וכוונה אל המפקדה של מיליציות אל-חשד א-שעבי. רשת סקיי ניוז בערבית דיווחה מפי מקור בטחוני כי כתוצאה מהתקיפה נהרגו חמישה בני אדם ונפצעו תשעה.

   הדיווח מגיע ברקע דיווחים נוספים על תקיפות באזור אל-בוכמאל שבגבול סוריה-עיראק. שלשום דיווח הארגון הסורי לזכויות אדם על תקיפה שבוצעה באמצעות כלי טיס במזרח סוריה. עוד דיווח הארגון כי בתקיפות באזור אל-בוכמאל, שכוונו בין היתר נגד מחסן טילים, נהרגו לפחות עשרה לוחמים המזוהים עם הכוחות האיראניים. לא ברורה זהותם של ההרוגים או של כלי הטיס.

   האזור שהותקף בגבול סוריה-עיראק, 17 בספטמבר 2019 (אתר רשמי)
   האזור שהותקף בגבול סוריה-עיראק, שלשום

   שלושה שבועות לפני כן, בוצעה תקיפה נוספת שיוחסה לישראל, שלפי הדיווחים כוונה נגד מפקדות של מיליציות עיראקיות המקורבות לאיראן. ברשת "אל-ערביה" דווח כי היעדים שהותקפו היו בתוך העיירה וכי בין המיליציות שנפגעו היו גם פעילים מקומיים של חיזבאללה, ובהמשך פורסם כי מפקד שטח בגדודי חיזבאללה בעיראק נהרג.

   (עדכון ראשון: 01:10)

   האזור שהותקף בגבול סוריה-עיראק, 17 בספטמבר 2019 (אתר רשמי)
   האזור שהותקף בגבול סוריה-עיראק, שלשום
   דיווח בסוריה: 16 בני אדם, בהם ילדים ולוחמים זרים,
נהרגו בתקיפות של ישראל בפרברי דמשק וחומס (אתר רשמי)
   תקיפה שיוחסה לישראל בסוריה (צילום מסך)