בגלל תוספת שעות קבלת קהל: עובדי רשות האוכלוסין פתחו במאבק

ברקע ירידה משמעותית בהיקף העבודה הפנימית בעקבות כניסת הדרכונים הביומטריים, החליטו בהנהלת הרשות להוסיף שעות קבלת קהל בימי רביעי בבוקר, כפי שהיה נהוג עד לפני שנים בודדות. אולם, בוועד מחו נגד הצעד ודרשו תוספת שכר על העבודה שביצעו בעבר ללא כל תוספת

מאבק על שעות קבלת הקהל (צילום: מערכת וואלה! NEWS, נועם מושקוביץ)

בשעה שמשרד האוצר מוביל תכנית לצמצום במספר העובדים ובשכר של משרדי הממשלה השונים, פתח ועד העובדים של רשות ההגירה והאוכלוסין במאבק נגד ההנהלה על ההחלטה לפתוח פעם בחודש את ימי רביעי לקבלת קהל, ודורש לקבל תוספות שכר על העבודה. זאת ברקע ירידה משמעותית בהיקף העבודה הפנימי ברשות, בעקבות החלת חובת עשיית הדרכון הביומטרי.

עד שנת 2013 הייתה ברשות ההגירה והאוכלוסין קבלת קהל בכל יום עד השעה 12 הצהריים ופעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים. בעבר, העבודה על הדרכונים הייתה ידנית ונעשתה בלשכות ודרשה הרבה עבודה פנימית, ולכן הוחלט כי בימי רביעי בבוקר לא תהיה קבלת קהל, ובמקום זאת יתמקדו עובדי הרשות בעבודות פנימיות, הדרכות, טיפול בבקשות שהוגשו ובדרכונים עצמם, וזאת כדי לתת שירות טוב לציבור.

אולם, בעקבות הפיילוט של הדרכון הביומטרי נרשמה ירידה בהיקף העבודה הפנימית, משום שכעת הדרכון אינו מופק בלשכה והעבודה עליו מסתכמת למעשה במעמד הגשת הבקשה. מאז החל החיוב להנפיק דרכון ביומטרי, בשנת 2017, היקף העבודה הפנימית בתחום זה הוסיף לרדת באופן משמעותי, בעשרות אחוזים, משום שתהליכים רבים בעשייה הפכו לממוחשבים, לרבות עבודת הארכיב, ואילו ייצור הדרכונים עבר למפעל.

לקריאה נוספת:
צמצום בעובדים ובשכר: תכנית האוצר לקיצוץ תעלה לאישור
עלייה מדורגת עד גיל 65: הצעת האוצר להעלאת גיל הפרישה לנשים
בניגוד להסכמים: בהסתדרות דורשים תגמול על הטמעת מערכת חדשה

עוד באותו נושא

שב"חיות בביתן: הנשים שנאלצות להיאבק על מעמדן חרף פסק הדין

לכתבה המלאה
תהליכים רבין נעשו ממחושבים, והיקף העבודה ירד (צילום: ShutterStock)

לכן, המהלך הביא את הנהלת הרשות להרחיב מחדש את שעות קבלת הקהל לימי רביעי בשעות הבוקר. אולם, החלטה זו הביאה להתנגדות קשה מצד ועד העובדים, שפתח במאבק בדרישה לתוספות שכר על פתיחת ימי הקבלה בשעות הבוקר בימי רביעי - עבודה שכבר נעשתה כאמור בעבר על ידי עובדי הרשות ללא תוספת שכר, ומבלי ששכרם ירד לאחר ביטולה בשנת 2013. יתר על כן: בהסכם הקיבוצי שנחתם נקבעה תוספת שכר על קבלת קהל רק בשעות אחר הצהריים.

שני שבתוב, יו"ר הוועד, אמרה בשיחה עם וואלה! NEWS כי על פי ההסכם הקיבוצי האחרון שנחתם בשנה שעברה מגיע לעובדים תוספת שכר על קבלת קהל בשעות הבוקר. עוד נמסר כי תגובה מסודרת בנושא תימסר מההסתדרות.

מטעם רשות ההגירה והאוכלוסין נמסר בתגובה: "עם חתימת ההסכם הביומטרי הוסכם על פתיחת לשכות מנהל האוכלוסין פעם בחודש ביום רביעי בבוקר לקבלת קהל. בכוונת הנהלת הרשות להרחיב את מתן השירות לימי רביעי נוספים בחודש, ולצורך כך מתקיימים דיונים עם וועד העובדים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully