פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בעקבות עסקת הטיעון עם אפשטיין: שר העבודה האמריקני התפטר

   כשהנשיא טראמפ לצדו, הודיע שר העבודה האמריקני על רצונו לסיים את תפקידו בעקבות הבדיקה המחודשת בעניינו של אפשטיין והסדר הטיעון השנוי במחלקות. "הוא שר עבודה גדול", הודה לו טראמפ שהדגיש כי לא ביקש ממנו לעזוב את הקבינט

   נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ושר העבודה המתפטר אלכס אקוסטה מחוץ לבית הלבן, 12 יולי 2019 (רויטרס)
   טראמפ ואקוסטה מחוץ לבית הלבן, היום (צילום: רויטרס)

   שר העבודה האמריקני אלכס אקוסטה הודיע היום (שישי) על התפטרותו, זאת על רקע הבדיקה המחודשת בעניין התנהלותו בעסקת הטיעון השנוייה במחלוקת שנחתמה על המיליארדר ג'פרי אפשטיין, שהואשם בעבירות מין בקטינות. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שנכח לצד אפשטיין בעת הודעת ההתפטרות הודה לו על כהונתו ואמר כי היה "שר עבודה גדול". "אני שונא לראות שזה קורה", אמר טראמפ וציין כי לא ביקר מאקוסטה לעזוב את הקבינט.

   אקוסטה אמר כי התפטרותו תכנס לתוקף בעוד שבעה ימים, וכי הוא לא חושב שזה יהיה נכון שהטיפול בעניין אפשטיין יסיח את דעתו מעבודתו במשרד העבודה. "הנקודה שלי כאן, היום, היא שיש לנו כלכלה מצוינת ועלינו להתמקד בה וביצירת מקומות עבודה", אמר.

   לקריאה נוספת בנושא:
   "התנהגות שמזעזעת את המצפון": המיליארדר היהודי הואשם בסרסור בקטינות
   דיווח בארה"ב: מיליארדר יהודי מניו יורק נאשם בסרסור בנשים

   ג'פרי אפשטיין (Creative Commons)
   שר העבודה שימש כתובע הראשי בתיקו, אפשטיין (צילום: Creative Commons)

   אקוסטה היה התובע הראשי במיאמי ב-2008, כשתחתיו נסגר הסדר הטיעון עם אפשטיין. במסגרת ההסכם אפשטיין לא הואשם בעבירות פדרלית, אך נמצא אשם בעבירות של המדינה ונשלח ל-13 חודשים בכלא. האשמות דומות שהוגשו לאחרונה נגד אפשטיין על ידי התביעה הפדרלית בניו יורק העלו שוב את תפקידו של אקוסטה בעסקת הטיעון שנחתמה ב-2008 ושמו אותה תחת בדיקה מחודשת.

   מחוקקים דמוקרטים בכירים ובהם מועמדים לנשיאות דרשו את התפטרותו של אקוסטה בעקבות מעורבותו בסגירת הסדר הטיעון, ששופט פדרלי אמר כי הייתה בו הפרה של חוק פדרלי כיוון שאקוסטה לא הודיע לקורבנותיו של אפשטיין על ההסדר. משרד המשפטים בודק את הטענות.

   טראמפ הגן תחילה על אקוסטה, אבל הדגיש כי הוא יבדוק "מקרוב מאוד" את הטיפול שלו בהסכם 2008.

   נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ושר העבודה המתפטר אלכס אקוסטה מחוץ לבית הלבן, 12 יולי 2019 (רויטרס)
   הודיע על התפטרותו, טראמפ שר העבודה אלכס אקוסטה (צילום: רויטרס)