צמצום בעובדים ובשכר: תכנית האוצר לקיצוץ תעלה לאישור

התכנית של משרד האוצר לקיצוץ רוחבי לטובת מימון פרויקט במשרד הביטחון וסבסוד הצהרונים, שעלותה הכוללת היא יותר ממיליארד שקלים, תובא מחר לאישור הממשלה. מה יהיה הסכום שיקוצץ בכל משרד? כל הפרטים

צילום: לע"מ

תכנית משרד האוצר לקיצוץ רוחבי של משרדי הממשלה תעלה מחר (שני) לאישור הממשלה. העלות הכוללת של התוכנית הינה 1.15 מיליארד שקלים, שבאים לידי ביטוי בעיקר בצמצום בכוח אדם ושכר ביחידות הסמך של משרד הממשלה, במקביל להעברת כספים מהביטוח הלאומי וצמצום בתקציב מבקר המדינה והכנסת.

בשבוע שעבר הודיעו באוצר על הקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה, לטובת מימון פרויקט במשרד הביטחון וסבסוד הצהרונים. בשנת 2019, סבסוד הצהרונים יתוקצב ב-300 מיליון ומשנת 2020 הצהרונים יתוקצבו ב-600 מיליון שקלים.

לקריאה נוספת:
עלייה מדורגת עד גיל 65: הצעת האוצר להעלאת גיל הפרישה לנשים
"לסגור בסוף החודש זו חלמאות": מאמץ אחרון למנוע את פינוי שדה דב

עוד באותו נושא

צעדי מיסוי וקיצוץ רוחבי: תכנית האוצר להתמודדות עם הגירעון

לכתבה המלאה
(צילום: עיבוד תמונה)

כמו כן עולה מהתכנית שהחל משנת 2020, המוסד לביטוח לאומי יפחית סך של 18 מיליון שקל מבסיס התקציב המנהלי של המוסד.

נוסף לכך, שר האוצר משה כחלון יפעל מול יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ומבקר המדינה הנכנס מתניהו אנגלמן לצמצום הוצאות פעילותם בבסיס התקציב של שנת 2019 ולהפחית את תקציב הכנסת ותקציב משרד מבקר המדינה בשנת הכספים 2019 בהתאם להחלטות שיתקבלו על ידם.

משרד האוצר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, ויקיפדיה)

כמו כן, יעשו שינויים בסדר העדיפות הממשלתי ויופחתו כמויות עובדים ורכיבי שכר הנלווים להם ביחידות המטה של משרדי הממשלה ויחידות הסמך בשיעור אחיד של 5.0% בשנת 2019 ואילך ובהתאם יופחתו תקציבי השכר הנלווים להם. תחול גם הפחתה של כוח אדם ורכיבי שכר המלווים להם ביחידות ממשלתיות המספקות שירותים בשיעור של 25% משנת 2019 ואילך.

עוד עולה שגם המוסד לביטוח לאומי יפעל להפחתת כמות עובדיו, רכיבי השכר הנלווים והיקפי תקציבי השכר. קיצוצים דומים ייעשו גם בשירות התעסוקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully