פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ירה במשפחתו לעיני הילדים: רצח משולש מסעיר את ספרד

   חוסה אבט לפוונטה ירה למוות בגרושתו, באמה ובאחותה אחרי שטען כי הוא מונעת ממנו לראות את הילדים. אלו היו במכונית בזמן הרצח, שאחריו נמלט היורה עד שהסגיר את עצמו למשטרה. "לא נעצור עד שרצח הנשים ייפסק", אמר ראש הממשלה

   כוחות ביטחון מחוץ למשרד הבריאות של ספרד במדריד, 5 בספטמבר 2019 (AP)
   כוחות משטרה מחוץ למשרד הבריאות במדריד, החודש (צילום: אי-פי)

   אדם נעצר בספרד בחשד שרצח את גרושתו, גיסתו וחמותו בפני הילדים שלו, בזמן שעמדו לצאת לבית הספר. לפי רשת BBC, הרצח התרחש ביום שני בעיר ולגה, שבצפון-מערב המדינה, והגבר בן ה-45 התקשר למשטרה אחרי שברח מהזירה והסגיר את עצמו.

   המשטרה אמרה כי לא היו תלונות על אלימות מצד הקורבנות לפני הרצח המשולש שביצע חוסה אבט לפוונטה. לפי הדיווחים המקומיים, הוא שלח לאחרונה הודעות לאשתו לשעבר והאשים אותה שמנעה ממנו לראות את ילדיהם. הם התגרשו בשנה שעברה. "את הלכת וביקשת ממני להתגרש ועל בסיס זה את לא נותנת לי לראות את הילדים", הוא כתב בפוסט בפייסבוק, לפי העיתון אל מונדו.

   ראש הממשלה הסוציאליסטי פדרו סנצקס אמר כי זאת טרגדיה "איומה", ותיאר את מקרי הרצח כ"אלימות מגדרית". הוא הבטיח ציוץ בטוויטר: "לא נעצור עד שרצח הנשים ייפסק".

   עוד ידיעות מהעולם
   "עדיפים מתים מחיים": דוטרטה מציע פרס למי שילכוד אסירים ששוחררו
   שר המשפטים חשוד בשחיתות, ופוליטיקאים בדרום קוריאה מגלחים את ראשם במחאה

   הרצח החל בשעה 8:00, כשהאישה, בת 39, הכניסה את הילדים למכונית מחוץ לביתם. לפי המידע שהגיע לידי המשטרה מבעלה לשעבר, עם תחילת הנסיעה, הוא ניגש למכונית כשהוא אוחז בכלי נשק. האישה התקשרה לבני משפחתה כדי לבקש עזרה, אולם בתוך דקות היא נורתה על ידיו, כשהילדים שלהם עדים לרצח. גורמים רשמיים אמרו כי הוא ירה למוות כשחמותו וגיסתו הגיעו למקום זמן קצר לאחר מכן. שכנים סיפרו למשטרה כי הם שמעו "כמה פרצי" יריות.

   לאחר מכן, אבט השליך את כלי הנשק לנהר סמוך וחזר לבית שבו הוא גר עם עמו ועם אחותו, במרחק של כ-20 ק"מ משם. מהבית הוא התקשר למשטרה, והסגיר את עצמו. השוטרים מצאו את האקדח שלו ותחמושת.

   בעקבות הרצח המטלטל, שמצטרף לשורה ארוכה של אלימות נגד נשים בספרד, הכריזו הרשויות המקומיות על שלושה ימי אבל. הילדים הועברו לטיפול אחד הדודים שלהם.