עצמות צוואר שבורות: נתיחת גופתו של אפשטיין רק העלתה עוד שאלות

ב"וושינגטון פוסט" דווח כי בנתיחת גופתו של המיליארדר הנאשם בסחר בנערות נמצאו שברים בצוואר. מומחים מסבירים כי פגיעות אלה נפוצות בקרב מתאבדים - אך בעיקר בקרב נרצחים באמצעות חנק. הגילויים מוסיפים למסתורין סביב נסיבות מותו, לאחר הטענות על היעדר ההשגחה בכלא

סוכנויות הידיעות
15/08/2019
צילום: רויטרס, עריכה: תומר לוי

הנתיחה לאחר המוות בגופתו של ג'פרי אפשטיין העלתה כי נמצאו שברים רבים בעצמות הצוואר שלו - כך טוענים שני גורמים המעורים בממצאים, לפי דיווח ב"וושינגטון פוסט". טענותיהם רק מעמיקות את המסתורין סביב נסיבות מותו של המיליארדר היהודי, שנמצא בסוף השבוע תלוי בתאו במתקן הכליאה הפדרלי מטרופוליטן במנהטן, בזמן שהמתין לתחילת משפטו בגין סחר בנערות ועבירות מין אחרות.

אחד השברים נמצאו בעצם הלשון של אפשטיין. לפי מומחים לרפואה משפטית ומחקרים בנושא, שברים אלה עשויים להופיע בקרב אנשים שתלו את עצמם, במיוחד מבוגרים יותר. המומחים מוסיפים כי שברים אלה נפוצים בקרב קורבנות רצח באמצעות חנק.

חוקרת מקרי המוות הראשית של ניו יורק, ברברה סמפסון, השלימה ביום ראשון את נתיחת הגופה, אך לא התייחסה לנסיבות מותו. התובע הכללי וויליאם בר, שמחלקתו מפקחת על לשכת בתי הסוהר שבתחום אחריותה מת אפשטיין, אמר כי מדובר בהתאבדות. גורמים רשמיים ברשויות החוק סירבו להגיב על המידע החדש העולה מנתיחת גופתו של המיליארדר.

שברים בצוואר. אפשטיין(צילום: רויטרס)

אנשים המעורים בפרטי נתיחה שלאחר המוות, שסירבו להזדהות בדיווח של ה"וושינגטון פוסט", טענו שהחוקרת הראשית סמפסון מחפשת מידע נוסף על מצבו של אפשטיין שעות לפני מותו. המידע עשוי לכלול תיעוד ממצלמות האבטחה של מתקן המעצר, תוצאות בדיקת טוקסיקולוגיה שתקבע האם היו חומרים יוצאי דופן בגופו וראיונות עם שומרים ואסירים שהוחזקו בסמוך אליו.

ג'ונתן ל' ארדן, נשיא האיגוד הלאומי של החוקרים הרפואיים, אמר כי שבר בעצם הלשון עשוי להיגרם מסיבות רבות, אך הוא נפוץ יותר ברצח באמצעות חנק מאשר בהתאבדות. ארדן, שלא היה מעורב בנתיחה, אמר כי הממצא מחייב את הפתולוגים לערוך בדיקה נרחבת יותר. הוא הסביר כי "אם, באופן היפותטי, עצם הלשון שבורה, זה באופן כללי מעלה סימני שאלה על חנק, אבל הם לא מוחלטים ולא שוללים את האפשרות של תלייה".

עוד בוואלה!

דיווח: בריטניה תשחרר היום את מכלית הנפט האיראנית שנעצרה בגיברלטר

לכתבה המלאה
סוהרים הוצאו לחופשה. בית הכלא שבו נמצא אפשטיין תלוי בתאו(צילום: רויטרס)

מאז מותו של אפשטיין הועלו סימני שאלה רבים וגם תיאוריות קונספירציה, לאור קרבתו לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ולנשיא לשעבר ביל קלינטון. איש העסקים בן ה-66 היה תחת רשימת מעקב מחשש שיתאבד, אולם הוא הוסר ממנה מסיבה לא ברורה. שני סוהרים במתקן הכליאה שבו הוחזק אמורים לבדוק את האסירים בכל 30 דקות, אולם התקנה הזו לא נאכפה.

לפי גורם אחר המעורה בחקירה, סוהרים ביחידה חשודים שזייפו את שעות המשמרת שלהם כדי להראות שהם ערכו את אותן בדיקות לסוהרים. זה התגלה בעקבות בחינת מצלמות האבטחה. תובעים ותיקים וגורמים רשמיים במערכת אכיפת החוק האמריקנית הזדעזעו מכך שאחד מהאסירים הבכירים והמוכרים במדינה לא היה נתון להשגחה רבה יותר.

בר הורה למפקח הכללי במשרד המשפטים לחקור את נסיבות ההתאבדות. מוקדם יותר השבוע הודיע המשרד כי שני סוהרים שהיו אמורים להשגיח עליו הוצאו לחופשה ומפקד בית הכלא הוצב בתפקיד אאחר באופן זמני. במקביל, טראמפ אמר כי הוא דורש חקריה מלאה בנושא. "אני רוצה חקירה מלאה", הוא אמר לכתבים בניו ג'רזי. "וזה מה שאני דורש. זה מה שהתובע הכללי שלנו, התובע הכללי הנהדר שלנו, עושה. הוא עושה חקירה מלאה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully