עקב מחאת הנכים: שיבושים קשים בתנועת הרכבות באזור המרכז

מסילת הרכבת בין תחנת בית יהושע לשפיים נחסמה לתנועה על ידי חברי ארגון "הנכים הופכים לפנתרים", כאשר השיבושים צפויים להימשך כל היום: "כל עוד ממשלת ישראל לא תעמוד בהתחייבויותיה ימשיכו החסימות". בהמשך חסמו המפגינים גם את כביש החוף באזור יקום

  • נכים
  • רכבת ישראל
עריכה:שאול אדם
דיווחים על שיבושים קשים בתנועה. חסימת המסילה, היום (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

חברי ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" חסמו הבוקר (ראשון) לתנועה למשך כשעה את פסי הרכבת בין בית יהושע לשפיים, כחלק משיבושים הצפויים להימשך לאורך כל היום. בשל כך הופסקה תנועת הרכבות במקטע בשני הכיוונים, ונוסעים מדווחים על עיכובים קשים. לאחר כשעה חודשה תנועת הרכבות. בכיר ברכבת ישראל אמר לוואלה! NEWS כי זו "פגיעה חמורה ביותר בכל אוכלוסיית נוסעי הרכבת".

בהמשך חסמו מפגיני מאבק הנכים גם את כביש החוף, סמוך ליקום. בעקבות זאת, נחסם הכביש לתנועה לכיוון דרום באזור זה לזמן קצר.

ההפגנה בכביש החוף, היום (צילום: דוברות מאבק הנכים)

אייל כהן, ממובילי מאבק הנכים וקבוצת "הנכים הופכים לפנתרים", אמר כי כל עוד ממשלת ישראל לא תעמוד בהתחייבויותיה ימשיכו החסימות. לדבריו, השיבושים יתקיימו בכל רחבי הארץ. אלכס פרידמן, פעיל במאבק הנכים המתמודד לכנסת ברשימת ישראל ביתנו, מסר כי "הנכים ירדו לפסים כי נתניהו ירד מהפסים. אני מתנגד נחרצות לפגיעה בציבור הרחב, אבל מבין ומזדהה באופן מוחלט עם הצעד. במשך שלוש שנים נלחמנו להעלות את קצבאות הנכות, העברנו חוק שנתניהו עצמו כינה חוק היסטורי, ועכשיו הוא ושר האוצר הכושל שלו שוב מנסים לחבל ולעצור את יישום החוק". הוא הוסיף: "הגיע הזמן להפסיק את הפגיעה בציבור ולעצור את המדיניות הדורסנית כלפי נכים וקשישים".

(עדכון ראשון: 08:18)

עוד בוואלה!

שנת הלימודים תש"ף נפתחת; כל העדכונים מחדר המצב של משרד החינוך

לכתבה המלאה
חסימת המסילה באזור בית יהושע, היום (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully