הפריטים הוחרמו: משאית שהבריחה נעליים עבור חמאס נעצרה בכרם שלום

הנעליים הוסלקו באופן לא חוקי בתוך הרכב המסחרי, שהכיל פרטי לבוש והנעלה עבור רצועת עזה. לאחר בדיקות מקיפות של נציגי רשות המעברים והמכס, הוחרמו הנעליים, המשאית וכל תכולתה

הנעליים שהוברחו באופן לא חוקי. כרם שלום, היום (צילום: אתר רשמי, דוברות מתאם פעולות הממשלה בשטחים)

במשאית שהגיעה אתמול (שני) למעבר כרם שלום נמצאו שלושה משטחים של נעליים טקטיות שהוברחו באופן לא חוקי. הנעליים נמצאו במשאית אשר הכילה פרטי לבוש והנעלה, ולאחר בדיקות מקיפות של נציגי רשות המעברים והמכס של מעבר כרם שלום, נמצאו כי הנעליים הוסלקו באופן לא חוקי, וביחד עם המשאית ותכולתה הוחרמו על ידי נציגת מנהלת תיאום וקישור בכרם שלום.

הוסקלו בתוך משאית. היום בכרם שלום (צילום: אתר רשמי, דוברות מתאם פעולות הממשלה בשטחים)

במאי האחרון ניסה אזרח ישראלי כבן 50 להבריח מאות אלפי בלונים עבור גורמים פלסטיניים, תוך שהוא משתמש באזרחותו הישראלית על מנת להשתמט מבדיקות ביטחוניות. דוד כהן, בעליה של חברת די סי לוגיסטיקה בע"מ, שוחרר בתנאים מגבילים לאחר שבית משפט השלום באשקלון נעתר לבקשת יחידת יס"מ של בית מכס אשדוד.

על פי המתואר בבקשת המעצר, מידע מודיעיני הצביע על כך שהחברה שבבעלותו של החשוד מתכוונת לייבא באמצעותו כמות גדולה של בלונים ולהעבירם לתושב חברון, כדי שאלו יעברו בהדרגה לרצועת עזה.

כעבור כמה ימים אותרה המכולה, ובה נמצא כי על גבי הקרטונים בהם אוחסנו הבלונים, נרשם שמו של 'תחסין מאגד אחמד דופש' - הרוכש הפלסטיני מחברון. בניגוד מוחלט לנהלי המכס, החשוד לא ציין קוד אוטונומיה בהצהרת הייבוא ולא יידע את המכס ביעד הסופי של משלוח הבלונים - רצועת עזה - זאת על מנת להימנע מבידוק בטחוני, ולגרוף רווח כספי. מנהל המכס בנמל אשדוד, רפי גבאי, סיפר כי המכולה שנתפסה הכילה כמות בלונים עצומה.

עוד בוואלה!

ליברמן התחייב: מי שיגיד לא לממשלת אחדות - לא נמליץ עליו לנשיא

לכתבה המלאה
המשאית על תכולתה הוחרמו. היום בכרם שלום (צילום: אתר רשמי, דוברות מתאם פעולות הממשלה בשטחים)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully