"נמשיך עם האור והטוב שלך": דביר שנרצח בפיגוע הובא למנוחות

יותר מאלף בני אדם הגיעו לבית העלמין האזרחי בעפרה וליוו למנוחות את החייל שנרצח סמוך למגדל עוז. אביו ספד לו: "אני חושב על 19 השנים שקיבלנו אותך במתנה ולא יכול שלא לחייך". במקביל, כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבלים

צילום: ניב אהרונסון

הרוג הפיגוע סמוך למגדל עוז הובא למנוחות - כל הפרטים

  • רב"ט דביר שורק נטמן הערב בבית העלמין האזרחי בעפרה
  • הנרצח בן ה-19 הותיר אחריו הורים ושישה אחים
  • אביו ספד לו: "קיבלנו מתנה, הייתה לך אישיות כל כך מיוחדת"
  • כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר חוליית המחבלים

1,500 בני אדם הגיעו הערב (חמישי) לבית העלמין האזרחי בעפרה, שם הובא למנוחות רב"ט דביר שורק שנרצח בפיגוע הדקירה סמוך למגדל עוז. בפתח ההלוויה ספד לו אביו, יואב. "בעוד ימים אחדים היינו אמורים לחגוג לך 19 ואני חושב על 19 השנים הללו ולא יכול שלא לחייך. לעתים קרובות עמדתי והתבוננתי בך מהצד בפליאה, הייתה לך אישיות כל כך מיוחדת. המתנה שלך יצרה אור וטוב בתוך המשפחה ומחוצה לה. אנו ננסה להוסיף אור וטוב ולהתחזק למרות הכאב".

הנרצח, בן 19, הוא בנם האמצעי של יואב ורחל, ואח לשישה: שחר בן 24, נועה בת 23, רות בת 21, בנימין בן 15, איתן בן 13 ואורי בן תשע. משפחתו ביקשה לתרום את איבריו וקרניות עיניו יושתלו בימים הקרובים. "אילו יכולנו לשאול את דביר זה היה רצונו", אמר אביו.

שורק סיים את שנתו הראשונה ללימודים בישיבת מחניים במסלול בני הישיבות. הוא התעתד לשרת בשירות קרבי ולאחר מכן לשוב ללימודיו. זוהי הטרגדיה השנייה שפקדה את המשפחה. שורק הוא נכדו של הרב בנימין הרלינג, שנרצח בפיגוע ירי ליד שכם באוקטובר 2000.

הלווייתו של דביר שורק שנרצח בפיגוע בגוש עציון, הערב (צילום: TPS)

סבו של דביר, טוביה שלזינגר ספד לנכדו: "כשחשבתי על דביר, דביר החמוד, למדנו רק לפני שבועיים שיעור שתינוקות של בית רבן היה נהוג בישראל להתחיל בספר ויקרא.. שיבואו טהורים ויתעסקו בטהרה. דביר בן 19 תינוק של בית רבן. היית כולך טהור".

כאלף בני אדם ליוו את שורק למנוחות, הערב (צילום: TPS)

שורק נסע אמש לקנות מתנה לרב הישיבה ומאז בני משפחתו לא הצליחו ליצור עמו קשר. לפנות בוקר נמצאה גופתו בציר בין מגדל עוז לאפרת בגוש עציון. כוחות הביטחון פתחו בסריקות נרחבות לאיתור חוליית המחבלים שעל פי החשד חטפה ודקרה למוות את שורק.

עוד בנושא

סריקות לאיתור רכב המחבלים: השעות הקריטיות במרדף אחר הרוצחים

לכתבה המלאה
הטרגדיה השנייה במשפחה. שורק (צילום: אתר רשמי)

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר הערב בזירת הפיגוע והביע את תנחומיו. "איבדנו בן יקר ממשפחת שורק, אנחנו מחבקים את המשפחה", אמר נתניהו. "התשובה שלנו למרצחים האלה היא כפולה - הם באים להרוס ואנחנו באים לבנות. אין לי ספק שנשיג את מי שביצע את הרצח הנורא הזה. אנחנו נבוא איתם חשבון וגם עם שולחיהם".

נשיא המדינה ראובן ריבלין מסר הבוקר כי "תפילותינו נתונות הבוקר בכאב וזעזוע, למשפחת החייל אשר נרצח בידי בן עוולה. הלב דאב על זיו העלומים שנגדעו ברשע ועל אובדן החיים הקצרים וישרי הדרך. נחזק את ידי כוחות הביטחון כולם הדולקים אחר המרצחים ולא נשקוט עד אשר נשיגם. מול הטרור הנורא נפעל ביד קשה וחסרת פשרות למען שלום אזרחינו בכל מקום אשר יהיו".

(עדכון ראשון: 19:26)

הלווייתו של שורק, הערב (צילום: TPS)
הלווייתו של שורק, הערב (צילום: TPS)
הסריקות אחר המחבלים נמשכות. כוחות צה"ל באזור הפיגוע, היום (צילום: דובר צה"ל)
החיפושים אחר שורק בקבוצת הווטסאפ של הישיבה (צילום: צילום מסך)
ההודעה על מותו של שורק בקבוצת הווטסאפ של הישיבה (צילום: צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully